WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Конституйційно-правові засади діяльності правоохоронних та контролюючих органів України у протидії злочинності та корупції - Реферат

Конституйційно-правові засади діяльності правоохоронних та контролюючих органів України у протидії злочинності та корупції - Реферат

метрології та сертифікації України відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів" від 12 травня 1991 р., мають право подавати до суду позови щодо захисту прав споживачів; передавати матеріали перевірок на дії осіб, що містять ознаки злочину, органам дізнання чи попереднього слідства; накладати на винних осіб у випадках, передбачених законодавством, адміністративні стягнення.
Підрозділи Антимонопольного комітету України згідно зі стст. 7, 8 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" від 26 листопада 1993 р. (у редакції Закону України від 13.07.2000 р.)звертаються до суду чи арбітражного суду з позовами (заявами) у зв'язку з порушенням антимонопольного законодавства, надсилають правоохоронним органам матеріали про порушення законодавства, що містять ознаки злочину і мають право накладати штрафи, застосовувати інші санкції у випадках, передбачених законом.
Відповідно до Указу Президента України "Питання Міністерства екології та природних ресурсів України" від 29 травня 2000 р. № 724/2000 Міністерство екології та природних ресурсів України має право:
застосовувати у випадках, передбачених законодавством, економічні санкції до підприємств, установ та організацій за порушення вимог законодавства; подавати позови про відшкодування збитків і втрат, завданих внаслідок такого порушення; розглядати справи про адміністративні правопорушення;
передавати правоохоронним органам у разі наявності підстав, передбачених законодавством, матеріали про виявлені факти злочинів.
На підрозділи Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи згідно з Указом Президента України "Про Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи" від 28 жовтня 1996 р. № 1005/96, яким затверджено Положення про Міністерство, покладено завдання щодо організації та координації здійснення всіх заходів на території зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення, вирішення питань їх фінансування, охорони громадського порядку і здоров'я персоналу, який працює на цій території, захисту наукових і економічних інтересів України.
Відповідно до Указу Президента України "Питання Міністерства аграрної політики України" від 7 червня 2000 р. № 772/2000 Міністерство аграрної політики України організовує і здійснює державний контроль стосовно забезпечення збереження матеріальних цінностей та їх використання, стану і достовірності ведення бухгалтерського обліку та звітності, додержання вимог законодавства про боротьбу з корупцією на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Мінагрополітики України.
Органи Державного комітету лісового господарства України згідно з Указом Президента України "Про Положення про Державний комітет лісового господарства України" від 14 серпня 2000 р. № 969/2000 здійснюють в межах своєї компетенції комплекс заходів щодо запобігання порушенням податкового законодавства, виконання законодавства про боротьбу з корупцією та організованою злочинністю.
Головне управління державної служби України відповідно до Указу Президента України "Про Положення про Головне управління державної служби України" від 2 жовтня 1999 р. № 1272/99 здійснює заходи, спрямовані на запобігання проявам корупції серед державних службовців, узагальнює звітність центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань додержання вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" та подає її до Кабінету Міністрів України; перевіряє дотримання вимог Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та інших актів законодавства з питань державної служби в державних органах та органах місцевого самоврядування; у встановленому порядку проводить службові розслідування з питань дотримання державними службовцями законодавства про державну службу, про боротьбу з корупцією, а також стосовно фактів порушення етики поведінки державних службовців.
З метою взаємодії правоохоронних органів України з компетентними органами зарубіжних держав щодо вирішення питань боротьби зі злочинністю, що має транснаціональний характер або виходить за межі країни, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про Національне центральне бюро Інтерполу" від 25 березня 1993 р. № 220 в Україні створено Національне центральне бюро Інтерполу.
З метою зміцнення законності у всіх сферах суспільного життя, забезпечення реального захисту конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян, прав юридичних осіб, запобігань будь-яким злочинним проявам згідно з Указом Президента України "Про Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю" від 26 листопада 1993 р. № 561/93 створено Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України.
Раду національної безпеки та оборони України відповідно до ст. 107 Конституції України створено згідно з Указом Президента України "Про Раду національної безпеки і оборони України" від 30 серпня 1996 р. № 772/96. Рада відповідно до покладених на неї завдань координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони, а також Комісії з питань ядерної політики та екологічної безпеки, Генеральної військової інспекції, Координаційного комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України, інших органів у цій сфері.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів комітетів Верховної Ради України чотирнадцятого скликання та Голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації" від 1 лютого 2000 р. № 1417-ХIV утворено Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, повноваженням якого відповідно до ст. 24 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" від 30 червня 1993 р. є здійснення контролю за виконанням законодавства про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю, перевірки діяльності спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України.
Органами державної влади України приділяється велика увага питанням боротьби зі злочинністю та корупцією в країні, забезпеченню конституційних прав і свобод громадян.

 
 

Цікаве

Загрузка...