WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Проблеми створення системи антитерористичної безпеки у Чорноморському регіоні - Реферат

Проблеми створення системи антитерористичної безпеки у Чорноморському регіоні - Реферат

поширення тероризму на основі міжетнічних конфліктів за участю інших національних меншин. Так, протягом останніх років з боку окремих громадсько-політичних організацій і недержавних центрів Польщі, Румунії та Угорщини іде нагнітання автономістських настроїв серед національних меншин у прикордонних регіонах України, що призводить до ускладнення ситуації та сприяє поширенню ідеї можливості вирішення наявних проблем силовими методами.
На сьогодні для України не є характерними прояви тероризму на релігійній основі, які притаманні країнам Близького та Середнього Сходу. Проте в нашій державі чітко простежується тенденція до загострення міжконфесійних протистоянь у православ'ї та між православними і греко-католиками, що пов'язане з перерозподілом сфер впливу, суперечками за право володіння культовими спорудами та церковним майном. Ситуація ускладнюється процесом політизації міжцерковних відносин, деструктивним зовнішнім впливом, спробами вдатися до силового розв'язання питань із залученням членів УНСО, "Волинської Січі". Викликає занепокоєння становище, що склалося в Західних областях України, де між віруючими періодично виникають фізичні зіткнення.
Потенційну загрозу можливого використання силових методів боротьби у досягненні власних цілей несе поширення діяльності нетрадиційних релігійних об'єднань. Прикладом може бути школа бойових мистецтв "Білий лотос", прибічники якої сповідують насильство як прояв нібито волі Будди. Крім офіційно задекларованих цілей ізавдань, її лідери займаються і пошуком каналів придбання зброї, беруть участь у сумнівних комерційних операціях. В Україні, поряд з класичними церквами, зараз набирають сили й релігії, які зароджувалися далеко за межами України. Серйозну проблему утворює релігійний екстремізм з боку харизматичних, іудо-християнських, мусульманських та інших релігійних об'єднань, особлива зацікавленість іноземних мусульманських держав у розповсюдженні ісламського екстремізму. У нашої державі спостерігається створення центрів новітніх нетрадиційних релігійних сект і напрямів, серед яких є й екстремістські. За певних обставин вони можуть стати детонатором вибуху тероризму в країні.
Розпад СРСР сприяв процесу порушення принципів соціальної справедливості, нівелювання моральних цінностей. Динаміка цих процесів сприяла інтенсивному розвитку "тіньової" економіки та організованої злочинності, лідери яких використовували терористичні способи для вирішення питань економічного та політичного характеру. Аналізуючи причини зростання масштабів тероризму в Україні, можна дійти висновку, що він розвивається завдяки тим умовам, в яких можна безкарно протиправним шляхом вилучати максимальні кошти за рахунок неправомірного перерозподілу національного прибутку і втрати владою ефективного контролю. За злочинними діями проглядається чітка соціальна позиція та політичні інтереси зацікавлених осіб і кіл. Це дає підстави говорити про реальність інтеграції тероризму та організованої злочинності, яка зараз набула такої сили, що дає можливість авторитетам кримінального середовища здійснювати акції, здатні викликати соціально-економічні ускладнення не тільки в одному регіоні, а й в державі загалом. Схильність різних екстремістських і кримінальних угруповань до терористичних дій особливо виявляється в кульмінаційні моменти соціально-політичної кризи, послаблення державної влади. Подібна небезпека існує сьогодні й в Україні, де несприятливий перебіг подій неминуче стимулюватиме зростання насильства та поширення тероризму.
Ще одним чинником, який сприяє розвитку тероризму в нашій державі, є нелегальна міграція. Україна сьогодні з країни, через яку проходить транзитом нелегальна міграція, поступово перетворюється на країну, яка акцептує нелегальних мігрантів на своїй території. В Україну намагаються проникнути не тільки ділки "тіньової економіки", торговці наркотичною сировиною, зброєю, але й особи, що ухиляються від кримінального переслідування, у тому числі за здійснення терористичних актів. Значний потік нелегальної міграції йде з регіонів, охоплених військовими конфліктами (Афганістан, Шрі-Ланка, Бангладеш, північні штати Індії, Пакистан, республіки Закавказзя, країни Африки). Найбільш вагомою для умов географічного розташування України є міграція з "гарячих точок", які знаходяться на території країн СНД (Чечня, Нагорний Карабах, Абхазія, Осетія). Такого роду мігранти, проникаючи на територію України, створюють свої "колонії" зі своїм укладом життя. Так, в Україні вже сформувалася в'єтнамська, іранська, арабська, китайська, турецька, індійська та пакистанська колонії нелегальних мігрантів. Як свідчить практика, зростання кількості нелегальних мігрантів безпосередньо впливає на виникнення нових і збільшення вже існуючих в Україні етнічних і міжнародних злочинних організованих формувань.
Актуальною для України залишається проблема незаконного обігу зброї, вибухових речовин та інших засобів, що можуть бути використані під час здійснення терористичних актів (кожен третій злочин вчинюється з їх використанням). Основними шляхами придбання зброї є її викрадення з місць зберігання, вивезення із зон збройних конфліктів, надходження з-за кордону та кустарне виготовлення. Встановлено, що причинами, які сприяють незаконному заволодінню зброєю і боєприпасами, здебільшого є значні недоліки в організації, в тому числі і в технічному забезпеченні їх зберігання та обліку на військових складах та в арсеналах, на об'єктах дозвільної системи, а також - недбале ставлення до цього окремих посадових осіб.
Особливу небезпеку становлять спроби злочинних елементів отримати доступ до ядерної, хімічної та бактеріологічної зброї, а також інших засобів масового ураження. Відносна легкість придбання зброї та інших засобів ураження здатна спонукати окремих екстремістські налаштованих осіб перейти від висловлювання погроз та закликів щодо застосування сили до конкретних дій терористичного характеру, полегшує створення потрібної для терористичної діяльності матеріальної бази та підтримку боєздатності на високому рівні. Для досягнення своєї мети терористи обирають найбільш уразливі об'єкти та найжорстокіші способи скоєння терористичних актів. Так, знаходження в Україні представників вже згадуваних різних терористичних та релігійно-екстремістських організацій Ближнього і Середнього Сходу ("Хамаз", "Брати-мусульмани", "Хезболла" та ін.) створює потенційну загрозу можливого здійснення ними терористичних актів відносно дипломатичних та інших представництв іноземних держав, СП і комерційних структур, які розміщуються на території України.
Геополітичні зазіхання окремих розвинених держав створюють

 
 

Цікаве

Загрузка...