WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти "АУМ Сенрікьо" - Реферат

Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти "АУМ Сенрікьо" - Реферат


Реферат на тему:
Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти "АУМ Сенрікьо"
Міжнародна громадськість стурбована діяльністю релігійної секти "АУМ Сенрікьо" . Попередні розслідування терористичних актів у містах Токіо і Мацумото, які провела японська поліція, свідчить про активізацію та поширення її діяльності й в державах Європи. Вже є відомості про наявність осередків секти і в Україні.
Усвідомлюючи серйозну загрозу для безпеки України від можливої терористичної діяльності цієї секти в країні, Міжвідомчим науково-дослідним центром проведено вивчення цієї проблеми щодо можливих проявів у нашій державі.
Аналіз наявних матеріалів свідчить про те, що релігійна організація "АУМ Сенрікьо" - "Вчення істини АУМ" як юридична особа, зареєстрована в Токіо у 1989 році, її чисельність в Японії становить більш, ніж 10 тис. чоловік. Основна штаб-квартира і резиденція знаходиться в селі Камікуіссікі у префектурі Яманасі. Всього секта має двадцять п'ять будівель, у тому числі у Токіо. Має свої відділення в країнах Європи, Америки, Азії, Австралії.
Засновником і лідером (гуру) секти є Сіоко Асахара, 1955 року народження, який закінчив префектуральну школу та курси голкоуколювання. Після одруження побудував будинок у префектурі Тібо і відкрив аптеку. На продажу винайденого зілля - найбільшу популярність отримав його "препарат від імпотенції", який містить 10 інгредієнтів, в тому числі етанол, гадючу шкіру та ін. - заробив 40 млн ієн. У 1986 році пройшов курс аскетизму в Тібеті.
Сіоко Асахара у лютому 1990 року висовував свою кандидатуру на виборах до нижньої палати парламенту від четвертого виборчого округу префектури Токіо, але не пройшов. На виборах, крім нього, балотувалося ще 24 його прибічники.
З метою укладання нових контрактів, які стосуються діяльності радіовіщання і телебачення, у 1992 році приїздив до Москви, мав наміри відвідати її ще раз.
Своє вчення Асахара іменує різновидом ізотермичного буддизму. За оцінками професійних біологів воно таким не є, а представляє собою набір аскетичних тез, заснованих на примітивній "йоговській грамоті", включає елементи буддизму та християнства. Асахара обіцяє навчити істинних віруючих дару телепатії, передбачення, левітації, а головне - досягти Берегу Істини. Богослужіння здійснюються шляхом медитацій, молитов, вправ йоги та віри у Вчителя. При цьому обов'язковим компонентом дій є портрет самого Гуру, без чого, на його думку, досягнення істини неможливо.
За перший цикл навчання у цій секті в Японії беруть 3 тис. дол. США "на добровільній основі" (офіційно гроші не платять). Для того, щоб досягти одного з вищих ступенів, достатньо випити декілька крапель крові "вчителя", яку він продає по 10 тис. дол. США за порцію.
Основним об'єктом діяльності секти є молодь. Той, хто вступає до секти, зобов'язаний надати "АУМ Сенрікьо" все своє майно і мешкати в громаді послідовників, де підтримується жорстка внутрішня ієрархія і залізна дисципліна. Оскільки такі порядки протирічать японським традиціям, секта в Японії вважається антигромадською і не має доступу до засобів масової інформації. Як виклик цьому, члени секти створили свій "тіньовий" уряд.
Протиправна діяльність секти "АУМ Сенрікьо" відстежується вже з часів її заснування.
При загадкових обставинах у 1989 році зник разом з дружиною і дитиною адвокат, який займався позовами проти "АУМ Сенрікьо". Японська громадськість впевнена у причетності секти до цього зникнення, хоча поліції не вдалося цього довести.
У жовтні 1994 року члени секти примусили мешканців села Наміно, що знаходиться у префектурі Кумамото, відкупити у них дільницю землі за 10 млн дол. США, яка була куплена раніше за 150 тис. дол. США.
У лютому 1995 року громадянин Японії, який судився з сектою через те, що люди секти насильно утримували у себе його сестру, був викрадений на очах у перехожих на одній з вулиць Токіо.
Найжахливіший терористичний акт членами секти "АУМ Сенрікьо" було здійснено 20 березня 1995 р. на станціях метро м. Токіо, внаслідок якого 12 чоловік загинуло і більше ніж 5,5 тис. людей одержали отруєння різного ступеня тяжкості. В ході слідства по факту вчиненого терористичного акту японською поліцією в Камікуіссікі (штаб-квартирі секти) знайдено багато ємкостей з фтористим натрієм і трихлористим фосфором - головними компонентами для вироблення заріну. Поліція за допомогою газової хроматографії встановила ідентичність газу, який використовувався в метро та газу, яким влітку 1994 року у м. Мацумото було вбито 7 чоловік і більш ніж 200 отримали отруєння. Всього знайдено декілька сот тон хімікатів. Обладнання, яке знайдено у будинку науково-технічного управління секти в Камікуіссікі, достатньо для цілого хімічного заводу, а знайдена кількість отруйних речовин достатня для знищення від 4 до 10 млн чоловік. При обшуку приміщень "АУМ" знайдено газоаналізатор, що знаходиться на озброєнні армій Росії та цивільний вертоліт МІ-8 радянського виробництва.
Японською поліцією у березні 1995 року проти секти "АУМ Сенрікьо" було виставлено офіційне звинувачення у причетності до газової атаки у метро.
У процесі слідства були встановлені документи про наміри й плани секти, які полягали у тому, щоб восени 1995 року знищити Токіо шляхом розпилу з повітря 240 кілограмів нервово-паралітичного газу заріну. Для здійснення терористичної акції передбачалося використати декілька вертольотів, у тому числі закуплених в Росії МІ -17. На думку слідчих, які розшифрували вилучені документи, сектанти "в ідеалі" хотіли б атакувати Токіо на 12 вертольотах, кожний з яких мав нести ємкості з 20 кілограмами заріну. За оцінками спеціалістів, газова атака спроможна була знищити від 150 тис. до 2,4 млн мешканців Токіо.
У підозрі в організації і плануванні масових вбивств 16 травня 1995 року був заарештований засновник і глава релігійної секти "АУМ Сенрікьо" Сіоко Асахара.
Згодом були установлені і заарештовані всі бойовики, що приймали участь у теракті на станціях

 
 

Цікаве

Загрузка...