WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу - Реферат

Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу - Реферат


Реферат
на тему:
Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу
Транснаціональна торгівля жінками є новим видом злочинів у республіках колишнього Радянського Союзу, розпад якого відкрив кордони для подорожей, міграції та приватної торгівлі, що сприяло діяльності злочинних організацій та призвело до вербування торговцями мільйонів жінок. Одним з "товарів", що користується великим попитом і який Україна та інші республіки колишнього Радянського Союзу можуть поставляти, є жінки, бажаючі подорожувати і шукати "можливості" для заробітку за кордоном.
Торгівля жінками розглядається на рівні кримінального злочину, причому нелегальне переправлення та незаконне перебування за кордоном людей є проявом прибуткового міжнародного бізнесу, незаконної злочинної діяльності та пов'язана з незаконним прибуттям та проживанням, призводить до серйозних порушень прав людини, моральних та правових збочень, розвитку "тіньової" економіки, яка підживлює організовану злочинність; секс-бізнес стає суттєвим складовим елементом організованої злочинності.
Найважливішою умовою розширення діяльності сучасних работоргівців є корупція. Чиновники на керівних посадах і на багатьох рівнях використовують свої повноваження для забезпечення захисту злочинної діяльності.
Через посилення впливу злочинних організацій корупція набуває форм блокування законодавства, що спрямоване на перешкоджання діяльності організацій. З огляду на те, як правоохоронні органи й урядові чиновники стають усе більш корумпованими, злочинні групи більш впливовими, кордон між державою і злочинними організаціями починає стиратися. За цих обставин дуже важко перешкоджати процвітанню корупції, одержанню прибутку.
Транснаціональна торгівля жінками ґрунтується на пропозиції та попиті країн, які поставляють і приймають. Країни з розвиненою секс-індустрією створюють попит і є приймаючими країнами, тоді як країни, де торговці можуть легко завербувати жінок, є країнами-постачальницями.
Сьогодні колишні республіки Радянського Союзу, такі як Україна, Білорусь, Латвія та Росія, стали головними країнами, які поставляють жінок для секс-індустрії в усьому світі, на ринках якої нині найбільш популярними і цінними є жінки з України та Росії [1]. Україна - друга за розмірами країна в Європі і тепер одна з найбільших постачальниць жінок для заняття проституцією.
Жінки - жертви контрабанди - рідко потрапляють до тенет випадкових ділків. Завдяки тому, що ця гра пов'язана з величезними доходами і різноманітними "послугами", які надаються жертвам, звичайно контрабанда - це бізнес сучасних, високоорганізованих кримінальних груп, котрі мають свої "осередки" і "філії" в різних країнах. Ці мафіозні структури поставляють жінок за кордон і пропонують послуги охорони, матеріальної підтримки і зв'язку власникам борделів у багатьох країнах. У більшості випадків вони також надають підроблені паспорти, візи та інші документи для проживання за кордоном.
Ці групи з центрами в Москві та у Києві поставляють жінок до будь-яких пунктів призначення - до Токіо, Банткока, Макао, Белграда, Стамбула, Тель-Авіва, Франкфурта, Амстердама чи Нью-Йорка. Навряд чи яка-небудь схема контрабанди може працювати без підтримки або захисту: мафія стоїть навіть за найбільш безневинними схемами одруження за листуванням.
Щороку у світі перевозять контрабандою 4 млн людей, більшість з яких - жінки. Тільки до Західної Європи вивезено контрабандою до 500 тис. жінок. За останні десять років з України виїхало до 400 тис. жінок у віці до 30 років.
Закони проти контрабанди жінок з метою сексуальної експлуатації майже відсутні, нечіткі або неадекватні, у більшості вони карають жертви, а не злочинців. Міжнародне співробітництво у цій сфері тільки починається. У багатьох країнах проституція або легальна, або напівлегальна. Контрабандистів переслідують дуже рідко. Якщо їх впіймають, а це відбувається рідко, передають справу до суду, - це відбувається ще рідше - більшість злочинців обмежуються депортацією або невеликим штрафом. В окремих країнах торгівля людьми навіть не вважається кримінальним злочином. Коротше кажучи, - це бізнес з величезними доходами і дуже малим ступенем ризику.
Торгівля жінками також є "тіньовою" економікою і не приносить фінансового благополуччя суспільству. Жінки часто залишаються ні з чим, гроші, ними зароблені, дорого обходяться їх здоров'ю, емоційному стану. Гроші, зароблені злочинними організаціями, не залишаються в бідних країнах, а "відмиваються" через банківські рахунки злочинних босів у фінансових центрах, таких як Сполучені Штати, країни Західної Європи чи офшорні зони. Схеми транснаціонального "відмивання" грошей часто містять доходи від торгівлі жінками.
В Ізраїлі, наприклад, організовані злочинні групи з колишнього Радянського Союзу, інвестували прибутки від торгівлі жінками та іншої діяльності у законний бізнес. Ізраїль вважається "безпечним раєм" для незаконних доходів, тому що "відмивати" гроші тут дуже легко.
Даний вид злочину має відверто латентний характер. Офіційні заяви до правоохоронних органів щодо подібних фактів практично не надходять. Жертви таких злочинів не сподіваються на допомогу правоохоронних органів і воліють мовчати, побоюючись за своє життя, безпеку рідних і близьких.
До найважливіших чинників розвитку міжнародної торгівлі жінками можна віднести структурну нерівність жінок і чоловіків у світовому масштабі; процес глобалізації економіки; важке соціально-економічне становище країн, що поставляють жінок; активність злочинних організацій; легалізацію секс-індустрії та превалювання попиту над пропозиціями; моральну деградацію.
Секс-індустрія використовує жінок фізично та емоційно, регулярно вимагаючи "свіжих" поставок, що і робить вербування і торгівлю жінками такими прибутковими. Вербувальники, торговці і сутенери, що займаються торгівлею жінками з метою сексуальної експлуатації, розробили загальні методи дій. Один з методів вербування - оголошення в газеті, що пропонують відмінну роботу за кордоном, яка не потребує високої кваліфікації, такі як офіціантки і няньки. Деякі оголошення пропонують гарні заробітки молодим, привабливим жінкам, що погодяться працювати танцівницями або господарками. Перевірка газет в Україні виявила, що в кожній було поміщено від 5 до 20 підозрілих оголошень. Жінки

 
 

Цікаве

Загрузка...