WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Обставини, що сприяють використанню кримінальними угрупованнями фінансово-кредитних установ України для скоєння шахрайств, обману населення та інших - Реферат

Обставини, що сприяють використанню кримінальними угрупованнями фінансово-кредитних установ України для скоєння шахрайств, обману населення та інших - Реферат

правопорушеннями в діяльності підприємницьких структур, які працювали з коштами населення, є:
розкрадання внесених громадянами коштів, в тому числі і валютних, шляхом привласнення;
недотримання строків і порядку перерахування податків,приховування доходів з метою ухилення від сплати податків, інші порушення податкового законодавства;
здійснення на виконання вимог Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" прийому від громадян валюти та інших операцій з нею без ліцензії Національного банку України;
часткове або неповне оприбуткування прийнятої від населення валюти, і, відповідно, нездача її у банк;
протизаконне надання кредитів у валюті та карбованцях;
перевищення довірчими товариствами кількості прийнятих приватизаційних майнових сертифікатів і майна відносно обсягу, зафіксованого в їх ліцензіях, а також відчуження у свою власність приватизаційних сертифікатів громадян;
недекларування валютних цінностей, що знаходяться за межами України;
використання благодійних внесків не за призначенням;
здійснення суб'єктами підприємницької діяльності операцій, пов'язаних зі страхуванням, інвестуванням, іншими послугами з коштами громадян без відповідних ліцензій Фонду державного майна України, Укрстрахнагляду та інших державних органів, а в ряді випадків - взагалі без державної реєстрації.
Враховуючи викладене, вважаємо за доцільне розглянути організаційно-правові заходи щодо недопущення зловживань, шахрайств та обману населення з боку банків, страхових, трастових компаній, інвестиційних і благодійних фондів та інших підприємницьких структур, що працюють з коштами населення.
Для захисту комерційних банків від можливих втрат при неповерненні кредитів необхідно створити при Національному банку України спеціальний страховий фонд від кредитних ризиків, який утримуватиметься за рахунок внесків комерційних банків. З метою захисту внесків громадян в банки України створити при Національному банку України Міжбанківський фонд обов'язкового страхування внесків громадян за рахунок регулярних страхових внесків комерційних банків. Створити при Асоціації українських банків Централізованій банк даних позичальників комерційних банків України і Всеукраїнський Реєстр гарантій та застав з метою запобігання шахрайствам та іншим зловживанням при отриманні кредитів в банках. Для захисту інтересів громадян-вкладників від можливого шахрайства ввести обов'язкове страхування грошових внесків населення в будь-які (крім банківських установ) підприємницькі структури, що працюють з коштами населення. Створити для цього при Державній комісії з цінних паперів та Фондовому ринку спеціальний загальнодержавний страховий фонд, який формуватиметься за рахунок регулярних відрахувань структур, що приймають внески населення. Вважаємо за необхідне для посилення відповідальності за заняття підприємницькою діяльністю без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензій) статтю 1483 Кримінального кодексу України доповнити частиною другою, яка б передбачала настання відразу кримінальної відповідальності і позбавлення волі у випадках, коли в результаті цих дій завдано матеріальну шкоду юридичним особам або громадянам.
Для забезпечення державного контролю за додержанням законодавства України з питань функціонування Фондового ринку та запровадження системи заходів щодо захисту інтересів суб'єктів Фондового ринку і громадян, упорядкування діяльності елементів ринку, забезпечення торговців цінними паперами та інших фінансових посередників внести відповідні зміни до чинного законодавства України, передбачивши обов'язкове ліцензування цієї діяльності в органах Державної комісії з цінних паперів та Фондового ринку. Провести перереєстрацію раніше виданих ліцензій підприємницьким структурам, заборонити діяльність будь-яких структур, які працюють з коштами населення без ліцензії Державної комісії з цінних паперів та Фондового ринку, і інших уповноважених державних органів.
Головній державній податковій інспекції, Державній комісії з цінних паперів та Фондового ринку, Укрстрахнагляду, Фонду державного майна, Міністерству фінансів, Міністерству внутрішніх справ, Генеральній прокуратурі України після проведення перереєстрації підприємницьких структур, що працюють з коштами населення, здійснити спільні перевірки всіх структур, які раніше працювали або продовжують працювати з коштами населення без ліцензії Державної комісії з цінних паперів та Фондового ринку. Прийняти до порушників заходи, передбачені законодавством.
Для забезпечення об'єктивного інформування громадян-вкладників та інших інвесторів про діяльність фінансових посередників (довірчих товариств, трастових і інвестиційних компаній, інших фінансових установ, що працюють з коштами населення) створити службу інформації з цих питань при Державній комісії з цінних паперів та Фондовому ринку.
Державній комісії з цінних паперів та Фондового ринку, Фонду державного майна України, Укрстрахнагляду, Міністерству фінансів та іншим державним органам, що здійснюють контроль за діяльністю фінансових посередників, регулярно інформувати населення про результати їх діяльності і виявлені порушення.
Для посилення контролю за діяльністю страхових компаній збільшити чисельність працівників Комітету у справах нагляду за страховою діяльністю, які безпосередньо займаються їх перевіркою. Розглянути питання про створення територіальних підрозділів Укрстрахнагляду в обласних центрах, де розташована найбільша кількість страхових компаній.
Законодавчо закріпити положення про те, що ліцензія на право залучення і роботи з коштами громадян може бути видана Державною комісією з цінних паперів та Фондового ринку підприємницьким структурам лише після того, як вони перерахують кошти до загальнодержавного страхового фонду. Встановити, що сума залучених підприємницькими структурами коштів громадян не може перевищувати більш ніж в п'ять разів суму їх внесків, до загальнодержавного страхового фонду захисту громадян-інвесторів. Це положення необхідно поширити і на випадки випуску акцій та інших цінних паперів суб'єктами підприємницької діяльності.
Вважаємо за доцільне внести зміни і доповнення до Закону України "Про цінні папери та Фондову біржу", інших нормативних актів, які регламентують роботу з цінними паперами, передбачивши в них норми, які б зобов'язували суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють емісію цінних паперів, забезпечувати їх ліквідність.
Головній державній податковій інспекції разом з Міністерством юстиції України необхідно розглянути питання про звільнення громадян від сплати державного мита у випадках подачі ними позовів до суду або арбітражного суду на неправомірні дії фінансових посередників.

 
 

Цікаве

Загрузка...