WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Міжнародна система з контролю за наркотиками у боротьбі з наркоманією і наркобізнесом - Реферат

Міжнародна система з контролю за наркотиками у боротьбі з наркоманією і наркобізнесом - Реферат

точністю, однак зв'язок таких проблем з хронічним вживанням психотропних препаратів та інших наркотичних засобів не викликає сумнівів. На думку фахівців Відділу, вживання наркотиків "зменшує виробництво та якість праці"; "оскільки безробіття, особливо серед молоді, є фактором ризику наркоманії, необхідно здійснювати заходи з професійної підготовки, профорієнтації та працевлаштування"; "наркоманія руйнує сімейні відносини та зменшуєбатьківську відповідальність"; і, врешті-решт, іншим відображенням соціальних наслідків "є злочинність, пов'язана з наркоманією".
Великі можливості в діяльності Відділу ООН з наркотичних засобів випливають із масштабності його прав та обов'язків. Тут концентруються тексти всіх законів та нормативних актів, прийнятих урядами світу на виконання положень антинаркотичних конвенцій. Відділ виконує функції не тільки інформаційного центру з питань боротьби зі зловживанням наркотиками. Основна сфера його діяльності - законотворчість у сфері контролю за наркотичними засобами. Відділ готує доповіді з проблем боротьби з наркоманією для Генерального секретаря, Економічної і Соціальної рад та Комісії з наркотичних засобів.
4. Міжнародний комітет з контролю за наркотиками (МККН) створений відповідно до міжнародних договорів, є незалежним квазисудовим органом з контролю за виконанням міжнародних договорів про контроль за наркотиками. Він є послідовником ряду організацій, заснований згідно з попередніми договорами про контроль за наркотиками ще за часів Ліги Націй. З 2 березня 1968 року Комітет виконує функції Постійного центрального комітету по наркотичних засобах і Контрольного органу по наркотичних засобах [2].
Обов'язок Комітету полягає в тому, щоб контролювати і стимулювати дотримання урядових положень міжнародних договорів про контроль над наркотиками і надавати урядам допомогу в реалізації їх зусиль щодо виконання своїх обов'язків згідно з цими договорами.
Виконуючи свої функції відповідно до Конвенції ООН 1988 року, МККН неодноразово відмічав важливість утворення систем сприяння налагодженню практичного співробітництва між урядами, а також урядами і Комітетом, і підкреслював, що першим слід докладати узгоджених зусиль з тим, щоб торгівці наркотиками не могли використовувати в якості місць здійснення витоку країни і території [3] з недостатньо ефективними на сьогодні механізмами контролю. Для попередження витоку наркозасобів із міжнародної торгівлі та з внутрішніх каналів важливе значення має збір даних про законні перевезення [4] як міжнародні, так і внутрішні.
Комітет відіграє ключову роль у моніторингу здійснення міжнародних договорів з контролю над наркотиками [5] та докладає зусиль щодо контролю за виконанням резолюцій Економічної і Соціальної рад [6].
5. Всесвітня організація охорони здоров'я є компетентним міжнародним органом охорони здоров'я, який очолює і координує роботу по всіх аспектах медико-санітарної допомоги, вкючаючи профілактичні заходи та санітарну освіту. Повною мірою ця діяльність розповсюджується й на боротьбу з наркотизмом. Більше того, чинні антинаркотичні конвенції встановлюють конкретні обов'язки ВООЗ в боротьбі з наркоманією.
6. ЮНЕСКО консультує уряди про способи і засоби боротьби з наркоманіями, проводить наукові дослідження з цих питань, поширює антинаркотичні знання і сприяє в їх реалізації.
7. Міжнародна організація праці надає консультативну допомогу урядам у розробці політики і стратегії в галузі соціальної реабілітації осіб, що страждають на наркотичну залежність; допомагає у підготовці персоналу та в організації служб професійної підготовки, працевлаштуванні і наступному спостереженні за такими особами.
8. Фонд ООН по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами створений на основі добровільних внесків, надає урядам і міжнародним організаціям фінансову допомогу для планування і здійснення конкретних програм боротьби з наркоманією.
Активну участь у боротьбі з наркоманією беруть регіональні міжнародні організаційні структури (Асоціація держав Південно-Східної Азії, План "Коломбо", Європейська рада, Арабська міжнародна організація захисту від злочинів, Угода країн Південної Америки про наркотичні засоби і психотропні речовини, неурядові організації з консультативним статусом при ВООЗ та ін.). Вагомий внесок в цю діяльність здійснюють й міжнародні організації по боротьбі з пияцтвом та алкоголізмом.
Серед найбільш впливових міжнародних організацій, що безпосередньо здійснюють правоохоронну діяльність у сфері боротьби з наркотичною злочинністю, варто назвати, насамперед, Міжнародну організацію карної поліції (Інтерпол) і Раду митного співробітництва (РМС).
Світова спільнота постійно шукає, удосконалює і реалізує широкомасштабну систему боротьби з наркоманіями, ставлячи її на міцну законодавчу і нормативну основу (Єдина конвенція про наркотичні засоби 1961 р., що набула чинності 13 грудня 1964 р., зі змінами, внесеними в неї відповідно до Протоколу 1972 р., Конвенція про психотропні речовини 1971 р., що набула чинності 16 серпня 1976 р.).
Загалом міжнародний досвід боротьби з наркоманією і науково аргументовані рекомендації ООН стали предметом спеціального вивчення і впровадження в життя суверенною Україною, особливо в галузі застосування заходів кримінально-правового впливу. У нашій державі вже зараз проводиться чітка межа між наркоманом-хворим і наркоманом-злочинцем, а також наголошено саме на ранній профілактиці наркоманії; створюються коротко- і довгострокові програми антинаркотичної діяльності, що складаються на комплексній основі з урахуванням щільного міжнародного співробітництва.
В Україні наявна певна структура державних органів для боротьби з незаконним обігом наркотиків та з проблемою наркоманії.
Національна координаційна рада боротьби з наркоманією при Кабінеті Міністрів України покликана координувати діяльність усієї системи профілактики наркотизму в Україні [7].
Основними завданнями Координаційної ради є: розробка заходів щодо забезпечення реалізації державної політики та контролю за вживанням наркотиків в Україні; координація діяльності зацікавлених міністерств, відомств, інших органів державної виконавчої влади та громадських організацій з питань протидії зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігу; організація підготовки та виконання програм запобігання незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, вживання яких перебуває під міжнародним та національним контролем; вироблення на основі міжурядових та міжвідомчих угод і домовленостей пропозицій про

 
 

Цікаве

Загрузка...