WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Соціальна ретроспекція незаконного наркообігу - Реферат

Соціальна ретроспекція незаконного наркообігу - Реферат

абсолютизовано керував за допомогою саме гашишу - вони беззаперечно кидалися з башти, заколювали монарха у присутності його вартових в його власному палаці. Такого підкорення шейх добивався за допомогою чудодійної речовини, що викликала дивнігалюцинації, рецепт якої він мав. Тим, хто прийняв гашиш, життя представлялося настільки тужливим і безкольоровим, що вони із радістю жертвували ним заради того, щоб знову опинитися в раю власних мрій [3, с. 36 - 37].
Неймовірною поетичністю і любов'ю до гашишу пронизані строки Ш. Бодлера в його далеко неоднозначній праці "Про вино і гашиш як два різні засоби примноження особистості" (дивно і водночас жахливо для сучасного дослідника наркопроблем, але дуже показово для тогочасних любителів опіуму і гашишу - І.В.), в яких він пише про гашиш як про речовину, що увійшла у моду, - про цей чарівний наркотик для певної категорії дилетантів, вплив якого приголомшує і потрясає зовсім по-іншому, ніж вино. Ш. Бодлер дуже ретельно описав всі дії гашишу для того, щоб порівняти ці два штучні, на його погляд, засоби, завдяки яким людина, загострюючи свою особистість, створює в собі, так би мовити, божество [3, с. 78 - 79]. Четвертий розділ під назвою "Гашиш" дає нам можливість осягнути стан сп'яніння, що його відчувають збирачі коноплі, коли від врожаю йде невідомий запаморочливий дух, який кружить голову і підступним чином доходить до мозку: голова у збирача врожаю нерідко наповнюється мареннями, члени відмовляють і перестають служити [3, с. 79].
Цікавим представляється опис того, що були спроби виготовити гашиш з французької коноплі, але вони виявилися невдалими, йдеться про переваги індійської або єгипетської конопель. Дається навіть короткий склад гашишу - до нього входять відвар індійської коноплі, вершкове масло і невеличка кількість опіуму. Разом з тим, Ш. Бодлер, на наш погляд, невипадково називає гашишистів біснуватими, бо вони за будь-яку ціну воліють отримати чарівну радість. Однозначно зрозуміло, що йдеться в даному разі про формування хворобливої залежності від наркотичного засобу.
І ще одна, вкрай протирічна обставина, - незважаючи на просто-таки підкорення та колінопреклоніння перед гашишеманією, - Ш. Бодлер показав, як він писав, саму найменшу незручність гашишу, що полягає в його антисоціальності, тоді як вино глибоко людяне, і,… за дією воно є майже людиною [3, с. 79].
"Ось зелений конфітюр з характерним запахом,… він викликає деяку огиду… . Візьміть його, міцний, як горіх, покладіть у чайну ложку, і ви набудете щастя - щастя у всій своїй хмільній повноті, з усім безумством юності та нескінченими красотами. Ось воно, щастя, у маленькому шматочку конфітюру; беріть його без страху, від цього не вмирають; фізичним органам він не завдає ніякої особливо великої шкоди. Можливо, у вас поменшає волі, але це інше питання" [3, с. 79]. Описується також і технологія підвищення ефективності від споживання гашишу - щоб наркотик набув повної сили, його треба розчинити в дуже гарячій каві і приймати натще. Тоді вечеря відкладається до 10-тої вечора або до півночі; дозволяється з'їсти лише зовсім легкий суп. Гашиш "рекомендовано приймати" обов'язково за позитивних обставин, оскільки він викликає ще і загострене відчуття чогось вже наявного: гарного або поганого у гіпертрофованому ступені.
Інтерес, на нашу думку, викликають красномовно описані, за Ш. Бодлером, стадії гашишного сп'яніння. Перша стадія: спочатку вас охоплює деяка веселість, невтримна і безглузда. Найпростіші слова та думки набувають нового, дивакуватого значення. Ця веселість є нестерпною для вас, але протистояти їй нема сенсу. "Демон оселився у вас; всі зусилля, яких ви докладаєте для протистояння, лише прискорюють розвиток хвороби. Ви смієтесь над власною тупістю і божевіллям. Ця виснажлива веселість,… беззахисність, нерішучість хвороби триває недовго. Через декілька хвилин зв'язок думок стає настільки туманним, що лише ваші спільники (наче, по злочину - І.В.) розуміють вас" [3, с. 81]. На наш погляд, наведені свідчення і характеристика стану наркотичного сп'яніння невипадково представлялися наркоспоживачеві ще того часу хворобою, саме хворобою у повному розумінні, бо відбувається цілеспрямований психоактивний вплив на організм людини і її свідомість, що виражається у зміні лінії поведінки як під час наркотичного сп'яніння особи, як показується, так і після виходу з цього наркотичного стану.
Друга стадія характеризується відчуттям прохолоди у кінцівках і страшенної втоми: ватні руки, тяжкість у голові і загальне одерев'яніння у всьому організмі. Більше того, зіниці розширені, обличчя бліде і має зеленувато-синій відтінок, губи звужуються, хриплий шепіт доноситься з грудей, почуття відрізняються неймовірною тонкістю та гостротою, вухо розрізняє найтонкіші звуки серед пронизливого шуму. Починаються галюцинації. Предмети зовнішнього світу набувають страхітливих обрисів,… відбуваються неймовірніші перестановки думок. Звуки розкрашуються, а кольори озвучуються. А ось ви сидите і палите; ви представляєтесь собі сидячим у люльці, та саме люлька викурює вас; ви видихаєте самого себе у вигляді сірих хмаринок. Час від часу особистість зникає: "Ось ви дерево, що стогне на вітру і співає природі свої рослинні мелодії. А ось ви ширяєте у лазурі безкінечно високого неба" [3, с. 82 - 84]. Ближче до кінця вечора пропонується попоїсти, але ця елементарна дія виконується неймовірно важко та не проходить безболісно - понад усе хочеться лежати на дні "інтелектуального раю".
Третя стадія характеризується поглибленням кризи, коли за карколомним сп'янінням настає нова проблема - те що на Сході називають кайфом, абсолютне щастя. Це суцільне безтурботне, нерухоме блаженство. Всі проблеми, що турбують мислячу істоту, знайшли своє прояснення та пояснення. Людина, на думку Ш. Бодлера, переходить до розряду богів, але, на наше переконання, дуже дивно, що з допомоги гашишу, а не в результаті надмірної праці - фізичної чи інтелектуальної - коли індивідуум виконує соціально корисні дії. Але головне, що особа не в змозі виконувати взагалі будь-яку роботу або рішучі дії. Ш. Бодлер з цього приводу пише: "Ось кара за блюзнірське марнування, з яким ви бездумно розтратили свою нервову енергію. Ви розкидали свою особистість на всі чотири боки: тепер буде важко зібратися і зосередитися" [3, с. 85].
Четверта стадія - так званого "виходу" з наркотичного стану. Разом з надзвичайно неоднозначними станами, що наводить митець у своїй роботі, заслуговує на увагу, на наш погляд, обставина так званого прокидання після гашишного сп'яніння, коли наступного ранку після наркоспоживання не можна визначитися з часовими межами, час просто зникає, щойно була ніч і вже ранок. "Вам здається, що почуваєтесь добре з легкістю духу і без будь-якого натяку на втому, але ви лишень підводитесь на ноги, як одразу проступають ознаки гашишного хмелю" [3, с. 85]. Наркоспоживач не

 
 

Цікаве

Загрузка...