WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Проблеми управління системою боротьби з організованою злочинністю та корупцією в Україні - Реферат

Проблеми управління системою боротьби з організованою злочинністю та корупцією в Україні - Реферат

організованою злочинністю та корупцією.
Соціально-правовою категорією, що визначає основні напрями діяльності суб'єктів, задіяних у протидії проявам організованої злочинності та корупції, є категорія громадського порядку. Системоутворюючою ознакою цієї категорії виступає обов'язок держави здійснювати захист суспільства і конкретної особи від загрози її правам, які повинні бути гарантовані правовою, демократичною, соціальною державою. Відносно системи протидії організованій злочинності та корупції громадський порядокповинен розглядатися як соціально-правова категорія суспільного (державного) управління, зміст якої окреслює межі державного впливу в суспільстві й відображає політику управління справами держави по охороні суспільства та особистості від загроз, які несе організована злочинність і корупція, до того ж, державне управління (регулювання, втручання) може здійснюватися лише на засадах права.
Характеризувати систему протидії організованій злочинності та корупції відносно сфери громадського порядку за означеними напрямами можуть конкретні соціально-правові категорії, а саме: правопорядок; громадський порядок у вузькому розумінні; громадська безпека.
Боротьба з організованою злочинністю і корупцією здійснюється шляхом встановлення контролю над організованою злочинністю, її локалізації, нейтралізації та ліквідації; усунення причин і умов існування організованої злочинності, а також запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів, поновлення законних прав та інтересів фізичних і юридичних осіб, усунення наслідків корупційних діянь.
Заходами, що спрямовані на реалізацію відповідної мети, є адміністративні, кримінально-процесуальні, оперативно-розшукові, контррозвідувальні, розвідувальні, оперативного управління, громадські. Їх сукупність повинна утворювати органічну систему діяльності у сфері боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
Діяльність держави по забезпеченню прав та інтересів особи, суспільства в цілому від протиправних, злочинних посягань в організованих формах має різноплановий і складний характер. Вона здійснюється у напрямах, які можна класифікувати як підсистеми державної безпеки України, державного захисту у відповідній сфері. Така класифікація створює необхідні умови для оцінки ефективності заходів по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією, вказує основні шляхи корегування політичних рішень, реформування правоохоронних органів, що діють у відповідній сфері.
Сукупність трьох елементів - суб'єкта та його обов'язків, сфери функціонування суб'єктів та правоохоронних заходів створює структурно-функціональну підсистему боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
Таким чином, система боротьби з організованою злочинністю та корупцією є сукупністю правоохоронних підсистем.
Підсистеми захисту у сфері боротьби з організованою злочинністю та корупцією в України можна представити таким чином.
1. Правоохоронна підсистема у сфері діяльності посадових осіб, працівників підприємств, організацій, установ та підприємців. Суб'єктами забезпечення функціонування цієї підсистеми є керівники та уповноважені ними особи. Обов'язки цих суб'єктів спрямовані на здійснення правоохоронних заходів у сфері боротьби з організованою злочинність і корупцією.
2. Правоохоронна підсистема у сфері соціального проектування, адміністрування за галузями народного господарства органів державної влади та органів місцевого самоврядування, створення, реорганізація, ліквідація видів та форм господарювання, адміністративних механізмів, забезпечення життєдіяльності, сталого розвитку адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів, розширення, перепрофілювання, переоснащення об'єктів промислової та соціальної інфраструктури.
Суб'єктами забезпечення функціонування цієї підсистеми є органи, зайняті правоохоронною діяльністю, формально визначені зацікавлені особи, організації, та виконавці замовлень.
3. Правоохоронна підсистема у сфері особистої безпеки приватних, посадових осіб, а також тих, хто знаходиться під державним захистом - особистого захисту. Суб'єктами забезпечення функціонування цієї підсистеми є людина і громадянин. Обов'язки цих суб'єктів спрямовані на дотримання права на захист, безпеку, виконання зобов'язань, завдань по забезпеченню особистого захисту*.
4. Адміністративна підсистема захисту у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Суб'єктами забезпечення її функціонування є суб'єкти забезпечення національної безпеки України. Обов'язки цих суб'єктів мають адміністративний характер по забезпеченню функціонування правоохоронних підсистем захисту у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією.
5. Правоохоронна підсистема у сфері охорони громадського порядку і безпеки. Суб'єктом підсистеми є органи, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією. Їх обов'язки спрямовані на виконання державного завдання захисту.
Згідно з наведеним переліком правоохоронних підсистем забезпечення виконання заходів у сфері боротьби з корупцією і організованою злочинністю в України є загальносистемною, державною задачею. Але заходи державної безпеки мають певний відтінок, зумовлений видом суспільної діяльності. Це дає можливість класифікувати їх на: профілактичні (адміністративні, адміністративно-виробничі, науково-технічні); оперативні заходи.
Враховуючи підвищену небезпеку загрози національним інтересам, необхідно надати пріоритет оперативному управлінню діями спеціальних органів боротьби з організованою злочинністю, та органам, що беруть участь у цій діяльності.
Пріоритет оперативного управління підсистемами, задіяними у справі боротьби з організованою злочинністю та корупцією, підтверджується як теорією, так і практикою боротьби з цим лихом. Невідкладність відповідних питань підтверджують не тільки статистичні дані щодо ускладнення оперативної обстановки в окремих регіонах, а й загальна соціально-політична обстановка, загрозливі тенденції криміналізації суспільства. Стан стагнації не може бути визнаний таким, що відповідає курсу максимально безпечного розвитку суспільства, тому активний захист громадянина від небезпечних антисоціальних, злочинних, насильницьких проявів є головним завданням держави, насамперед її силових відомств. Завданням Національної програми є забезпечення керованості силами, задіяними у боротьбі з організованою злочинністю і корупцією, підвищення ефективності їх діяльності.

 
 

Цікаве

Загрузка...