WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Соціальна ретроспекція незаконного наркообігу - Реферат

Соціальна ретроспекція незаконного наркообігу - Реферат

ст. 115 КК України характеризується: 1) діянням - посяганням на життя іншої особи; 2) наслідками у вигляді фізіологічної смерті потерпілого і 3) причинним зв'язком між вказаним діянням і наслідками [10]. Безумовно, є проблема з кваліфікацією злочинів наркобізнесу як умисних вбивств, тим більше, що з моменту перших наркотичних спроб, коли особа ще не є наркоманом, а лише "дегустатором", до формування сталого діагностованого захворювання на наркоманію і летальних результатів - настання смерті від передозування, хвороб, викликаних хронічним (ін'єкційним) наркоспоживанням проходитьпевний проміжок часу, для кожної особи він є індивідуальним, іноді - дуже тривалий (у Де Квінсі - 17-річне споживання і 8-річне зловживання опіумом), тобто відсутнє у теперішньому часі посягання на життя іншої особи/інших осіб, відсутня на момент вчинення наркозлочину - наприклад, збуту або виготовлення наркозасобу - жертва, як вже зазначалося. Ця жертва/жертви з'являться згодом, коли перебіг хвороби ускладниться і перейде до останнього синдрому - наслідків наркотизації: різних форм психозів; прогресуючого виснаження всього організму; різних форм слабоумства; втрати зубів; тромбозу судин; гнійних виразок; прориву носової перегородки у разі кркаїнізму; підвищеною імовірністю інфарктів; парезів та паралічів нижніх кінцівок і т. ін. [6, с. 208, 216].
7. Порівнюючи вино і наркотик у даній статті, на чому особливо не зупиняємося, автор наголошував, що вино укріплює волю, гашиш знищує її, вино (у розумних обсягах) викликає апетит, гашиш перериває травлення, послабляє весь організм, може спричинити сп'яніння на цілу добу, гашиш є знаряддям самогубства, спричиняє замкнутість. На нашу думку, і як вже зазначалося, чудово охарактеризовано суспільну небезпеку і некорисність наркотичного засобу - він дає в одну мить все "повний рай, навіщо ж тоді працювати, писати, творити, виробляти що-небудь?" Не можна не погодитися з умовиводом, що вино створене для працюючого народу, гашиш належить до розряду радощів одинака, він не приносить користі та небезпечний [3, с. 87].
8. Ш. Бодлер порівняв людину, яка "прагне раю з ліків, із напоїв, що заграли, з маніяком, який замінив справжні меблі і природний сад штучними декораціями" [3, с. 92], таким чином дав оцінку гашишу та опію як неприродним засобам для отримання стану блаженства, хоча існує обережно висловлена автором альтернатива - це стан духовного здоров'я, яке дається людині як подарунок за тяжку фізичну працю, як винагорода за суворе мудре життя. Знову бачимо, як на одні ваги кладеться ейфорія від наркотичних засобів з їх руйнівним, деградуючим, псевдо райським впливом і тверезість праці та нормального фізичного і духовного життя особистості, зусиль волі, фізичних і розумових навантажень, які природним чином вводять людину у стан неосяжного блаженства, де всі сили врівноважені. Вкрай важливо для нас, що автор розумів важливість такого природно ейфорійного стану - його переживає людина, на думку автора, щоб озброїтися надією на краще життя, досягнення якого можливе за допомогою щоденних тренувань волі.
Автор зазначав, що йому - спочатку гашишному, пізніше - опіатному наркоману - коштувало нелюдських зусиль відмовитися від прокляття (споживання опіуму), засудивши при цьому нерозумність наркоспоживання [3, с. 92 - 93].
9. Монографія гашишного сп'яніння укладається автором у розділ ІІ - "Що таке гашиш?" Короткий екскурс в історію наркоспоживання гашишу - (звідси - Haschischins або Assassins) починається у Ш. Бодлера зі згадування Геродотом про скіфів, які збирали насіння коноплі та кидали на розпечене каміння, отримуючи подобу грецької лазні, але з величезним збудженням і криками радості. Збуджуюча сила гашишу була відома ще у Давньому Єгипті, звідки він розповсюдився під різними назвами до Індії, Алжиру та Аравії. Наприклад, в Індії - це банжи, в Африці - тер'яки, в Алжиру та Аравії - маджунд. "Ми чули про сомнамбулічні кризи у російських селян через споживання конопляної олії в їжу. А хто не знає про дивну поведінку курей, що наїлися насіння коноплі, про норов коней, яким дають перед скачками коноплі, трохи розмоченої у вині?" [3, с. 94]. Він зазначав, що французька конопля не годиться для приготування гашишу, який (або індійська конопля) належить до сімейства кропивних. Знавці поціновують коноплю за місцем вирощення - бенгальська виділяється особливо (за вмістом тетрагідроканнабінолу), єгипетська, константинопольська, персидська, алжирська містять цю діючу хімічну речовину у меншому ступені.
10. Монографія так званого "світського" наркотизму (гашишизму, гашишеманії) містить рецепт виготовлення гашишу, який отримується (як це роблять араби) у визначену пору року, коли конопля має найбільшу силу - цвіте, використовуються лише вінчики рослин. Їх кип'ятять в олії з додаванням невеликої кількості води, після повного випаровування рідини залишається речовина, схожа на зеленувато-жовту помаду, що має огидний запах гашишу і паленої олії. У такому вигляді споживають маленькими шариками вагою 2-4 грами. Але через відворотний запах (за Бодлером) араби кладуть в'язкий екстракт до складу різних конфітюрів. Найбільш поширеним з них є давамеск, що виготовляється із поєднання гашишного екстракту, цукру та ванілі, або кориці, фісташок, мигдалю, мускату і т. ін. [3, с. 95]. Безумовно, нам досить цікаво дізнатися про тогочасний рецепт приготування наркотичного засобу, але ще цікавіше - зайвий раз переконатися в тому, що історія наркобізнесу простирається у далекі часи, коли оформленої незаконної наркоторгівлі як виду організованої злочинної діяльності, якою нині вона проступає, не існувало, але є красномовні свідоцтва тривалої хворобливої цікавості людини до станів, що викликають не лише гашиш та опіум, як це описується у Т. Готьє і Ш. Бодлера, а й інші відомі сьогодні наркотичні засоби і психотропні речовини та їх аналоги, які, на превеликий жаль, саме через цей попит перетворилися, на наш погляд, як вже зазначалося, на продукт "товар" незаконного ринку наркотиків. Короткий опис "світського" наркотизму, в нашому разі - гашишизму, представлений в праці Р.М. Павленка, коли в Європі й США наприкінці ХІХ ст. виник цей вид наркотизму, але з єдиним уточненням: його основою стало зловживання тогочасними лікарськими наркотичними засобами (морфій, кокаїн, героїн). Цей потяг до вживання чистих наркотиків був виявленням своєрідного витонченого смаку. Представники вищого світу почали дарувати один одному золоті шприци, прикрашені дорогоцінним камінням, каблучки та медальйони з наркомісткими порошками, їхні набори в інкрустованих шкатулках тощо [7, с. 26].
11. У нашому випадку йдеться про споживання не лікарських наркотичних засобів, а виготовлених кустарним способом гашишу та опіуму, які, також як і у наведеному прикладі, оберталися в обраному товаристві - митців і творчої інтелігенції Франції середини ХІХ століття. Відмінною рисою

 
 

Цікаве

Загрузка...