WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Ретроспектива наркоманії та засоби протидії в Україні - Реферат

Ретроспектива наркоманії та засоби протидії в Україні - Реферат

тис. випадків вилучення "важких" наркотиків, таких як кокаїн, героїн, амфетамін "екстазі", ліквідовано 120 каналів їх ввезення до України. На кордоні затримано понад 1 т кокаїну і героїну, майже 10 т гашишу і пресованої марихуани, що контрабандним шляхом переправлялися через Україну до країн Західної Європи. За цими показниками ми бачимо багатомільйонні втрати міжнародних наркоугруповань, сотні тисяч врятованих життів потенційних споживачів наркотиків.
Протягом останніх років в Україні спостерігається стійка тенденція до подальшого загострення проблем, пов'язаних з незаконним обігом (культивування наркотиковмісних рослин, розробка, виробництво, відпуск, виготовлення, зберігання, розподіл, торгівля, використання, переміщення на території України та за її межами) наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що створює безпосередню загрозу генофонду нації, забезпеченню правопорядку, національній безпеці країни.
Кількість злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, за останні десять років збільшилася в чотири разиі в 2001 році становила близько 50 тис.
Геополітичне положення України сприяє використанню її території для транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Кримінальні угруповання формують розгалужену мережу розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин, активно розширюють зв'язки за кордоном з аналогічними кримінальними угрупованнями. Тільки за останні п'ять років ліквідовано близько 150 міжнародних каналів контрабандного надходження наркотичних засобів і психотропних речовин на територію України.
Існує також реальна загроза використання потенціалу хіміко-фармацевтичної та хімічної промисловості країни для незаконного виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовин, переходу наркотичних (психотропних) лікарських засобів та прекурсорів у незаконний обіг.
За останні два роки кількість осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби і психотропні речовини, у країні подвоїлась і у 2001 р. становила понад 100 тис. осіб. Це, переважно, молодь віком до 30 років, тобто найбільш працездатна частина населення. Проте пошук і апробація нових методів профілактики наркоманії серед молоді, антинаркотичної пропаганди, лікування і реабілітації хворих на наркоманію є не завжди адекватними ситуації, що склалася.
За таких умов боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та протидія зловживанню наркотичними засобами та психотропними речовинами є важливою складовою частиною діяльності держави і потребує координації зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, налагодження тісного співробітництва з відповідними державними органами і громадськими об'єднаннями зарубіжних країн, міжнародними організаціями, визначення основних напрямів державної політики у цій сфері.
Діяльність правоохоронних органів є складовою частиною механізму боротьби держави з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Критерієм оцінки цієї діяльності є зниження рівня незаконного пропонування наркотичних засобів і психотропних речовин.
Правоохоронна діяльність у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів повинна бути адекватною ситуації, що склалася в країні.
Пріоритетними напрямами боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів є:
максимальне вилучення з незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, перекриття каналів та джерел їх надходження;
припинення діяльності злочинних угруповань, особливо з ознаками організованості, причетних до незаконних операцій з наркотичними засобами, психотропними речовинами і прекурсорами;
своєчасне реагування на факти схиляння до незаконного вживання наркотичних засобів або психотропних речовин інших осіб;
взаємодія з відповідними органами зарубіжних країн у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
попередження та виявлення порушень законодавства у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, боротьба з корупцією у цій сфері, запобігання надходженню в незаконний обіг наркотичних (психотропних) лікарських засобів та прекурсорів з хіміко-фармацевтичних та хімічних підприємств, а також недопущення використання обладнання підприємств, установ та організацій для незаконного виготовлення наркотичних засобів або психотропних речовин;
викриття та ліквідація осередків незаконного виготовлення чи вживання наркотичних засобів або психотропних речовин;
перекриття каналів контрабандного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів через державний кордон;
запобігання і викриття злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також злочинів, вчинених на грунті наркоманії;
впровадження до практичної діяльності правоохоронних органів нових сучасних методів ведення оперативно-розшукової роботи у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
розробка та застосування нових методів виявлення наркотичних засобів, психотропних речовин під час проведення митного огляду;
удосконалення системи збору інформації щодо фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
постійний моніторинг сучасної наркотичної ситуації і розробка на його основі відповідних превентивних заходів та коригування тактики їх реалізації, удосконалення інформаційно-аналітичної роботи, профілактики та підвищення ефективності боротьби зі злочинами, пов'язаними з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів [5].
Список використаних джерел
1. Селиванов М.П., Хрупа М.С. Антинаркотичне законодавство України. Історія, теорія, коментар. - К., Юрінком, 1997. - С. 351.
2. http: // www. narcocorruption. ru.
3. Боротьба з незаконним наркобізнесом в Україні / Упоряд. В.І. Лебеденко, В.Д. Гавловський, Д.Й. Никифорчук, Г.М. Бірюков. - К., 2001.
4. Музика А.А. Відповідальність за злочини у сфері обігу наркотичних засобів. - К.: Логос, 1998. - 323 с.
5. Концепція реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2002-2010 роки (Схвалено Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 січня 2002 р. № 26-р).

 
 

Цікаве

Загрузка...