WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основні напрями реформування діяльності податкової міліції Державної податкової адміністрації України - Реферат

Основні напрями реформування діяльності податкової міліції Державної податкової адміністрації України - Реферат

начальницького складу податкової міліції.
Слід зазначити, що після отримання з МВС України 4,7 тис. штатних одиниць, це був єдиний випадок додаткового збільшення Урядом штатів податкової міліції. Всі інші її підрозділи створювалися ДПА України за рахунок перерозподілу наявної штатної чисельності служби.
На сьогодні у податковій міліції діють такі структурні підрозділи: оперативні; слідчі; дослідчих перевірок; оперативного документування; оперативних заходів по скороченню податкової заборгованості; боротьби з незаконним обігом товарів; боротьби з приховуванням неоподаткованих доходів та відмиванням доходів, одержаних незаконним шляхом; боротьби з фіктивними підприємствами і незаконним відшкодуванням податку на додану вартість; боротьби з корупцією та безпеки; фізичного захисту та охорони; оперативно-аналітичні; кадрового і тилового забезпечення.
Всього штат податкової міліції складає понад 14 тис. працівників, з яких понад 3 тис. є податковими ревізорами та іншими вільнонайманими працівниками. Чисельність працівників, які безпосередньо не займаються боротьбою зі злочинністю у сфері оподаткування, а виконують допоміжні функції, складає лише 5,2 % від загальної кількості працівників податкової міліції.
На сьогодні податкова міліція складається з центрального апарату (Головне управління податкової міліції, Слідче управління податкової міліції, Управління по боротьбі з корупцією і безпеки в органах державної податкової служби) і 438 підрозділів в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі, з яких: обласних - 27; головних відділів - 62; міжрайонних головних відділів - 31; міжрайонних відділів - 33; районних відділів - 113; територіальних відділів - 155; територіальних відділень - 25.
З листопада 2000 р. по березень 2001 р. внаслідок об'єднання підрозділів податкової міліції і скорочення кількості працівників їх чисельність на місцях зменшилася з 513 до 411.
Результати діяльності податкової міліції. Створення податкової міліції у складі державної податкової служби дозволило значно підвищити ефективність боротьби зі злочинами та іншими правопорушеннями у сфері оподаткування, що було досягнуто внаслідок поєднання зусиль оперативних працівників, податкових ревізорів і слідчих.
Крім цього, наявність податкової міліції у структурі ДПС уможливило забезпечення постійної взаємодії працівників податкової міліції зі співробітниками інших структурних підрозділів служби, які контролюють надходження різних видів податків, своєчасне отримання інформації та матеріалів про правопорушення, надання кваліфікованих консультацій.
Керівники податкових адміністрацій та інспекцій спільно зі своїми першими заступниками - начальниками управлінь (відділів) податкової міліції - мають можливість своєчасно здійснювати комплексні контрольно-перевірочні заходи у найбільш криміногенних галузях економіки та на конкретних підприємствах, відносно яких існує інформація про можливі умисні ухилення від сплати податків.
Загальні результати діяльності податкової міліції вже за перший рік її існування у структурі державної податкової служби та у подальшому підтвердили доцільність і ефективність її створення: у 1997 році було виявлено 8,9 тис. кримінальних ухилень від сплати податків, що у двічі більше, ніж у 1996 р. (4,7 тис.), коли фактично по листопад вона ще входила до структури органів внутрішніх справ; стягнуто до Державного бюджету 560 млн грн проти 109,6 млн у 1996 р.; у 1998 р. порушено 10,3 тис. кримінальних справ, до бюджету стягнуто 1,1 млрд грн; у 1999 р. - 10,4 тис. кримінальних справ, стягнуто - 2,3 млрд грн; у 2000 р. - 10,8 тис. кримінальних справ, стягнуто 3,5 млрд грн.
