WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Соціально-кримінологічна характеристика "п'ятої влади" - Реферат

Соціально-кримінологічна характеристика "п'ятої влади" - Реферат

економіку, включаючи наркоманію, проституцію, наркобізнес, вбивства за плату та інші види злочинноїдіяльності, що забезпечують надприбутки;
примітивні форми експлуатації найманої праці в різних галузях економіки;
дискредитацію державних структур, у тому числі й правоохоронних органів.
"П'ята влада" в умовах розвитку конкретних регіонів держави і відрізків часу складається із сукупного результату організованої злочинної діяльності різноманітних злочинних структур, а також з наслідків кримінального впливу на стан і розвиток галузевих органів управління, фінансово-банківських установ, суб'єктів підприємницької діяльності, на органи влади, правоохоронні органи й засоби масової інформації.
Проміжна мета "п'ятої влади" полягає у максимальному збагаченні її суб`єктів (тобто організованої злочинності) за рахунок нелегальних доходів, здобутих, як правило, внаслідок кримінальних діянь. Тому економічним ядром "п'ятої влади" є тіньова економіка та кримінальний бізнес, де прибутки й надприбутки отримуються шляхом неофіційної, кримiнальної або підпільної економічної діяльності.
За сучасних умов перехідного періоду України до ринку накопичення капіталу "п'ятою владою" відбувається головним чином внаслідок цілеспрямованого використання в корисливих інтересах значної частини національного багатства в ході зміни форм та суб'єктів державної власності, прямого протизаконного його відторгнення і привласнення шляхом:
розкрадання бюджетних коштів у величезних розмірах при укладанні окремих шахрайських зовнішньоекономічних угод на міждержавному рівні;
використання з корисливою метою частини коштів державного інвестування програм, спрямованих на розвиток промисловості та сільського господарства;
приховування прибутків від оподаткування та ухилення від їх сплати;
нечесної гри на курсах валют, цінах, кредитно-банківських ставках і т.ін.
Крім того, організована злочинна система цілеспрямована на кримінальний розподіл суспільного продукту завдяки опануванню ключових позицій у виробництві, управлінні, економіці в цілому при тісній взаємодії з багатьма функціонерами-апаратчиками органів влади, які духовно переродилися, політичними партіями і рухами, іншими особами, що переорієнтувалися на антисуспільні цінності та уявлення.
Будучи вершиною кримінального удосконалення, організована злочинність спирається й існує за рахунок інститутів криміналітету, його апробованих методик скоєння злочинів і приховування їх слідів.
На відміну від загальнокримінальної, у тому числі й групової злочинності, здобуті злочинним шляхом матеріальні цінності та грошові кошти у величезних розмірах набувають змісту лише для досягнення влади, її захоплення в ім'я групових інтересів. Саме в цьому полягає суспільна небезпека організованої злочинності як головної ударної сили "п'ятої влади". Таким чином, стратегічною метою "п`'ятої влади" є боротьба за реальну владу у суспільстві й оволодіння всіма цінностями, створеними нинішнім та попередніми поколіннями трудящих.
Для досягнення своїх злочинних цілей "п'ята влада" у своєму злочинному колі утримує всіх, хто потрапив до її поля зору, застосовуючи при цьому будь-які види і форми психічного й фізичного впливу. Вона створює групи: охорони керівників злочинних угруповань; попередженнях викриття з числа "своїх" працівників правоохоронних органів та представників преси; рекету для збору данини з конкурентів; фізичного та психологiчного впливу на неслухняних конкурентів; ідеологів для створення благовидного камуфляжу в очах суспільства, в тому числі через рекламу у засобах масової інформації та ін.
Влада злочинної системи поступово переміщується на культурну і духовну сфери суспільства, де притаманними їй методами та засобами розмиваються загальнолюдські норми моралі, насаджуються нові правила, засновані на уседозволеності. Так, хабарі, здирництво, побори, шахрайство проголошуються нормою і критерієм заповзятливості. Все це згубно впливає на населення, особливо на молодь, встановлює стереотипи "красивого" життя без відповідальності перед суспільством, культивує насилля, розпусту, анархію і наркоманію.
До сфери організованої злочинності втягують велику кількість людей, які не завжди усвідомлюють, для кого вони творять і до чого все це призведе суспільство. В такій ситуації система організованої злочинності намагається розставити і утримати на ключових позиціях своїх людей поки що з єдиною метою - здобуття вигоди та контролю за ситуацією.
"П'ята влада" активно пристосовує інститути демократії до своїх інтересів, використовуючи при цьому розгубленість і потурання з боку державних органів влади у перехідний період розвитку нашого суспільства і становлення української державності.
Варто зазначити, що "п'ята влада" ще не прийшла до єдиного керівного центру і перебуває у нашій країні на тій стадії розвитку, коли ще не пізно розробити заходи та знайти засоби для її нейтралізації, вдосконалити органи влади, інститути демократії та правоохоронні органи, навести порядок і встановити законність у державі.
Організована злочинність як соціальне явище в процесі своєї еволюції пройшла шлях раціональної реорганізації у міжнародному масштабі. Вона має тенденцію до створення своїх структур у напрямку, аналогічному структурам великих корпорацій з відповідним розподілом праці, спрямованим на максимальне вилучення прибутків і зменшення при цьому ризику. Основною і особливою відмінністю сучасних структур організованої злочинності від законних корпорацій, компаній, звичайних підприємств, на думку експертів ООН, є те, що у злочинних організаціях є "апарат примусу".
Для конкретних умов розвитку нашої держави на етапі реформування економіки і державності "п'ятій владі" властиві такі характерні ознаки:
наявність організаційно-управлінських структур з виконанням керівних та ідеологічних функцій в організованих злочинних формуваннях;
наявність матеріальної бази, що проявляється у створенні різних грошових фондів для підкупу посадових осіб різних рівнів, інвестування злочинної діяльності, соціальної підтримки своїх членів;
стійкий, плановий і законспірований характер злочинної діяльності, спрямованої на вищий рівень кримінальних доходів;
застосування системи планомірної нейтралізації (або недопущення впровадження) будь-яких форм соціального контролю за злочинною діяльністю з використанням власних структур розвідки і контррозвідки, підкупу шляхом розробки і використання заходів цілеспрямованої, планомірної протидії правоохоронним органам;
політизація організованої злочинності, активне розповсюдження злочинної ідеології;
наявність у різних державних органах "коридорів безпеки" та "дахiв прикриття", їх використання з метою недопущення викриття злочинних діянь, а також для нейтралізації певних дій з боку правоохоронних органів;
монополізм, масштабність і тенденції до розширення сфер злочинної діяльності;
зрощування і кооперування різних злочинних формувань з міжнародним

 
 

Цікаве

Загрузка...