WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Міжнародна система з контролю за наркотиками у боротьбі з наркоманією і наркобізнесом - Реферат

Міжнародна система з контролю за наркотиками у боротьбі з наркоманією і наркобізнесом - Реферат

участь представників України в міжнародних організаціях, симпозіумах, конференціях та здійснення заходів щодо міжнародного співробітництва з питань контролю за вживанням наркотиків; організація підготовки та внесення у встановленому порядку пропозицій про вдосконалення законодавчих та інших нормативних актів, спрямованих на протидію зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігу; подання звітів Уряду України і відповідним міжнародним організаціям про стан обігу наркотичних засобів в Україні та здійснення заходів, спрямованих на припинення зловживань наркотичними засобами та їх незаконного обігу.
Департамент боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України [8] у межах своїх повноважень безпосередньо забезпечує розкриття тяжких злочинів, пов'язаних із незаконним обігом наркотиків; проведення у повному обсязі оперативно-розшукових заходів для виявленнязлочинів у сфері обігу наркотиків; контролює виконання органами внутрішніх справ законодавства України, нормативно-правових актів МВС у даному напрямі діяльності; розробляє і реалізує комплексні програми заходів боротьби з незаконним обігом наркотиків; аналізує причини й умови, які сприяють розповсюдженню зазначеного явища; бере участь у міжнародному співробітництві з проблем поширення наркоманії; організовує і проводить антинаркоманійну пропаганду через ЗМІ; розробляє проекти законодавчих актів України, відомчих нормативно-правових актів; взаємодіє з органами виконавчої влади, до компетенції яких входить протидія наркоманії.
Україна, разом з іншими країнами, спрямовує свої зусилля на те, щоб наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори використовувалися лише за призначенням і здійснює заходи щодо контролю за цим процесом. З цією метою відповідно до рішення Ради національної безпеки України [9] та наказу Міністра охорони здоров'я України створено Комітет з контролю за наркотиками, що визнано та зареєстровано Міжнародним комітетом з контролю за наркотиками як компетентний національний орган, уповноважений здійснювати на території нашої держави контрольно-експертні функції у сфері виробництва, зберігання, імпорту та реалізації наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів [10].
Комітет бере участь у формуванні державної політики у сфері обігу в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, взаємодіє з Міжнародним комітетом з контролю за наркотиками, Радою та Комісією з наркотичних засобів ООН, які займаються проблемами обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів [11].
Від імені Міжнародного комітету з контролю за наркотиками (МККН) була направлена місія в Україну у липні 2001 року для обговорення виконання українським Урядом міжнародних договорів з контролю за наркотиками, зокрема: механізму контролю за наркотичними засобами, психотропними речовинами і прекурсорами, а також - заходів, які застосовуються у боротьбі зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом в Україні.
На 72-ій сесії, проведеній у м. Відні 29 жовтня - 15 листопада 2001 року, МККН розглянув звіт про роботу місії, були зроблені такі висновки та рекомендації, засновані на результатах місії.
МККН відмічає, що відповідно до міжнародних договорів з контролю за наркотиками і для досягнення встановлених цілей Україна прийняла всеохоплююче законодавство з контролю за наркотиками та національну стратегію в галузі контролю за наркотиками. Уряд створив також відповідну адміністративну структуру для здійснення контролю за наркотиками.
Комітету було повідомлено про те, що в Україні створено механізми міжвідомчої координації на політичному рівні. Разом із тим, ще потребується підвищення ефективності координації між різноманітними закладами на практичному рівні. Так, Національний комітет з контролю за наркотиками не має необхідного впливу на інші заклади для ефективного погодження питань, пов'язаних із наркотиками.
Отже, зважаючи на висновки МККН та ще недостатньо ефективну боротьбу з незаконним обігом наркотиків, на наш погляд, в Україні для покращення координації відповідних структур та забезпечення потужної протидії поширенню наркоманії та наркобізнесу, з урахуванням несприятливого прогнозу фахівців щодо значного збільшення наркоспоживачів, було б доцільно внести до Уряду України пропозицію щодо утворення єдиного компетентного органу державного управління з наданням йому відповідних повноважень щодо контролю за виконаннями визначених завдань всіма суб'єктами протидії наркоманії, з покладанням на нього функцій боротьби з наркобізнесом і поширенням наркоманії та від імені Уряду представляти Україну на міжнародній арені.
Список використаних джерел
1. Рексов Б., Эдмонсон К., Хан И., Самсон Р. Дж. Руководство по контролю над наркотическими средствами и психотропными веществами в контексте международных договоров. - Женева, 1987. - С. 181.
2. Перечень наркотиков, находящихся под международным контролем: МККН. - Вена, 1996. - С. 1.
3. Прекурсоры и химические вещества, часто используемые при незаконном изготовлении наркотических средств и психотропных веществ: МККН.- Нью-Йорк, 1999. - С. 1.
4. Прекурсоры и химические вещества, часто используемые при незаконном изготовлении наркотических средств и психотропных веществ: МККН. - Нью-Йорк, 2000 - С. 1.
5. Осуществление международных договоров о контроле над наркотиками: ООН, ЭиСС, Комиссия по наркотическим средствам. - Вена, 1998. - С. 2.
6. Осуществление международных договоров о контроле над наркотикам: ООН, ЭиСС, Комиссия по наркотическим средствам. - Вена, 1999. - С. 2.
7. Про Національну координаційну раду боротьби з наркоманією: Постанова Кабінету Міністрів України // Збірн. Пост. Уряду України. - 1993. - № 10. - С. 212.
8. Настанова по організації та здійсненню органами внутрішніх справ боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів: Наказ МВС України від 6 червня 1995 р. № 365; Про створення в системі МВС України спецпідрозділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків: Наказ МВС України від 2 лютого1994 р. № 51.
9. Рішення "Про стан боротьби з розповсюдженням наркотиків в Україні": Рада національної безпеки України. - К.,1993.
10. Компетентные национальные органы, действующие на основании международных договоров о контроле над наркотиками: ООН. - Нью-Йорк, 1994. - С. 83.
11. Про Положення про Комітет з контролю за наркотиками: Пост. Кабінету Міністрів України від 15 січня 1996 р. № 72 // Збірн. Пост. Уряду України. - 1996. - № 5. - Ст. 177.

 
 

Цікаве

Загрузка...