WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочини із застосуванням сучасних інформаційних технологій - Реферат

Злочини із застосуванням сучасних інформаційних технологій - Реферат


Реферат
на тему:
Злочини із застосуванням сучасних інформаційних технологій
Розвиток та розповсюдження сучасних інформаційних технологій сприяли створенню передумов для зростання злочинності, пов'язаної з неправомірним доступом до комп'ютерних мереж, несанкціонованим отриманням або зміною інформації, незаконним використанням та розповсюдженням комп'ютерного програмного забезпечення.
Існують різні оцінки експертів, фахівців, вчених щодо реальних загроз кіберзлочинності. Іноді характеристики такого виду злочину протилежні - від "занадто великого "роздування" обсягів комп'ютерної злочинності" до того, що начебто "найбільша загроза комп'ютерної безпеки - впевненість у тім, що загрози не існує ".
У свою чергу, за оцінками, які надані на 10-му Конгресі з профілактики злочинності (квітень 2000 р., Відень), загальний прибуток від комп'ютерних злочинів становить 500 млн дол. США на рік. За даними ФБР, у 1999 році в США кількість злочинів, пов'язаних з використанням комп'ютерів, порівняно з 1998 р., збільшилася удвічі (із 547 до 1154). Збитки від комп'ютерних злочинів сягають 3.5 млрд дол. США на рік і збільшуються щороку на 35 %; збитки від середнього комп'ютерного злочину складають 560 тис. дол. США.
Це статистичні дані, тому вони мають досить суб'єктивний характер. На наш погляд, слід охарактеризувати поняття "кіберзлочинність" через висловлювання фахівців у докладах, що були оприлюднені на Міжнародному Конгресі "Комп'ютерні злочини - 2002", (9-11 грудня 2002 р., Лондон) організатором якого виступав Національний підрозділ по боротьбі зі злочинами в сфері високих технологій Великобританії (NHTCU).
Так, Глава NHTCU Льон Хайдс висвітлив проблеми зростання останнім часом кількості зафіксованих атак на комп'ютери та їх системи. На його думку, ця проблема - в людях, а не в технологіях. Для її подолання необхідне співробітництво урядових закладів, комерційних організацій, правоохоронних органів і освітніх установ.
Фахівці ФБР підкреслили, що комп'ютерні злочини знаходяться на вершині пріоритетів, за трьома галузями з яких працює ФБР, а саме: тероризм, шпигунство та комп'ютерні злочини.
Заступник начальника підрозділу по боротьбі з комп'ютерними злочинами та порушенням авторського права Юридичного департаменту США Кріс Паінтер підкреслив, що хакери можуть спільно використовувати інформацію відносно об'єктів нападу. Відповідно, спільно повинні співпрацювати уряди, правоохоронні органи і комерційні структури.
Начальник підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю Європолу Рольф Хегель виділив деякі можливості її організації: по-перше - наявність мережі експертів, що спільно використовують світову практику; по-друге - існування баз даних інструментальних і програмних засобів; по-третє - Європол може полегшити міждержавні розслідування та проводити навчання співробітників правоохоронних органів. Також він деталізував окремі труднощі при дослідженні кіберзлочинності, а саме: відсутність будь-якої інформації щодо статистики комп'ютерних злочинів, переважно із США, та неповідомлення фактів про зазначену категорію злочинів потерпілими через острах втратити репутацію, порушення конфіденційності, іноді - відсутність знань комп'ютерний інцидент.
Журналіст Саймон Мур також надав статистику стосовно атак і зазначив, що комерційний сектор є легкою здобиччю для комп'ютерних злочинців, а причини полягають у самовпевненості потерпілих.
Виходячи з наведеного, не можна відділяти проблеми комп'ютерної злочинності високотехнологічних США та Західної Європи від власних вітчизняних проблем. Питанням обміну досвідом з розкриття схем злочинів приділив увагу і Глава підрозділу по боротьбі зі злочинами в сфері високих технологій Інтерполу Майкл Холстейн.
З досвіду боротьби з комп'ютерною злочинністю іноземних держав та України можна дійти висновку, що схеми зловживань у сфері комп'ютерних технологій практично аналогічні, крім обсягів збитків від кіберзлочинів та їх кількості.
Такими злочинами є, наприклад, шахрайство та зловживання довірою при продажу товарів та надання послуг через мережу Інтернет. На сьогодні злочинці використовують декілька схем, що розповсюджуються.
Так, правопорушники розміщують на Інтернет-сайтах безкоштовні об'яви або виносять на вільні аукціони пропозиції з продажу будь-яких товарів, у більшості випадків - комп'ютерної та оргтехніки. Для зв'язку залишають свою електронну адресу (розташовану на одному з безкоштовних поштових серверів за межами України) та номер мобільного телефону (картковий передплачений номер). У разі, якщо з'являється покупець, з ним домовляються про переказ коштів за товар через систему "Western Union" або "Money Gramm", за правилами яких відправник вказує країну отримання грошей та особу яка їх отримає, а отримувач має знати, хто відправив грошові кошти, з якого міста та яку суму і правильно вказати ті реквізити, що заповнив відправник. Як правило, після переказу грошових коштів замовники нічого не отримують.
Характерними також шахрайськими діями з використанням Інтернет-технологій можуть бути створення фінансових пірамід за класичною схемою, коли інвестор отримує прибуток лише за рахунок залучення до інвестування фінансової піраміди нових осіб та маніпуляції на фондовому ринку, коли на закритих Інтернет-сайтах брокерських контор штучно формується підвищений попит на цінні папери за рахунок розповсюдження недостовірної інформації, і, як наслідок, цінні папери продаються за завищеними цінами, в результаті чого інвестори зазнають збитків. До аналогічних злочинів можна віднести і створення сайтів фіктивних шлюбних агентств, благодійних фондів тощо.
Аналіз матеріалів, отриманих у процесі протидії правопорушенням у сфері високих інформаційних технологій, свідчить про існування систем електронних платежів, діяльність яких на сьогодні неврегульована чинним законодавством і має латентний характер. У мережі Інтернет функціонує певна кількість "віртуальних" банків (Egg, ІМТВ, Security First Bank, Mark Twain Bank), аукціонів, інших прототипів фінансових установ та структур, що надають платні послуги в галузі фінансів. Крім того, нині набуває розвитку електронна комерція, що здійснюється за допомогою таких систем електронних платежів, як Webmoney, PayCash, систем доступу до банківських рахунків CyberPlat, E-gold. Зазначені системи є аналогами електронних платіжних систем, але без відповідної реєстрації згідно із законодавством країн, на території яких вони використовуються. Переважно такі системи використовуються для здійснення платежів при купівлі товарів та послуг в Інтернет-магазинах, або з використанням інших Інтернет-ресурсів, наприклад, за користування платним Інтернет-сайтом. Також їх можливо використовувати для анонімних розрахунків. Конвертацію реальних грошей у віртуальні та навпаки можливо здійснити через банки або через обмінні пункти цих систем. Відстежувати шлях перерахованих таким чином грошових коштів майже неможливо.
Зростаючіобсяги використання електронних

 
 

Цікаве

Загрузка...