WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стан правового забезпечення боротьби з організованою злочинністю і корупцією в Україні: проблеми і перспективи - Реферат

Стан правового забезпечення боротьби з організованою злочинністю і корупцією в Україні: проблеми і перспективи - Реферат

надання спецпідрозділам БОЗ МВС України та БКОЗ СБ України статусу спеціального державного органу з повноваженнями органу дізнання. Навпаки, розпочато активну роботу щодо законодавчого зниження рівня правового регулювання діяльності спеціальних підрозділів органіввнутрішніх справ України, їх статусу та звуження повноважень що, на наш погляд, призведе до руйнації цієї системи [15]. Крім того, реалізація таких законодавчих ініціатив, на нашу думку, суттєво ускладнить дотримання таких найважливіших принципів у сфері національної безпеки як забезпечення верховенства права та невідворотності покарання, насамперед щодо 18 екс-голів облдержадміністрацій, 21 їх заступника, 5 екс-голів обласних рад, 72 голів екс- і нинішніх райдержадміністрацій, 60 міських голів та голів міськрад, які притягуються до кримінальної відповідальності за вчинення посадових та інших корисливих злочинів [5, c. 23].
З часів XVIII століття залишається актуальним і дотепер висновок Ч. Беккаріа про те, що чим швидше наступає покарання, тим воно буде більш справедливим та ефективнішим. На його думку, чим менше проміжок часу віддаляє покарання від злочину, тим сильніше і міцніше закарбується в свідомості й душах людей нерозривний взаємозв'язок цих ідей: злочину і покарання. Доказано, що нерозривний зв'язок ідей цементує всю будівлю, що споруджена зусиллями людського розуму. Відзначається, що не суворість покарання, а тривалість його моральної дії призводить до найбільшого впливу на душу людини, у зв'язку з тим, що наші чуття набагато легше і надовго сприймають повторювані слабкі враження, ніж міцні потрясіння, які швидко проходять [16].
Вищевикладене дає нам підстави дійти висновку, що на ефективність діяльності правоохоронних та інших державних органів негативно впливає існуюча недосконалість як правових, так і організаційних форм управління процесами боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Внаслідок розпорошеності наявних сил, недосконалості організаційно-управлінських структур існуюча в нинішньому вигляді правоохоронна система не відповідає сучасним вимогам і не спроможна ефективно протидіяти загрозам та викликам внутрішній безпеці країни. Однак, до сьогодні не приділялося належної уваги дослідженню проблеми внутрішньої безпеки країни, впливу на неї організованої злочинності і корупції, у тому числі міжнародної та транснаціональної.
Ми вважаємо, що після демократичних змін у 2005 році політичних, соціальних та економічних умов в Україні та враховуючи політичну волю Президента України В.А. Ющенка, з'явилася реальна можливість підняти ревінь законодавчого забезпечення цієї діяльності, взятися до реального реформування правоохоронних органів та формування сектору безпеки України. Першими кроками повинно стати проведення комплексного огляду стану цих органів та прийняття спеціалізованого пакету законів, спрямованих на локалізацію та нейтралізацію можливостей злочинних організацій та високопосадових корупціонерів (типу американського RICO) [17]. На нашу думку, стратегічне місце в цьому пакеті повинен зайняти законодавчий акт про Центральне бюро розслідувань України - центрального органу виконавчої влади невійськового формування з чітко визначеною компетенцією у сфері захисту. Цей орган пропонується створити на базі Головних управлінь по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ та по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки, Управління по розслідуванню особливо важливих справ Генеральної прокуратури України, Управління по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби Державної податкової адміністрації України. Прийняття цього Закону не призведе до суттєвого збільшення витрат бюджетних коштів, а навпаки, до їх економії з урахуванням суттєвого скорочення загальної штатної чисельності.
Однак, ця діяльність може бути результативною лише за умов належного фінансування діяльності цього органу та запровадження практики захисту та заохочення громадян за надання допомоги у боротьбі з організованою злочинністю і корупцією.
Реалізація цих пропозицій буде сприяти формуванню сектору безпеки України, спроможного забезпечити надійний захист прав і свобод громадян, їх інтересів та держави від проявів організованої злочинності і корупції.
Список використаних джерел
1. Закон України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" // Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 35. - Ст. 358.
2. Закон України "Про боротьбу з корупцією" // Відомості Верховної Ради (ВВР). - 1995. - № 34. - Ст. 266.
3. Закон України "Про оперативно-розшукову діяльність": Наук.-практ. коментар / Під ред. Я.Ю. Кондратьєва - К., 1997.
4. Семенюк В.С. При Кучме 20000 предприятий украли" // Газета по киевски. - 2005. - 23 авг. - № 160.
5. Стенографічний звіт про розгляд на засіданні Верховної Ради України питання "Про стан боротьби з організованою злочинністю і корупцією у 2004-2005рр.". - 2005. - 7 жовт.
6. Дульський О.О. Правові засади діяльності спецпідрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС України // Наук. вісник Національної академії внутрішніх справ України. - 2001. - № 4.
7. Закон України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю"// Відомості Верховної Ради України. - 1994. - № 24. - Ст. 184.
8. Крутов В.В. Теоретико-правові і організаційно-спеціальні проблеми боротьби з тероризмом: Дис. … докт. юрид. наук: Академія СБУ. - К., 2000.
9. Дульський О.О. Організаційно-правові основи діяльності спецпідрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС України: Дис. … канд. юрид. наук. - К., 2003.
10. Водько М.П. Характеристика организованной преступности. - М., 2001.
11. Науково-практичний коментар Кримінального Кодексу України / За ред. М.І. Мельника., М.І. Хавронюка. - К.: Каннон, А.С.К. - 2003.
12. Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності (Палермська Конвенція ООН) від 15 листопада 2000 року: Winrosk international, Жіночий консорціум України, МВС України. - К., 2003.
13. Постанова Верховної Ради України від 18 лютого 1992 року "Про введення в дію Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" № 2136-XII.
14. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" від 18.01.2001р. № 2246-ІІІ // Відомості Верховної Ради. - 2001. - № 14. - Ст. 72.
15. Лист МВС України "Про погодження законопроекту" від 22 квітня 2005 р. - № 4808/Бн.
16. Чезаре Беккариа. О преступлениях и наказаних: Фирма "Стелс". - М., 1995. - С. 137-139.
17. Закон про боротьбу з організованою злочинністю Сполучених Штатів Америки (Закон "RICO": United States Congres Congressional and Administrative News). - 1970.

 
 

Цікаве

Загрузка...