WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основні напрями реформування діяльності податкової міліції Державної податкової адміністрації України - Реферат

Основні напрями реформування діяльності податкової міліції Державної податкової адміністрації України - Реферат

ними кореспондентські стосунки, АРМ "Паспорт" для запобігання реєстрації підприємств за втраченими паспортами, АРМ "Злочин" для обліків виявлених злочинів та злочинців, АРМ "Розшук" для обліку осіб, що розшукуються за постановою слідчого чи суду та ін.
Крім цього, податкова міліція активно та ефективно використовує інтегровані масиви даних ДПА України, а саме: інформацію про облік платників податків - юридичних осіб; Державний реєстр фізичних осіб; інформацію про види та суми сплачених податків суб'єктами підприємництва; інформацію про зовнішньоекономічну діяльність і т.ін.
Завдяки цим базам своєчасно отримується необхідна інформація і здійснюються контрольно-перевірочні, оперативно-розшукові та інші заходи, спрямовані на запобігання та припинення злочинів у таких галузях і сферах економіки: у сфері ввезення та обігу підакцизних товарів; у паливно-енергетичному комплексі; в агропромисловому комплексі; у сфері зовнішньоекономічної діяльності та обігу валюти; у кредитно-фінансовій та банківській системах; в інших базових галузях економіки.
Створена система взаємодії з органами МВС, СБУ, Митної служби, іншими контролюючими міністерствами і відомствами.
У рамках договорів України з багатьма державами з питань уникнення подвійного оподаткування, боротьби з економічною злочинністю, угод про правову допомогу, Європейської конвенції про боротьбу з "відмиванням брудних" коштів податкова міліція взаємодіє з відповідними органами інших держав. Укладено Угоду між ДПА України і Федеральною службою податкової поліції Російської Федерації та Державним комітетом фінансових розслідувань Республіки Білорусь.
Крім цього, у питаннях боротьби з "відмиванням брудних" коштів податкова міліція тісно взаємодіє з торгово-економічними місіями у складі дипломатичних представництв України за кордоном, що спеціально визначено Указом Президента України "Про торговельно-економічну місію у складі дипломатичного представництва України за кордоном" від 30.04.1994 р. № 200/94.
Протидія корупції в органах державної податкової служби. Основними завданнями підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки є:
попередження корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією, припинення її проявів та забезпечення адміністративного провадження у справах про корупційні діяння та інші правопорушення, стосовно корупції в органах державної податкової служби;
попередження посадових та інших злочинів, що пов'язані із службовою діяльністю працівників державної податкової служби, їх виявлення та розкриття;
здійснення оперативно-розшукової діяльності щодо встановлення намірів окремих осіб та злочинних угруповань з підготовки та скоєння протиправних дій відносно працівників податкової служби, організації заходів щодо забезпечення безпеки діяльності органів державної податкової служби.
У 1999 році за матеріалами роботи підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки в органах ДПС України судами до відповідальності за скоєння корупційних правопорушень було притягнуто 229 посадових осіб податкової служби. За цей самий період за матеріалами діяльності інших правоохоронних органів судами до відповідальності було притягнуто за скоєння корупційних правопорушень 15 податківців, що складає 6,1 % від загальної кількості працівників.
У 2000 році за матеріалами роботи наших підрозділів судами було притягнуто до відповідальності 164 податківців, а за матеріалами інших правоохоронних органів - 20, за 4 місяці поточного року, відповідно, - 51 проти 6.
Підрозділами по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби згідно зі ст. 97 КПК України до інших правоохоронних органів було направлено матеріали перевірок за роками: у 1999 р. - 746 матеріалів перевірки, за якими порушено 298 кримінальних справ, у тому числі 89 по відношенню до працівників податкової служби; у 2000 р. - 621, порушено 317 кримінальних справ, з яких 95 - по відношенню до податківців; за 4 місяці 2001 р. - 121, порушено 99 кримінальних справ, 40 з яких по відношенню до працівників ДПС та 52 - стосовно осіб, які вчинили злочини проти податківців.
Спільною вказівкою СБУ, МВС та ДПА України від 8 серпня 2000 р. встановлено порядок, на основі якого до підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки передається для перевірки і відповідного реагування вся отримана в процесі оперативно-розшукової діяльності інформація відносно працівників державної податкової служби. Одночасно повідомлення про це передається прокуророві, який здійснює нагляд. У разі, коли таку інформацію неможливо передати, до її перевірки обов'язково залучаються оперативні працівники підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби.
Розроблено чіткий механізм взаємодії з іншими правоохоронними органами, що дозволяє виявляти факти протиправної діяльності з боку працівників податкової служби, в тому числі у процесі оперативно-розшукової діяльності, виключати факти дублювання, паралелізму, нераціонального використання сил та засобів різних правових систем при розгляді матеріалів відносно працівників податкової служби.
Кадрове забезпечення діяльності податкової міліції. Для забезпечення податкової міліції висококваліфікованими кадрами, підвищення професійної майстерності її працівників в Академії Державної податкової служби України створено факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції, що готує фахівців за спеціальностями "Правознавство" та "Облік і аудит". Частина курсантів факультету спеціалізуються за профілем слідчих податкової міліції. Зараз на цьому факультеті навчається 790 курсантів. Перший випускфакультету (160 осіб) відбудеться у лютому 2002 року.
Важливим політичним і організаційним фактором на сьогодні є процес модернізації та розвитку ДПС України. Реалізація програми модернізації ДПС України, що здійснюється завдяки місії Світового банку, передбачає докорінну зміну і удосконалення організаційної і функціональної основи податкової служби, у тому числі й міліції.
Вже сьогодні визначено стратегічні напрями роботи - організація роботи з великими платниками податків (ВПП); примусове забезпечення сплати податкових зобов'язань та ін. Саме задля виконання цих завдань створено нові офіси податкової служби (в тому числі міліції) по роботі з ВПП, розгорнуто активну роботу з виконання відповідних законів та указів Президента України. Вирішення зазначених проблем можливе за умови комплексного використання всіх можливостей ДПС, в тому числі податкової міліції.
Як свідчить практика діяльності ДПС за період з 1997 р., інтегрування податкової міліції у ДПС, її модернізація і пристосування до сучасних умов у сфері оподаткування, є обґрунтованим і вірним рішенням на сучасному етапі розбудови України.
У Державній податковій службі України створено належні умови для успішного функціонування податкової міліції, удосконалення організації і постійного підвищення ефективності її діяльності, професійної майстерності її працівників, завдяки чому вона вносить значний вклад у справу боротьби зі злочинністю у сфері економіки, відшкодування нанесених правопорушеннями збитків та забезпечення надходжень до Державного бюджету держави.
На жаль, окремі фахівці-правники та вчені вносять пропозиції про виведення податкової міліції зі складу державної податкової служби України. Переконані в тому, що це призведе до руйнування вже сталої системи боротьби зі злочинністю у сфері оподаткування, що неминуче спричинить значне погіршення результатів роботи податкової міліції та зменшення надходжень до Державного бюджету України.

 
 

Цікаве

Загрузка...