WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Нормативно-правове регулювання діяльності органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю - Реферат

Нормативно-правове регулювання діяльності органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю - Реферат


Реферат
на тему:
Нормативно-правове регулювання діяльності органів, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю
Загальновідомо, що організована злочинність - як національна, так і транснаціональна - представляє собою зростаючу загрозу громадянському суспільству. Тому по мірі глобалізації і росту міжнародної торгівлі, розширення господарчої діяльності, а також все більшого розмивання політичних кордонів кількість злочинів, скоєних організованими злочинними угрупованнями, буде зростати.
Так, протягом 2004 року правоохоронними органами держави виявлено 695 організованих груп і злочинних організацій (на 9,6 % більше ніж 2003 р.), що скоїли 5582 злочини, з яких 467 - з міжрегіональними та міжнародними зв'язками. Як правило, більшість з них (понад 83 %) мають ступінь особливо тяжких (3809) і тяжких (830) та мають резонансний характер, що, в свою чергу, і викликає справедливу недовіру населення до органів влади через неспроможність належно протидіяти цьому негативному явищу. Так, із 5582 злочинів, вчинених організованими злочинними угрупованнями, 3026 - проти власності, 967 - у сфері обігу наркотичних засобів, 363 - службової і 332 господарчої діяльності, 242 - проти авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, 139 - проти безпеки руху та експлуатації транспорту, 90 - проти громадського порядку, 68 - проти життя та особи та ін. Від злочинних посягань загинуло 9773 особи.
У зв'язку з повільністю їх розкриття та, як правило, безкарністю організаторів злочинів така ж тенденція зберігається і протягом дев'яти місяців 2005 року. Із загальної кількості зафіксованих органами внутрішніх справ та прокуратури кримінальних проявів майже половина (46 %) - тяжкі та особливо тяжкі. За цей же період виявлено 494 організовані групи і злочинні організації (на 25,2 % більше ніж у січні-вересні 2004 року), що скоїли 7208 злочинів, 87,4 % з яких тяжкі та особливо тяжкі, кількість яких зросла в 1,5 раз. У загальній кількості злочинів 56,8 % становили злочини проти власності, 13,6 - злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, 4,7 - злочини проти життя та здоров'я особи, 4,5 - злочини у сфері службової діяльності. Скоєно 2503 умисні вбивства та замахи на вбивство, 717 зґвалтувань та замахів на зґвалтування. Кількість грабежів, порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшилась на 15,3 % та становила 34 тис., розбоїв - на 18,5 (4,7 тис.), та випадків шахрайства на 21,4 % (13,8 тис.)
Найбільшого поширення організована злочинність набула у Донецькій області, де виявлено 63 організовані групи та злочинні організації, з яких 41 мала загальнокримінальну спрямованість, решта - 22 - економічну; у Луганській виявлено 41 злочинне угруповання, з них 24 загальнокримінальної спрямованості, 17 - економічної; у Харківській - 35 злочинних угруповання (29 - загальнокримінальної, 6 - економічної); в АР Крим виявлено 32 групи. Членами цих злочинних формувань було скоєно протиправних дій: у Донецькій області - 343, Луганській - 157, Харківській - 265, на території АРК Крим - 528 злочинів. У місті Києві 62 особи у складі 16 кримінальних угруповань скоїли 2892 злочини. Внаслідок злочинних посягань загинуло 7129 особи, з числа яких кожний п'ятий - в результаті нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень, кожного третього було вбито. Кількість потерпілих від злочинів за 9 місяців 2005 року становила 235,6 тис. осіб. Найбільша їх кількість від крадіжок - 119,8 тис. осіб (50,9 % від загальної кількості потерпілих). Від грабежів постраждало 34,2 тис. осіб, серед яких майже кожна третя жінка (12,3 тис.); від розбоїв - 1,5 тис. жінок, що на 20,1 % більше, ніж за відповідний період минулого року.
Із загальної кількості причетних до злочинів осіб (183,3 тис.), встановлених органами внутрішніх справ, кожний четвертий скоїв його у групі (23,8 %); 13,6 % - вчинили злочини у стані алкогольного сп'яніння; 19,6 - раніше були засудженими, з яких майже кожний другий має не зняту або не погашену судимість. З виявлених осіб 13.6 % - жінки, 9,8 % - неповнолітні. Питома вага працездатних осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів, які на момент вчинення злочину не працювали і не навчались, становила 66,3 %.
Все це свідчить, що держава в певній мірі не в змозі належним чином через правоохоронну і систему кримінального правосуддя забезпечити надійний захист законних прав та інтересів громадян від злочинних посягань.
Тому на сьогодні організована злочинність стала одним із вкрай негативних дестабілізуючих факторів громадського життя, справжнім соціальним лихом. Спричинюючи значну шкоду державі, громадським об'єднанням і громадянам, організована злочинність прагне набути політичного впливу, заволодіти керівними висотами в різних сферах життя, включаючи і міжнародні зв'язки, тому належна організація боротьби з організованою злочинністю в державі є вкрай актуальним завданням.
Вивчення стану і тенденцій організованої злочинності в державі, її аналіз свідчить також, що процеси, які сьогодні відбуваються у кримінальному середовищі, набувають стійкої тенденції до трансформації, характеризуються різким зростанням небезпечних насильницьких злочинів із застосуванням зброї і, насамперед, з боку організованих злочинних угруповань. Розраховуючи на раптовість, залякування погрозами, зброєю, сучасні гангстери діють майже відкрито, зухвало і жорстоко, нерідко з використанням вибухових речовин та пристроїв. Але самим небезпечним є те, що організована злочинність стала більш професіональною, виробила достатньо методів захисту від правоохоронних та контролюючих органів, діє приховано і під захистом корумпованих можновладців та політиків. Особливо це стосується таких сфер, як фінанси і приватизації великих ліквідних об'єктів державної власності. Значних розмірів набуває так звана політична корупція. Дослідження свідчить, що функціонування організованих злочинних угруповань стало можливим завдяки різноманітним факторам, які відбуваються в Україні і зокрема: послабленню ролі держави в суспільстві, втраті нею ряду важливих функцій в економіці, повільному проведенню реформи державних органів, у тому числі правоохоронних, відтоку професійних кадрів правоохоронців із-за низького матеріального забезпечення у комерційні структури. Присутнє також і таке вкрай негативне явище, як зрощування працівників правоохоронних органів з кримінальними структурами. Це дає можливість злочинним угрупованням швидше удосконалювати свою організаційну структуру, професіоналізуватись, озброюватись, інтернаціоналізуватись та визначати шляхи збагачення, займатись розподілом сфер впливу і

 
 

Цікаве

Загрузка...