WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Обмеження корупції та “тіньової” економічної діяльності: проблеми і перспективи - Реферат

Обмеження корупції та “тіньової” економічної діяльності: проблеми і перспективи - Реферат

європейській країні?
Керівника банку неодноразово помічали на цій фабриці при здійсненні інспекційних поїздок: спочатку - на будівництво, а потім - на виробництво. Основна частина управлінського персоналу фабрики складалася з українців - вихідців із Дніпропетровського регіону.
На підставі Європейської конвенції про взаємну судову допомогу у кримінальних справах від 20.04.59 р., що ратифікована Королівством Іспанія і Україною, завдяки спільним зусиллям правоохоронних органів двох держав було припинено розпочату спробу спровокованого банкрутства фабрики "Transformacion de aditivos" з метою виводу коштів, вкладених у створення цієї фабрики, в її виробництво, з реального, доступного для судових і правоохоронних органів сектора економіки.
Співробітники податкової міліції ДПА України разом із представниками судових органів м. Мурсія та Іспанської національної гвардії заарештували все майно фабрики, завдяки чому було створено реальну можливість повернення в Україну незаконно вивезених з неї (а також незаконно накопичених) коштів.
Зазначений факт одночасно може слугувати прикладом того, як намагалися підкупити державний орган, залякати або скомпрометувати. Яких тільки публікацій не було з приводу діяльності податкової міліції по цій конкретній кримінальній справі!
З гордістю можна сказати, що наші співробітники виявилися витриманими і впевненими в собі, стійкими у морально-психологічному плані Зараз вирішується питання стосовно передачі виявленої власності Україні.
Таких прикладів можна навести десятки. За нашими даними за десять років з України було незаконно вивезено понад 40 млрд дол. США.
Коли йде процес викриття корупційних явищ, то торкаєшся інтересів певних угруповань, структур, і відразу ж починається активна протидія зусиллям державних органів влади. Відбувається викид "компромату" саме тих органів і керівників, які створюють загрозу для корупціонерів.
З якими б витонченими проявами корупції ми не зіштовхувалися, методи боротьби з ними і усунення є такими, як і в більшості країн.
Умови, що сприяють ефективній боротьбі, такі:
свобода слова, підкріплена економічною незалежністю ЗМІ;
відкритість і прозорість прийняття всіх державних рішень;
підконтрольність державних чиновників і державних інститутів суспільству;
можливість громадського контролю за прийняттям найважливіших економічних і політичних рішень;
незалежність судової влади.
Ведучи розмову щодо свободи слова і незалежності ЗМІ, йдеться не про ті ЗМІ, які за гроші безкарно "обливають брудом" кого завгодно і видають потоки компромату, а про дійсно незалежні засоби масової інформації, журналістські колективи, які зацікавлені, щоб Україна стала європейською цивілізованою державою.
Ще один аспект складної ситуації в тому, що органи по боротьбі з корупцією і "відмиванням брудних" грошей повинні одночасно вести постійну внутрішню боротьбу з очищенням своїх організацій від корупції та захищати своїх співробітників від різноманітних посягань, провокацій.
Відповідно до чинного законодавства у системі Державної податкової служби України створено спеціальні підрозділи по боротьбі з корупцією безпосередньо в органах податкової служби - як у центральному апараті, так і на рівні обласних державних податкових адміністрацій.
У 2000 році за матеріалами наших підрозділів за корупційні діяння було притягнуто 164 працівники податкової служби. У поточному році за матеріалами наших підрозділів судами притягнуто до відповідальності 79 посадових осіб податкової служби.
Боротьба з корупцією в органах податкової служби ведеться на підставі глибокого аналізу процесів, що відбуваються в економіці; найбільш уразливих для корупції напрямів діяльності податкової служби, посад і конкретних посадових осіб.
Хочемо зупинитися на проблемі стосовно того, що не всі виявлені факти корупції отримують оцінку в судах. Справа в тому, що термін притягнення до адміністративної відповідальності обмежений двома місяцями з моменту вчинення правопорушення.
Ми, звичайно, звільняємося від тих посадових осіб, які вчинили корупційні діяння, але через закінчення двомісячного терміну з моменту їх вчинення такі особи не можуть бути притягнуті до судової відповідальності. Звільняючи їх з органів податкової служби, ми не маємо прав заборонити їм влаштуватися на роботу в іншу державну установу.
Хочемо звернути увагу на найбільш актуальні проблеми боротьби щодо створення фінансових ресурсів, які живлять корупцію.
По-перше, необхідно енергійно на міжнародному рівні брати участь у вирішенні проблеми з офшорними державами, з офшорними зонами, тому що абсолютно безглуздою є боротьба з "відмиванням" грошей, якщо всі держави-учасники не зацікавлені в цій боротьбі, якщо вони не об'єдналися, якщо разом не працюють на руйнування схем і припинення практики "відмивання" грошей. Інакше будуть існувати анклави, абсолютно безпечні для корупціонерів та для тих, хто "відмиває брудні" гроші, куди будуть стікатися ці фінансові ресурси, а ми нічого не зможемо вдіяти.
Такі території відомі - це держави Науру, Панама, острови Мен, Мальдіви і т.ін. Поки світове співтовариство не виробить жорстких підходів щодо держав, які не бажають підкорятися і брати участь у боротьбі з "відмиванням" грошей, ефективність її буде величиною відносною.
По-друге, необхідно дуже серйозно підійти до створення системи матеріальної підтримки всієї нашої правоохоронної системи і контролюючих органів. Нові підходи мають бути врахованими у державному бюджеті, у рамках Державної програми по боротьбі з корупцією і "відмиванням брудних" грошей.
По-третє, іноземці часто ставлять традиційне запитання: "Як це можливо, що у Вас державний службовець, який живе на скромну зарплату, їздить на 3-х "Мерседесах" і проживає у замку?"
Ми знаємо, що ці престижні авто, замки записані на ветерана, інваліда, бабусю-пенсіонерку. Перед Законом ці службовці невразливі, адже в нашому законодавстві немає норм, що передбачають встановлення невідповідності доходів і витрат та визначити: підгрунтя є кримінальним або ні.
Тому для усунення такої ситуації необхідно в законодавчому порядку передбачити податковий контроль за витратами фізичних осіб і порядок визначення оподатковуваних доходів за оцінкою витрат. Для проведення такого контролю Державною податковою адміністрацією України підготовлено Проект указу Президента України "Про введення обліку і податкового контролю завитратами фізичних осіб", що знаходиться на затвердженні.
Питання стосовно легалізації наявних у громадян накопичених грошових і матеріальних коштів також гостро стоїть. "Сумнівними" їх зробило непродумане податкове законодавство, безсистемні зміни правового поля, що не викликають довіри.
Сьогодні більш важливо зупинити руйнівні процеси в економіці України, ніж боротися з їх наслідками.
З метою обмеження корупції і "тіньової" економічної діяльності, впровадження цілісної системи дій, спрямованих на викорінення їх причин, врегулювання питання легалізації "тіньових" капіталів, їх інвестування в економіку України Державною податковою адміністрацією України підготовлено Проект указу Президента України "Про заходи щодо легалізації фізичними особами доходів, з яких не сплачені податки" і Проект однойменного закону України.
Податкова служба України працює у правовому полі. Необхідна відповідна законодавча база, тому ми ще раз привертаємо увагу до проблеми правової неврегульованості боротьби з корупцією та "тіньовою" економікою.

 
 

Цікаве

Загрузка...