WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти "АУМ Сенрікьо" - Реферат

Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти "АУМ Сенрікьо" - Реферат

метро у Токіо. Цих бойовиків, спеціально обучених як поводитися із заріном, прикривала група "особового відділу".
Заарештований глава "хімічного відомства" секти Масамі Цутія підтвердив, що "АУМ Сенрікьо" не тільки здійснювала масштабні експерименти з отруйними речовинами, але й виробляла бойовий газ зарін у своїх лабораторіях. Встановлено, що експерименти з отруйним газом здійснювалися на тваринах на ранчо в Австралії.
Своє відділення секта відкрила в Росії у 1992 році і була зареєстрована Міністерством юстиції РФ під назвою "АУМ Сенрікьо".
Як свідчать матеріали російської преси, проникнення аумовців до Москви почалося з встановлення ділових контактів з представниками колишньої політичної еліти Росії - Хасбулатовим, Руцьким, а також діючої - Лобовим.
Влітку 1994 року російські власті відібрали в "АУМ" ліцензію за порушення статуту. Але відразу організація була зареєстрована в Управлінні юстиції м. Москви як московське відділення під назвою"Вчення істини АУМ".
За часів своєї легальної діяльності аумовці встигли відторгнути у своїх віруючих їх житлову площу у Москві.
За даними російської преси, яка посилається на японські газети "Майніті" і "Аера", Сіоко Асахара відвідував Росію вісім разів. Одного разу приїздив на екскурсію до Наро-Фомінська, де розташована Кантемірівська танкова дивізія. Крім огляду військової зброї, засновник секти зондував питання про організацію "курсів молодого танкіста" для 20 японських послідовників "АУМ Сенрікьо". Більш того, за відомостями японської газети "Аера" існує підписаний, але нереалізований контракт між "АУМ Сенрікьо" і Нижньотагильським заводом, що виробляє танки.
У лютому 1995 року Генеральною прокуратурою РФ порушено кримінальну справу по відношенню до організаторів російського філіалу і московського відділення "Вчення істини АУМ" за ознаками ст. 1431 КК РФ (організація об'єднань, що посягають на особистість і права громадян), ст. 113 (катування) і ст. 1483 (заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживанням довірою).
У березні 1995 року Останкінський районний суд м. Москви наклав арешт на все майно організації та її банківські рахунки. В цей же час Державна Дума РФ доручила Думському комітету з безпеки увійти у контакт з Генеральною прокуратурою та іншими правоохоронними органами Росії у зв'язку з діяльністю секти "АУМ Сенрікьо".
На території України перші осередки релігійної секти "АУМ Сенрікьо" з'явилися у 1994 році. Поштовхом до їх появи стали передачі місіонерського змісту, які були організовані центром "АУМ" у Москві по радіостанції "Маяк", а також пропагандистські матеріали, що надходили на адресу громадян України поштою або їх приносили нарочним.
Найбільш чисельні осередки прихильників віровчення "АУМ" виникли у м. Києві, Севастополі, Дніпропетровську, Сумах.
На початку 1994 р. у м. Києві сектантами була створена ініціативна група з 10 чоловік, яка підготувала і у вересні 1994 р. надіслала до Київської держадміністрації документи на реєстрацію їх релігійного об'єднання. Через невизначеність деяких положень їх Статуту та інших представлених документів секта не була зареєстрована.
На сьогодні діяльність сектантів спрямовується керівним органом - Радою досягших, що складається з трьох чоловік. Насторожує те, що осередок знаходився в районах стратегічних об'єктів України.
За даними московської газети "Московський комсомолець" (від 21 червня 1995 р.), агенти секти "АУМ Сенрікьо" з метою одержання кращого приміщення встановили контакти з Міністерством економіки України.
Як писав японський тижневик "Сюкан гендай", колишній співробітник торгпредства СРСР в Японії зіграв помітну роль у створенні "Асоціації японо-українських культурних і економічних зв'язків", сформованої на базі однієї дрібної токійської фірми з торгівлі нерухомістю. Ця фірма у минулому році учинила фурор тим, що безкоштовно на п'ять років надала будинок під Посольство України в Токіо. Сьогодні слідчі органи почали відпрацьовувати "київський канал" діяльності "АУМ Сенрікьо", яка сподівалася заробити капітал на посередницькій операції з продажу танків з України чи Росії у Китай та Північну Корею.
Про пошук "АУМ Сенрікьо" шляхів на південь України свідчить стаття С. Яновського в газеті "Киевские ведомости" від 28 червня 1995 р. Як йдеться у статті, до селищної Ради Асканії-Нова, що на Херсонщині, звернувся представник московського відділення цієї секти з твердими намірами, починаючи з вересня поточного року в селищі проводити богослужіння, а також вести проповіді у Чаплинському, Генічеському і Скадовському районах Херсонщини. За сприяння у виділенні аумовцям приміщення він пропонував велику грошову винагороду.
Зважаючи на відомі факти терористичної діяльності секти "АУМ Сенрікьо" в Японії та прояви протиправної діяльності в інших державах, з метою недопущення перенесення їх протиправної діяльності на територію України, необхідно:
- Міністерству у справах національностей, міграції та культів, Міністерству у справах молоді і спорту, Міністерству освіти, Міністерству України у справах преси і інформації, Державному комітету телебачення і радіо України, Уряду Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських Рад народних депутатів організувати широке роз'яснення серед населення України, особисто молоді, шкідливості ідеології і загрози громадській безпеці, терористичної спрямованості діяльності релігійної секти "АУМ Сенрікьо", її осередків та проповідників;
- Міністерству юстиції, Міністерству у справах національностей, міграції та культів України у зв'язку з виникненням останнім часом релігійних об'єднань екстремістського спрямування таких, як "Біле братство", "АУМ Сенрікьо" звернути увагу на спроби їх реєстрації, пошук шляхів надання приміщень для відправлення культових обрядів, відповідність діяльності подібних сект Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації". Відповідних заходів повинні вжити й правоохоронні органи нашої держави.

 
 

Цікаве

Загрузка...