WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Нормативно-правове регулювання діяльності органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю - Реферат

Нормативно-правове регулювання діяльності органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю - Реферат

позбавлятися конкурентів. Більше того, наявні факти намагання організованих злочинних угруповань проникнути і легалізуватися у депутатському корпусі різних рівнів та вплинути на визначення складу уряду.
Організована злочинна діяльність корумповано зрощених із суто кримінальними елементами вищих посадових осіб за останні роки набула рівня реальної загрозиконституційним основам державного ладу в Україні, стала негативно впливати на внутрішню і багато в чому також на зовнішню політику держави та її сприйняття у цивілізованому світі. Реалізація злочинних корисливих інтересів певних великих організованих злочинних груп і злочинних організацій, які намагаються контролювати, зокрема і правоохоронні органи та судову систему, постійно призводить до величезних соціально-економічних втрат, реально гальмує розвиток держави, має вкрай негативні політичні наслідки довготривалої дії.
Не повсюдно і в повному обсязі забезпечується вжиття рішучих заходів щодо припинення діяльності організованих злочинних угруповань та їх економічного підґрунтя шляхом перевірки додержання законодавства під час корпоратизації підприємств, які мають важливе значення для економіки і державна частка яких віддана в управління холдинговим та іншим компаніям. Вкрай рідко здійснюються узгоджені заходи, спрямовані на виявлення фактів приховування доходів від оподаткування, легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, у тому числі й з використанням фіктивних підприємств, блокування їх розрахункових рахунків, скасування державної реєстрації та вилучення з "тіньового" обігу грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей.
Потребують подальшого опрацювання, вдосконалення і закріплення питання нормативно-правового регулювання діяльності органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, а також з урахуванням світового досвіду створення у складі апарату РНБО спеціально уповноваженого підрозділу, який координував би дії правоохоронних органів щодо протидії організованій злочинності та корупції. Тому у зв'язку з важливістю і проблемністю зазначеного питання, на нашу думку, воно має бути розглянутим на засіданні РНБО України. Аналітичне і науково-методичне забезпечення боротьби з організованою злочинністю за доцільне представляється покласти на Міжвідомчий науково-дослідний Центр з проблем боротьби з організованою злочинністю, який уже понад 10 років здійснює цю діяльність зі залученням висококваліфікованих фахівців різних галузей народного господарства, а також міністерств і відомств.
Не приділяється належної уваги питанням повернення в Україну валютних коштів, які незаконно знаходяться за кордоном, і соціальної адаптації осіб, які звільняються з місць виконання покарань.
Не забезпечуються належним чином оперативно-розшукові заходи щодо запобігання створенню та знешкодженню транснаціональних організованих злочинних угруповань, а також - припинення зловживань у сфері приватизації, земельної реформи, енергоринку та банківської діяльності.
Відсутній механізм дієвого контролю за цільовим використанням тимчасово ввезеного на територію України майна (технологічного обладнання, сировини тощо), що надходять в рамках реалізації інвестиційних проектів у спеціальних економічних зонах та на територіях пріоритетного розвитку.
Наслідки дослідження стану організованої злочинності дають підстави стверджувати, що в правоохоронній системі країни існує ряд проблем організаційно-правового характеру. Їх аналіз свідчить про необхідність вирішення питання щодо організації центрального координуючого органу управління цією системою. Такий висновок пояснюється тим, що в системі державного управління відчутну роль відіграють саме центральні органи управління, крім того, в умовах сучасного розвитку суспільства їх значення підсилюється. У той же час центрального органу управління системою боротьби з організованою злочинністю не існує.
Так, Положення про координаційну діяльність правоохоронних органів по боротьбі зі злочинністю та корупцією було практично основним нормативним документом який у повному обсязі регламентував весь механізм координаційної діяльності правоохоронних органів. Воно схвалене 17 липня 2000 року Координаційним комітетом по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України. Зважаючи на це, можна дійти висновку, що правовий механізм координації дій правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю визначений нормативним документом, був прийнятий не законодавчим органом, та й діяльність його на сьогодні припинена. На нашу думку, вирішити цю проблему можливо шляхом затвердження нового Положення Указом Президента, або окремим законом України. Положення (Закон) про координуючу діяльність необхідне не лише сьогодні, воно має бути розрахованим на перспективу. Прийняття такого нормативного акту створить міцну базу для координації боротьби з організованою злочинністю і корупцією, значно підвищить її ефективність, тому що багатоаспектність завдань координації, коло її учасників, характер їх діяльності обумовлюють необхідність законодавчого врегулювання. А з урахуванням того, що функції Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю покладені на РНБО України, вважаємо за доцільне їх виконання доручити одному з її структурних підрозділів. Слід зазначити, що сама ідея утворення в Україні центрального органу управління у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією та спеціального державного правоохоронного органу розглядається вже понад 7 років. Проблема, що знаходиться в основі відповідного рішення, полягає у намаганнях політичних діячів, представників силових структур, науковців, підвищити ефективність системи боротьби з організованою злочинністю і корупцією, по-перше, шляхом централізації у сфері правоохоронної діяльності, тобто надання широкого кола прав, поєднання завдань, функцій різних правоохоронних органів, у тому числі й спеціалізованих, у єдиному органі, по-друге - шляхом створення центрального координуючого органу, здійснюючого управління макросистемою боротьби з організованою злочинністю як організаційно-функціональною системою.
У свою чергу, діюча Інструкція "Про взаємодію правоохоронних та інших державних органів України у боротьбі із злочинністю", затверджена Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Державним комітетом у справах охорони державного кордону України, Державним митним комітетом України, Національною гвардією України, Міністерством оборони України, Міністерством юстиції України 10 серпня 1994 року № 4348/138/151/11-2-2870/172/148-407/2-90-442 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 21 вересня 1994 р. за №

 
 

Цікаве

Загрузка...