WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Соціально-кримінологічна характеристика "п'ятої влади" - Реферат

Соціально-кримінологічна характеристика "п'ятої влади" - Реферат

насильства, погроз, хабарів, прав на підприємства, що підлягають приватизації, особливо тих, що відносяться до найбільш прибуткових;
контролю за ігровим бізнесом, професійним спортом (особливо силовими видами), індустрією розваг;
ухилення від всіх видів оподаткування,максимального поширення вже існуючих сфер тіньової економіки (позабанківський обіг готівки, безконтрольне виготовлення та торгівля товарами, в тому числі на експорт, нелегальний вивіз за кордон капіталу), порушення правил валютних операцій.
Організовані злочинні формування в Україні, як і в інших країнах світу, будуть активно діяти у всіх сферах "чорного ринку". Йдеться, передусім, про транспортування та торгівлю наркотиками, зброєю та вибуховими речовинами, готівковою валютою, контроль за проституцією, фальшивомонетництво.
З цією метою будуть активізовані спроби організованих злочинних угруповань встановити контакти з медичними установами та військовими підрозділами. У перших акцент буде робитися на контрабандну торгівлю ліками, виготовлення та розповсюдження наркотиків, медичне обслуговування бойовиків. У військових підрозділах організована злочинність намагатиметься отримати різні види сировини, цінні промислові відходи, військову техніку та зброю, встановити контроль за продажем військової техніки за кордон, використати транспортні можливості армії для нелегальних перевезень та військові засоби зв'язку, завербувати військових, які звільняються з армії.
Зростання цих злочинів буде зумовлене також негативними явищами в сфері суспільної свідомості. Результати досліджень громадської думки свідчать про розповсюдженість серед населення настроїв апатії, втрату почуття колективізму, поваги до оточуючих, негативне ставлення до участі у будь-яких радикальних громадських діях, спрямованість інтересів більшості громадян на підтримання власного життєвого рівня.
Розгортання реальної приватизації і зміна власників без впровадження надійних законодавчих перепон будуть супроводжуватись значним погіршенням рівня контролю за збереженням майна на підприємствах усіх форм власності і господарювання та, відповідно, істотним збільшенням кількості розкрадань. Цей процес дасть також поштовх для поширення хабарництв, поборів та зловживань з боку осіб, причетних до оцінки об`єктів. Значно посиляться процеси "відмивання" грошей, здобутих злочинним шляхом, з метою їх вкладання в легальну економіку, а також встановлення контролю з боку кримінальних структур над приватизованими підприємствами.
Загостриться протистояння двох соціальних груп: з одного боку, - нових власників, з іншого, - працівників за наймом. Намагання стати власником майна, коштів, землі буде проходити у конфліктній ситуації з державним монополізмом у сфері власності, а також з тими власниками, хто став такими у процесі підпільної "прихватизації". Процеси приватизації будуть супроводжуватися бурхливими соціальними переміщеннями по вертикалі і горизонталі. Це зачепить долі і становище сотень тисяч і мільйонів людей. Не всі громадяни витримають такі різкі зміни у своєму житті. На зламі умов життя посиляться такі явища, як пияцтво, наркоманія, проституція та інші, що нададуть поштовх для зміцнення і розповсюдження організованої злочинності.
Проголошення державою свободи підприємницької діяльності і відсутність первинного капіталу у більшості (середнього класу) трудящих України для занять таким видом діяльності залишиться однією з причин зростання організованих злочинів у сфері економіки.
Отже, можна стверджувати, що організовані злочинні угруповання можуть ще більше посилити свій вплив на економіку України у найближчі роки, завершити створення власного сектору економіки, який за потужністю не поступиться ні державному, ні легальному приватному, а ефективністю дій істотно переважатиме їх. Все це становитиме дуже небезпечну загрозу для нормального ринкового розвитку економіки України.
У соціально-політичній сфері "п'ята влада" може діяти в таких напрямках:
встановлення корумпованих зв'язків з "друзями" на всіх рівнях державної влади і управління, в правоохоронних, митних та податкових органах з метою здобування необхідної інформації, прикриття злочинної діяльності, забезпечення консультативної допомоги фахівцям у галузях економіки, права, тощо;
проштовхування своїх кандидатів у депутати всіх рівнів, а також до органів виконавчої влади;
встановлення прямих або безпосередніх контактів з політичними партіями, формування політичних партій, які будуть перебувати під таємним для громадськості контролем організованої злочинності, для захисту їх економічних інтересів на всіх рівнях влади;
терору, погроз, дискредитації політиків, які займають жорстку позицію щодо економічних інтересів організованої злочинності або виступають за активну боротьбу з нею;
проникнення в засоби інформації як шляхом прямого фінансування певних видань, так і шляхом вербування серед журналістів своїх агентів, цілеспрямованого формування громадської думки у вигідному напрямку (дискредитація влади та демонстрація її безсилля у боротьбі зі злочинністю, позитивне висвітлення економічної активності підприємств, банків та ін., підконтрольних організованим злочинним угрупованням тощо);
дестабілізації соціально-політичної ситуації в певних регіонах, де може складатися загрозлива для інтересів організованої злочинності ситуація.
Організовані злочинні угруповання де свідомо, а де й несвідомо будуть намагатися втягнути до орбіти свого впливу молодь, особливо ту її частину, яка має труднощі у навчанні або працевлаштуванні та тих, хто прагне швидкого збагачення. Організаційно цей вплив може здійснюватися через створення численних спортивних клубів (передусім атлетичних, боксерських тощо), дискотек, барів та ін. На цій основі можливе вербування і бойовиків, і торгівців наркотиками, і осіб для заняття проституцією. Крім того, таким чином може створюватися сприятливе середовище для розповсюдження наркотиків.
З огляду на свої специфічні інтереси організовані злочинні угруповання будуть намагатися законсервувати реформи на місцях, зберегти диспропорції у розвитку місцевих господарських комплексів, які дозволять отримувати їм надприбутки. З цією метою вони з тактичних міркувань можуть підтримувати на виборах досить реакційні політичні сили.
В ідеологічній сфері вплив "п'ятої влади" буде здебільшого опосередкованим та неусвідомленим. Але сам факт її існування, її життєвий рівень чинитиме настільки негативний вплив на суспільство, особливо на молодь, який важко буде належним чином оцінити. До того ж не виключається і прямий вплив на свідомість суспільства з боку "п'ятої влади". Про це свідчить тематика літератури, кіно- та відеопродукції, яка надходить зараз на український ринок.
Підсумовуючи, можна прогнозувати, що "п'ята влада" у найближчі роки буде здійснювати дуже істотний вплив на економічне, соціально-політичне та ідеологічне життя України, створюючи в умовах загальної кризи своєрідне

 
 

Цікаве

Загрузка...