WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стан та шляхи боротьби з нелегальною міграцією в Україні - Реферат

Стан та шляхи боротьби з нелегальною міграцією в Україні - Реферат

групу утворюють нелегальні мігранти, які прибули в Україну з республік колишнього СРСР. Найбільш організовані за етнічною ознакою та небезпечні у кримінальному аспекті - вихідці з Кавказького регіону. Так, під час профілактичної операції "Мігрант", що проводилася Держкомкордоном України та МВС України протягом тижня, було перевірено 15 000 громадян, вихідців з Кавказького регіону, які постійно або тимчасово проживали на території України та проходили за оперативними матеріалами органів внутрішніх справ, з метою встановлення їх причетності до вчинення злочинів, особливо рекетирсько-бандитського спрямування, злочинів у сфері економіки, а також з метою нейтралізації їх впливу на державні та комерційні структури. Серед них було виявлено 349 (приблизно, кожен 40) членів активно діючих організованих злочинних угруповань, близько 60 їх лідерів. Також було виявлено 45 громадян чеченської національності, які займалися незаконною діяльністю. Під час перевірки комерційних структур було встановлено близько 6 тис. осіб кавказької національності - власників або співвласників підприємств (у тому числі у сфері торгівлі - 3,5 тис. осіб, у паливно-енергетичному комплексі - 227, в агропромисловому комплексі - 505, у посередницькій діяльності - більше 1,5 тис.), 231 особа кавказької національності не мала легальних джерел доходу, але розпоряджалися значними фінансовими ресурсами. Під час операції було порушено 793 кримінальні справи відносно "гостей" із Закавказзя, до кримінальної відповідальності притягнуто 450 таких осіб. Розкрито 938 тяжких злочинів, у тому числі 14 вбивств, 19 розбійних нападів, 66 пограбувань, 75 випадків шахрайства. Вилучено 170 фальшивих паспортів, 441 одиницю вогнепальної зброї, 2,2 кг вибухівки, 123,5 кг наркотичних засобів, 858 автотранспортних засобів. Накладено арешт на майно на суму 670 тис. грн, виявлено понад 15 тис. порушень паспортного режиму, 4,5 тис. нелегальних мігрантів, 638 з яких видворено.
Протягом останніх років Західна Європа будує загорожі відазіатської навали на західних кордонах України. Згідно з Програмою Європейського Союзу (РНАКЕ), Німеччина, Австрія та інші країни інвестують до Польщі, Угорщини, Словаччини мільйони доларів для укріплення їх східних кордонів. У Польщі здійснюються Програма розвитку прикордонної інфраструктури з Литвою, Білоруссю, Росією та Україною. До кінця 2002 року на польському кордоні буде додатково організовано 20 застав.
Сьогодні в Україні нелегально проживає близько 60 тис. іноземних громадян, з яких 2630 звинувачуються у скоєнні правопорушень та вчиненні злочинів і підлягають видворенню з країни. Для цього потрібно знайти 1,8 млн дол. США [3].
Що стосується утримання нелегальних мігрантів, то прикордонники підрахували, що такий захід стосовно одного нелегала протягом доби їм коштує близько 6 грн без витрат на його транспортування, лікування і т. ін. На видворення одного іноземця витрачається понад 1,5 тис. дол. США, а тільки нині в Україні їх знаходиться близько 10 тис. осіб, які потребують першочергової депортації. За наявною статистикою, враховуючи фінансові можливості, за межі держави видворяється приблизно 20-25 % осіб із загальної кількості виявлених нелегальних мігрантів. Стосовно нелегальних мігрантів, які залишаються в Україні, то ця цифра збільшується катастрофічно, і, на жаль, можна дійти висновку, що Україна поступово перетворюється на "відстійник" нелегальної міграції. Більшість нелегальних мігрантів живуть за рахунок випадкових заробітків, вчиняють правопорушення або ведуть паразитичний спосіб життя, незаконно займаються комерційною діяльністю, погіршують стан правопорядку на вулицях, що негативно впливає на громадський порядок, сприяє зростанню злочинності, поширенню небезпечних хвороб.
Наявність низки проблем у боротьбі з нелегальною міграцією в Україні, її негативними наслідками потребує вироблення більш ефективних шляхів протидії в сучасних умовах, зокрема:
створення в країні державної структури, яка б консолідувала завдання боротьби з нелегальною міграцію на державному рівні;
виявлення та перекриття найбільш небезпечних каналів міграції в Україну шляхом удосконалення візової політики та якості прикордонного контролю;
виявлення та викриття на території України злочинних угруповань, які організують переправлення нелегальних мігрантів, виготовляють і забезпечують їх підробленими документами;
створення дійового механізму видворення нелегальних мігрантів до місць їх постійного проживання або до країн, з яких вони прибули. Для цього необхідно укласти відповідні міжурядові угоди, створити додаткові місця їх тимчасового утримання та залучити кошти організацій, які мають прибуток від приймання іноземців в Україні і т. ін.
Торгівля людьми є міжнародним злочином, що вимагає з боку правоохоронних органів організації обміну інформацією на двосторонній основі для оперативного прийняття рішень. Такий обмін має здійснюватися через канали міжнародних організацій.
Ситуація свідчить про те, що у зовнішньополітичній сфері безперервний потік транзитних мігрантів через територію України на Захід викликає певні сумніви з боку європейської спільноти стосовно здатності країни контролювати міграційні процеси, і тим самим підриває міжнародний авторитет України. Тому сьогодні актуальним є внесення змін до Закону України "Про імміграцію" щодо квотування іноземців та надання притулку в Україні іноземцям та особам без громадянства, а також прийняття Концепції державної міграційної політики України.
Список використаних джерел
1. Катеренчук М. Динаміка розвитку імміграційного законодавства США / Право України. - 1999. - № 4.
2. Міграційні процеси у сучасному світі: світовий, регіональний, національний виміри (потенційний апарат, концептуальні підходи, теорія та практика) // Енциклопедія / За ред. Ю. Римаренка. - К., 1998. - С. 20-21.
3. Діяльність Прикордонних військ України з протидії нелегальній міграції за 2001 р.: - Аналіт. довід., 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...