WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стан та шляхи боротьби з нелегальною міграцією в Україні - Реферат

Стан та шляхи боротьби з нелегальною міграцією в Україні - Реферат

кількість від'їжджаючих почала перевищувати кількість тих, які прибули. На сьогодні Україна виступає переважно експортером робочої сили, що потребує активних кроків з боку держави щодо соціального захисту трудових мігрантів з України, а також максимального збереження демографічного потенціалу.
Як уже зазначалося, зростання кількості нелегалів негативно впливає насамперед на рівень злочинності в Україні, поширення небезпечних захворювань, розвиток "тіньового" ринку праці. Вказаний вид бізнесу у сфері транснаціональної злочинності за своєю значущістю посідає місце поруч із наркобізнесом та торгівлею викраденими автомобілями.
Структура організованої злочинності, що контролює потоки нелегальних мігрантів, а також методи її кримінальної діяльності стають все більш витонченими й удосконаленими, а злочинні групи нараховують десятки і навіть сотні професійно підготовлених та добре оснащених членів.
Враховуючи останні події у сусідніх державах, можна прогнозувати, що загостренняміжетнічних відносин у країнах СНД збільшить потік мігрантів до України.
Україна запізнилася із плануванням і застосуванням заходів щодо протидії нелегальній міграції, а процес видворення нелегальних мігрантів потребує значних фінансових витрат.
Одним з каналів нелегальної міграції через територію нашої держави є транспортування іноземців із країн СНД, куди вони в'їжджають як легальним, так і нелегальним способами. Значна кількість затриманих в Україні нелегальних мігрантів доводить факт свого перебування в Москві, до якої вони потрапляють безпосередньо з країни проживання, або країни первинного формування потоків нелегальної міграції. За різними експертними оцінками, на території Російської Федерації незаконно перебуває до 2 млн громадян з Афганістану, Китаю, В'єтнаму, Іраку, Анголи, Судану, Ефіопії, Шрі-Ланки, Бангладеш, Індії і т. ін. За інформацією Федеральної служби Росії, складні політичні процеси та економічне становище в ряді зазначених вище країн будуть і далі сприяти збільшенню потоку нелегальних мігрантів. Їх значна кількість намагається осісти в країнах СНД або через їх території дістатися до країн Західної Європи, США та Канади.
Слід зазначити, що нелегальна міграція, набуваючи організованого характеру, вносить корективи у свої дії залежно від заходів протидії, які вживає держава, і тому способи нелегального перебування на території України та перетинання державного кордону постійно змінюються та вдосконалюються.
Аналіз затримань порушників державного кордону, фільтрації нелегальних мігрантів свідчить про наявність чітко окреслених каналів контрабанди живого товару через територію України і за її межі. Доцільно виділити три найбільш важливі напрями нелегальної міграції, а саме:
транзитний повітряно-залізничний - для громадян держав Південно-Східної Азії, Близького й Середнього Сходу (Китай, В'єтнам, Корея, Індія, Шрі-Ланка, Афганістан): країна проживання - повітряним шляхом до Російської федерації (Москва, Санкт-Петербург), іноді - до Білорусі, потім залізничним транспортом до України (Київ, Львів, Мукачеве, Ужгород, Одеса), далі - через Польщу, Словаччину, Угорщину до країни призначення;
транзитний повітряно-залізнично-пішохідний - для громадян Іраку, Ірану, Туреччини, Ємену, Йорданії, Лівану, Сірії, Сомалі, Анголи, Заїру тощо: країна проживання - держави Закавказзя - потім одна група мігрантів подорожує повітряним шляхом або залізницею в Україну, а інша - до Російської Федерації, звідки у супроводі провідників прямує в Україну і далі - до країни призначення;
транзитний повітряно-пішохідно-залізничний: велика кількість громадян Лівану прибуває в Україну повітряним шляхом і далі залізницею або пішки прямує до західного кордону.
Розміри груп залежать від маршруту і виду транспорту. Групи по 10, а інколи й більше осіб, формуються для подорожі міжнародними авіалініями (Шрі-Ланка) та пароплавами. Дещо менші - по 3-5 осіб - для подорожі легковим транспортом (проїзд з Іраку до Йорданії, з Пакистану до Азербайджану, з Росії в Україну). На маршруті при зміні виду транспорту змінюють і чисельність групи. Одна група може розбитися на кілька менших і навпаки.
Певна категорія мігрантів використовує законні й незаконні можливості для того, щоб залишитися в Україні на певний час і знайти підставу для виїзду у країни Західної Європи. Це характерне для громадян Афганістану, Пакистану, Іраку, Ірану, Шрі-Ланки та Індії. Кошти для проживання в Україні заробляються завдяки торгівлі на ринках великих міст, реалізації контрабандного товару і т. ін. Спроби нелегально осісти в Україні здійснюють лише 3-5 % затриманих правопорушників. Це в основному громадяни Китаю, які спочатку прибувають до Російської Федерації або Білорусі, а потім переправляються в Україну.
На думку фахівців, найактивнішу позицію у нелегальній міграції займають закарпатські злочинні угруповання, які діють на Береговському напрямку та контролюються громадянами циганської національності. Вважається, що до 40 % приватного капіталу в прикордонних районах сформовано за рахунок нелегального перетинання людей кордону. Крім того, такий бізнес дає заробіток місцевому населенню. При затриманні нелегальні мігранти, як правило, ведуть себе спокійно і не опираються. Вони впевнені, якщо не вийшло з першого разу, вийде з другого, тому що діє система, за якої "транспортувальник" отримує плату лише тоді, коли "товар" прибуде до пункту призначення.
Злочинні угруповання, сформовані за національними ознаками, впливають на криміногенну ситуацію в Україні. Занепокоєння викликають нігерійські угруповання, які порівняно недавно "пустили коріння" на території нашої держави, але є дуже перспективними у кримінальному плані. Ці угруповання здійснюють більшість операцій щодо постачання та розповсюдження героїну, а також кримінальних операцій іншого характеру, наприклад, ініціюють створення різноманітних українсько-нігерійських СП, які завдають фінансових втрат підприємствам та громадянам України.
Окрему

 
 

Цікаве

Загрузка...