WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стан міграції в Україні та вплив на неї організованих злочинних угруповань - Реферат

Стан міграції в Україні та вплив на неї організованих злочинних угруповань - Реферат

розряду кримінальних.
Фахівці вважають, що оскільки в найближчому майбутньому росту добробуту в країнах, звідки відбувається приплив мігрантів не передбачається, то і процес цей триватиме [3]. Крім того, за всіма законами розвитку суспільства він переходитиме від стихійності до упорядкованості та структурованості. Тому представники міжнародного й вітчизняного криміналітету вбачають джерело гарантованого доходу. Організовані злочинні угруповання, що займаються таким видом бізнесу, зрозуміли це ще тоді, коли на кордонах України прикордонниками затримувалися кілька десятків нелегальних мігрантів, наприклад, за 1991 р. - всього 148 осіб. Для порівняння: лише за минулий рік затримано понад 5 тис. "нелегалів". Характерно, що затримання нелегальних мігрантів має тенденцію щорічного зростання. Організація "переправ" стала однією зі сфер кримінального бізнесу, що за прибутковістю в кримінальній спеціалізації посідає четверте місце після торгівлі зброєю, наркобізнесу та торгівлі краденими автомобілями. Нелегальна міграція як вид організованої транснаціональної злочинності стимулює в Україні та сусідніх європейських країнах підпільний ринок дешевої праці, провокує відтік коштів у тіньовий сектор економіки, сприяє виникненню напруженості у відносинах із сусідніми країнами.
Ця проблема у сфері боротьби з нелегальною міграцією стосується і України. Суть у тому, що і українські громадяни, які намагаються влаштуватися за кордоном у будь-який спосіб, для Європи є теж "жахливими нелегалами", які у європейських країнах спричинюють такі ж наслідки, як і мігранти - вихідці з Азії. Але розв'язати цю проблему можливо за кардинального покращання економічної та правової ситуації в країні.
На сьогодні організатори каналів нелегальної міграції атакують наш західний кордон з тилу. Тому правоохоронні органи, службовці Держкомкордону розуміють, що випустити їх безперешкодно в західному напрямі - означає незабаром одержати їх назад. Незважаючи на наявну, хоча і недосконалу контрольно-пропускну систему, організатори злочинних угруповань хитро спланованих акцій продовжують шукати слабкі місця на західному, одесько-кишинівському та інших кордонах України. Для незаконної переправи використовують різний автотранспорт і навіть контейнери. Наприклад, нещодавно прикордонники на західному кордоні виявили в спеціальному днищі, під паливним баком міжміського автобуса, групу нелегалів. Керівники Держкомкордону стверджують, що нелегальна міграція, як і наркобізнес, також загрожує національній безпеці. Правоохоронні органи дійшли до висновку, що зі зростанням кількості непроханих закордонних візитерів збільшується й кількість наших співвітчизників, які допомагають нелегалам переправлятися до зарубіжних країн. Вартість затриманих товарів, що бажали таємно переправити нелегали через кордон, щороку становить сотні мільйонів гривень.
Потік небажаних візитерів поповнюється й через власників фальшивих віз, на яких спеціалізуються "народні умільці", зустрічаються випадки, коли в цьому "бізнесі" їм допомагають і співробітники правоохоронних органів. Не все ще продумано на рівні державних органів. Виявлено, що, на відміну від 50-копійкових талонів на проїзд у міському транспорті наші 100-гривневі візи навіть не мають спеціального захисту від підробки, хоча у наших найближчих сусідів Білорусі та Молдови візові документи мають голографічні знаки.
