WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Становлення судової міліції в Україні - Реферат

Становлення судової міліції в Україні - Реферат

спеціальних підрозділів та деформуючий трансформації їх певною мірою в суто охоронну структуру.
Одним з останніх суттєвих нормотворчих кроків у зазначеній сфері стало видання наказу МВС України від 19.11.2003 № 1390 "Про затвердження Положення про спеціальний підрозділ судової міліції "Грифон"" [5], яким спеціальні підрозділи міліції для забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів, осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, членів їх сімей та близьких родичів і для охорони установ судових експертиз було реорганізовано на спеціальні підрозділи судової міліції "Грифон".
Слід звернути увагу на те, що в даному нормативному актів вживається термін "судова міліція", до якої згідно зі змістом наказу входять спеціальні підрозділи міліції "Грифон". Зазначимо, що нині в структурі центрального апарату МВС України відділ судової міліції входить до Департаменту громадської безпеки, а на рівні територіальних управлінь спецпідрозділи грифон структурно входять до самих управлінь і підпорядковуються заступникам з громадської безпеки.
Наказом МВС України № 1390 також було затверджено Положення про спеціальний підрозділ судової міліції "Грифон" та типові штати. Крім того, Департаменту адміністративної служби міліції та Департаменту роботи з персоналом МВС України було доручено розробити та узгодити Інструкцію про державний захист суддів і працівників правоохоронних органів та забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, супроводження їх при здійсненні заходів особистої охорони, також - про охорону приміщень судових установ, а департаментам інформаційних технологій, громадянства і реєстрації фізичних осіб, адміністративної служби міліції та Державтоінспекції - розробити та подати на затвердження правила тимчасової або постійної заборони видачі відомостей про осіб, узятих під захист, та працівників спецпідрозділів судової міліції "Грифон", на яких покладене завдання із забезпечення заходів безпеки.
На користь правильності кроків щодо створення підрозділів судової міліції, потребу в них та про ефективність роботи свідчать результати їх службової діяльності [6].
За 9 місяців 2005 року до них на виконання надійшло 7827 постанов про забезпечення безпеки та охорони громадського порядку в приміщеннях судів. За даними постановами спецпідрозділами "Грифон" здійснено 113 389 заходів.
Спецпідрозділами виконано 371 постанову про застосування спеціальних заходів безпеки відносно суддів та інших учасників кримінального судочинства, здійснено 1250 спеціальних заходів безпеки відносно 534 осіб, узятих під захист та забезпечено конфіденційність 347 особам. При здійсненні цих заходів особовим складом виявлено та припинено 78 випадків порушень адміністративного законодавства.
Під охороною спецпідрозділів судової міліції перебуває 248 судових установ із 733, з них 148 - охороняється цілодобово.
В судових установах та відносно суддів за перше півріччя 2005 року зареєстровано 31 надзвичайну подію та злочинів: 5 проникнень у судові установи, 13 крадіжок майна суддів та 13 посягань на їх життя та здоров'я.
Як вже було зазначено вище, в діяльності підрозділів судової міліції наявний потенціал, який ще не повністю використано.
У напрямі покращання їх роботи вимагається подальша розробка, доповнення та вдосконалення нормативно-правової бази. Слід зазначити, що в даному аспекті ведеться постійна робота. Так, у вересні поточного року МВС спільно з Державною судовою адміністрацією України було розроблено та затверджено Правила пропуску осіб до приміщень судових установ та перепускання на територію цих установ транспортних засобів, які затверджені спільним наказом Державної судової адміністрації України та МВС України від 12.09.2005 № 102/765.
Необхідно більш детально проаналізувати місце та структуру судової міліції. На сьогодні до її складу входять лише спеціальні підрозділи "Грифон", що є не зовсім логічним. Крім того, належність судової міліції до міліції громадської безпеки позбавляє її спецпідрозділи можливості застосування оперативних заходів, які мали б чималу користь при забезпеченні безпеки учасників кримінального судочинства.
Існують і проблеми кадрового забезпечення. Так, станом на 01.10.2005 загальна штатна чисельність спеціальних підрозділів судової міліції становить 3575 одиниць, із них: за списком - 2762 одиниці, некомплект складає 813 одиниць, тобто 22,7 %.
Крім того, необхідне є доопрацювання навчальних планів та програм підготовки фахівців для підрозділів судової міліції, а також - розробка навчальних спецкурсів, спрямованих на отримання майбутніми працівниками необхідних знань, здобуття вмінь та відпрацювання відповідних практичних навичок.
Все зазначене не представляється суттєвою перешкодою в діяльності судової міліції, а є лише орієнтиром на вдосконалення підвищення ефективності роботи її підрозділів.
Список використаних джерел
1. Конституція України: Прийн. на п'ятій сесії Верховної Ради України 28.06.1996 // Відомості Верховної Ради (ВВР). - 1996. - № 30. - Ст. 141.
2. Про створення спеціальних підрозділів міліції для забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів, осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, членів їх сімей та близьких родичів: Наказ МВС України від 23.07.1997 № 467.
3. Про додаткові заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та функціонування судів: Указ Президента України від 15.12.1999 № 1564/99.
4. Деякі питання Міністерства внутрішніх справ: Постанова Кабінету Міністрів України від 26.11.2001 № 1575.
5. Про затвердження Положення про спеціальний підрозділ судової міліції "Грифон": Наказ МВС України від 19.11.2003 № 1390.
6. Довідково-інформаційні матеріали про діяльність спеціальних підрозділів судової міліції за 9 місяців 2005 року: МВС України, Департамент громадської безпеки, Відділ судової міліції. - К., 2005.

 
 

Цікаве

Загрузка...