Значно було посилено роботу з викриття тяжких злочинів.
У 2000 році було викрито 5,7 тис. ухилень від сплати податків в особливо великих розмірах, що у 5 разів більше, ніж у 1997 р. і на 56 % порівняно з 1999 р., а кількість цієї категорії злочинів збільшилась з 11,2 % у 1997 р. до 53 % у 2000 р.
У 1 кварталі 2001 року порушено 2,5 тис. кримінальних справ про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, що на 80 % більше аналогічного періоду минулого року і складає 76 % від загальної кількості виявлених умисних ухилень від сплати податків.
У 2000 році було виявлено 3,6 тис. фіктивних підприємств і 74 "конвертаційні центри", що здійснювали незаконні переведення безготівкових коштів у готівкові, а також на рахунки у зарубіжних банках. Завдяки цій роботі було попереджено відтік до "тіньового" обігу майже 6 млрд грн, вилучено з незаконного обігу товарів на суму 233,5 млн грн, у тому числі: алкогольних напоїв і тютюнових виробів - на суму 23,1 млн грн; 2,3 млн л спирту; ліквідовано 663 підпільні цехи з виробництва товарів, у тому числі 269 - алкогольної продукції.
Забезпечено надходження до Державного бюджету 153,2 млн грн від реалізації конфіскованого та іншого майна, що належить державі.
Завдяки заходам, що здійснено податковою міліцією, було повернуто 54,3 млн дол. США, що знаходилися на зарубіжних рахунках внаслідок приховування валютної виручки.
Було знайдено та встановлено місцезнаходження майже 30 тис. платників податків, які ухилялись від подання до органів податкової служби звітів про результати фінансово-господарської діяльності, слідства та суду.
Працівниками податкової міліції було виявлено 3,7 тис. інших економічних та посадових злочинів.
У середньому одним працівником податкової міліції у 2000 р. було забезпечено надходження до Державного бюджету понад 251 тис. грн, що майже у 25 разів перевищує витрати щороку на його утримання.
Реалізація діяльності податкової міліції у структурі податкових органів, спеціалізація її працівників на викритті і розслідуванні таких складних економічних злочинів, як ухилення від сплати податків та приховування валютної виручки, постійна взаємодія у цих питаннях з фахівцями податкової служби, позитивно впливає на професійну майстерність оперативних працівників і слідчих.
Протягом 2000 року розслідувалося понад 12 тис. кримінальних справ про злочини, що віднесено до компетенції податкової міліції. За підозрюваних було затримано 686 осіб і заарештовано 306 обвинувачених; до суду направлено понад 8 тис. протокольних форм і кримінальних справ; при цьому не було допущено незаконних затримань, арештів, порушеньпроцесуальних строків утримання заарештованих під вартою. Поліпшується якість попереднього слідства, значно зменшується кількість закритих кримінальних справ, що повертають прокурори і суди на додаткове розслідування.
Організація діяльності податкової міліції. За час існування податкової міліції створено ефективну систему управління та організації її діяльності. У першу чергу, це і збір інформації про тенденції злочинності у сфері оподаткування, і фактори її розповсюдження, і прогноз подальшого розвитку негативних процесів кримінального характеру, пов'язаних з оподаткуванням, для чого у структурі податкової міліції було створено оперативно-аналітичні підрозділи.
Ці підрозділи відслідковують та аналізують криміногенні процеси у сфері оподаткування, причини та умови, що призводять до поглиблення "тінізації" економіки та поширення умисних ухилень від сплати податків, виявляються їх злочинні схеми, розробляються методичні рекомендації щодо своєчасного викриття цих злочинів, що впроваджуються до практичної діяльності підрозділів податкової міліції. Таких схем на сьогодні виявлено та описано вже понад 50.
Створено бази даних, на основі яких побудовано автоматизовані робочі місця (далі - АРМи). Це, зокрема, АРМ "ФСПД" для обліку виявлених "фіктивних" суб'єктів підприємницької діяльності та фірм, що мали з

 
 

Цікаве

Загрузка...