Детальний аналіз звітних матеріалів відповідних державних установ (МВС, СБУ, Держмитслужби, Держкомкордону), діяльність яких пов'язана з розглядом та вирішенням цих питань за роками: 1998, 1999, 2000, свідчить, що до адміністративної відповідальності за порушення правил перебування в Україні притягнуто у 1998 р. 69 594 іноземців, 2491 іноземцю скорочено термін перебування в Україні, 5176 іноземців було вислано за межі України.
Враховуючи таку кількість наявних мігрантів, з метою їх приборкання правоохоронці за останні два роки здійснювали операції "Іноземець" та "Мігрант", під час яких намагалися виявити осіб, які часто маскувалися під біженців.
Так, лише під час проведення у 1999 р. комплексної цільової операції "Мігрант" органами МВС виявлено 8,1 тис. іноземців - порушників, яких притягнуто до відповідальності за ст. 203 КУпАП, нелегальних мігрантів - 2,2 тис. осіб. Припинено 2,3 тис. інших адміністративних правопорушень, скоєних іноземцями, скорочено термін перебування в Україні 948 особам. До адміністративної відповідальності притягнуто 2,8 тис. посадових та фізичних осіб України, дії яких сприяли порушенням законодавства про правовий статус іноземця.
За ініціативи Укрзалізниці та при взаємодії представників Держкомкордону, МВС і СБУ у тому ж 1999 році в прикордонних районах затримано 11 688 нелегальних мігрантів, з них - 3043 особи під час переміщення на транспорті (26% від загальної кількості затриманих), у тому числі у 78 випадках виявлено 957 нелегальних мігрантів, яких перевозили залізницею (8,2%) та у 150 випадках - 2086 нелегальних мігрантів, які пересувалися автомобілями (17,8%).
Серед мігрантів, затриманих у 1999 році, чоловіки становили 9315 осіб, жінки - 983, діти - 1390, а у 1999 р. ці показники збільшились на 15%.
Характерно, що проблема мала стійку тенденцію до поширення і у 2000 році. У зв'язку з її загостренням минулого року з метою стабілізації оперативної обстановки, що спричинили міграційні процеси, знешкодження криміналітету в цій сфері, протидії нелегальній міграції та пов'язаними з нею негативними явищами і правопорушеннями в першому та третьому кварталах проведено широкомасштабні загальнодержавні спеціальні операції "Мігрант". Так, з 13 по 20 лютого 2000 р. для реалізації запланованих заходів було залучено майже 33 тис. особового складу. Обстежено та перевірено 32,6 тис. об'єктів, транспортних засобів та приватних адрес, пов'язаних з проживанням та можливим перебуванням іноземців, у тому числі: навчальних закладів - 3,1 тис., туристичних організацій - 53,5, речових та продовольчих ринків - 4,0 тис., закладів відпочинку та розважального характеру - 12,1 тис., пасажирських поїздів міжнародного сполучення - 4,7 тис., одиниць транспортних засобів - 15,8 тис. Під час реалізації запланованих заходів виявлено та притягнуто до відповідальності - 10 тис. іноземців-порушників, серед яких 2,6 тис. нелегальні мігранти, затримано 780 іноземних осіб без документів, 1,3 тис. іноземців-порушників вислано за межі України, відносно 793 осіб оформлено матеріали щодо скорочення терміну перебування в Україні. Під час проведення цієї операції припинено 5,1 тис. адміністративних правопорушень, скоєних іноземцями. Доадміністративної відповідальності притягнуто 2,3 тис. посадових та фізичних осіб, чиї дії сприяли порушенню законодавства про правовий статус іноземців. Зупинено діяльність 13 комерційних структур, причетних до протиправної легалізації іноземців. У ході операції розкрито 277 злочинів по лінії карного розшуку, скоєних іноземцями, з яких 126 - скоєно особами з Кавказу. з незаконного обігу вилучено 154 одиниці вогнепальної, холодної зброї та набоїв. До адмінвідповідальності притягнуто 287 власників мисливської та газової зброї.
З 25 по 27 вересня вдруге у 2000 р. було організовано проведення загальнодержавної операції "Іноземець", під час якої порушено 382 кримінальні справи стосовно 404 іноземних громадян та осіб без громадянства, в тому числі 18 кримінальних справ стосовно учасників

 
 

Цікаве

Загрузка...