WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове забезпечення діяльності у сфері будівництва: недоліки та шляхи удосконалення - Реферат

Правове забезпечення діяльності у сфері будівництва: недоліки та шляхи удосконалення - Реферат

амортизації, включаються до складу податкового кредиту, незалежно від строків введення в експлуатацію основних фондів, а також від того, чи має платник податку оподатковувані обороти протягом звітного періоду. Тобто, право на податковий кредит платник податку отримує як при придбанні основних фондів у сторонніх організацій, так і при їх спорудженні незалежно від термінів введення їх в експлуатацію. Але головним критерієм для отримання права на податковий кредит за придбаними або спорудженими основними фондами є участь у господарській діяльності, як це передбачено п. 8.2 ст. 8 Закону України від 28 грудня 1994 р. "Про оподаткування прибутку підприємств" [5], яким визначено, що під терміном "основні фонди" слід розуміти матеріальні цінності, які використовуються у господарській діяльності платника податку протягом періоду, що перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом. У господарській діяльності можливі випадки незаконного відшкодування з бюджету сум ПДВ та податку на прибуток, сплачених нібито за придбання абоспорудження основних фондів, а також випадки включення посадовими особами будівельних організацій до податкового кредиту будь-яких витрат зі сплати ПДВ (пп. 7.4.5 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість"), які не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями.
Згідно з п. 11.1 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", який набув чинності з 1 жовтня 1997 року, в разі, коли за договорами, укладеними до набрання чинності цим Законом, що передбачали здійснення операцій, звільнених від оподаткування згідно з пп. "г" та "д" п. 1 ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1990 р. "Про податок на добавлену вартість", було здійснено витрати або проведено розрахунки до моменту прийняття цього Закону, платники податку, що є сторонами таких договорів, оподатковують ці операції за договором згідно з правилами, встановленими зазначеним Декретом. За таких умов можливі зловживання щодо пільгового режиму оподаткування на субпідрядні роботи з будівництва об'єктів відповідно до Державної програми по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, оскільки зазначені роботи, які надавалися генеральному підряднику, звільняються від сплати ПДВ.
Законом України від 18 вересня 1991 р. "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" встановлені відрахування і збори, що перераховуються господарськими організаціями на відповідні балансові рахунки, акумулюються на них і використовуються винятково для фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг, та за умови їх цільового використання не обкладаються податком на додану вартість (лист Державної податкової адміністрації України "Про податок на додану вартість" від 7 серпня 1998 р. № 8656/11/16/-16-1220-26 відповідно до ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість"). Зазначені кошти не підлягають вилученню або витрачанню на цілі, не пов'язані з потребами дорожнього господарства. Однак, можливе нецільове використання посадовими особами дорожніх організацій та безпосередньо корпорації "Укравтодор" коштів цільового фінансування, звільнених від сплати ПДВ.
Відповідно до п. 3 ст. 6 Закону України від 17 жовтня 1990 р. "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві" при будівництві об'єктів соціальної сфери села за рахунок державних централізованих капіталовкладень вартість робіт з будівництва цих об'єктів звільняється від сплати податку на додану вартість. При виконанні цього припису можливі факти зловживань з боку посадових осіб будівельних організацій під час будівництва об'єктів несоціальної сфери села та несплати при цьому ПДВ.
У секторі розвитку промисловості будівельних матеріалів основним стратегічним завданням є налагодження випуску конкурентоспроможних на внутрішньому та зовнішньому ринках будівельних матеріалів шляхом зниження енергоємності виробництва, а також впровадження у виробництво сучасних технологій, технологічних ліній та обладнання.
Здійснений аналіз нормативно-правової бази у сфері будівництва дає підстави, окрім вищевказаних, визначити ряд інших правових та організаційних заходів, спрямованих на зниження криміналізації сфери будівництва.
З метою створення належних умов для залучення іноземних інвестицій у сферу будівництва, на нашу думку, Кабінету Міністрів України необхідно підготувати та прийняти нормативні акти щодо створення:
- в Агентстві міжнародного співробітництва та інвестицій України Державного реєстру іноземних інвесторів та банку даних про об'єкти іноземного інвестування в Україні;
- Національної страхової компанії України по страхуванню ризиків;
- автоматизованої інформаційної системи, яка б забезпечила оперативний пошук партнерів у сфері іноземного інвестування, а також належний режим консультаційного обслуговування з питань права, фінансування, кредитування, страхування та техніко-економічної експертизи інвестиційних проектів;
- впровадження в Україні статистичної звітності щодо процесів іноземного інвестування на основі використання системи національних рахунків і платіжного балансу України відповідно до міжнародних стандартів обліку і звітності.
Попередження злочинності у сфері економічної діяльності, у тому числі й у сфері будівництва, стосується, перш за все, вирішення проблем реалізації економічної політики держави, її стратегічних напрямів і тактичних заходів. Як один з найбільш важливих напрямів соціального управління ця діяльність потребує здійснення системи політичних, правових, виховних заходів, спрямованих на нейтралізацію, зниження, знешкодження дії обставин, які обумовлюють злочинність та корупцію.
Список використаних джерел
1. Україна: поступ у ХХI століття. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000-2004 роки: Послання Президента України до Верховної Ради // Уряд. кур'єр. - 2000. - 23 лют. - С. 7.
2. Нормативно-правові документи з питань будівництва: Збірник / Упорядник М.І. Камлик. - К.: Атіка, 2003. - 528 с.
3. Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18.09.91 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1991. - № 47.
4. Про податок на додану вартість: Закон України від 3.04.97 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1997. - № 21.
5. Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України від 28.12.94 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1997. - № 27.

 
 

Цікаве

Загрузка...