WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Застосування новітніх технологій в інформаційно-аналітичному забезпеченні оперативно-службової діяльності правоохоронних органів - Реферат

Застосування новітніх технологій в інформаційно-аналітичному забезпеченні оперативно-службової діяльності правоохоронних органів - Реферат

розслідування, інформація про зв'язки сторін, адреса, банківська і фінансова інформація), установлення неявних зв'язків. Крім того, технології дозволяють проводити часовий аналіз, виявляти нестиковки в подіях, виводячи експерта на факти шахрайства зі зазначенням місцезнаходження грошей і рахунків.
По-друге, - технології різко підвищуютьпродуктивність діяльності слідчих при розслідуванні масштабних справ, пов'язаних з організованими злочинними групами із десятками і сотнями фігурантів, тисячами епізодів і зв'язків злочинної активності на значних територіях. ТІАД систематизують події, упорядковують їх за типами і значимістю, структурують за часом, визначають мету, мотивацію і структурну організацію злочинців у тому чи іншому кримінальному епізоді.
По-третє, - технології є незамінними в так званому розвідувальному аналізі. А саме: на етапі планування при визначенні мети, робочих гіпотез, корисної інформації й організації збору даних та їх тестуванні. Потім - на етапі інтерпретації даних і представленні результатів у виді діаграм, схем, таблиць, графіків.
По-четверте, - ТІАД виявили свою потужну профілактичну сторону в процесі визначення потенційних об'єктів і суб'єктів кримінальної активності. Наприклад, ідентифікація потенційних злочинців [10], з'ясування цілей, часу й об'єктів можливого злочину, запобігання масовим злочинам і терористичним актам, прогнозування можливостей і напрямів промислового шпигунства, виявлення взаємодії злочинних елементів у всьому ланцюгу незаконного обігу наркотиків.
Нарешті, не можна забувати і про таку можливість технологій, як створення оптимальних схем організації роботи оперативно-слідчих груп, виходячи з особливостей "кримінальної моделі", відпрацьовування якої відбувається.
Щоб розмова не була лише абстрактною, розглянемо трохи більш детально один з найбільш відомих програмних продуктів класу технології "Ай-Ту":
- використовують більше 1300 державних і комерційних організацій у 70 країнах світу;
- прийняті як стандарт Інтерполу й Європолу;
- відзначені спеціальними нагородами Міжнародної асоціації аналітиків правоохоронних органів (IALEIA - International Association of Law Enforcement Intelligence Analysts) у 1993, 1998, 2001 рр.;
- прості в застосуванні, не вимагають від користувача спеціальних комп'ютерних знань.
Аnаlуst's Notebook (ANB) - основний компонент технологій "Ай-Ту", забезпечує переклад і демонстрацію аналітикам складної інформації у видгляді схеми, що легко розуміється. При цьому інструментальний засіб Link Notebook підтримує схеми аналізу зв'язків, потоків продукції, фінансових потоків і т.п., у той час як Case Notebook "відповідає" за часові графіки чи схеми послідовності подій, діаграми дій у кожній з подій, комплексні діаграми, що відображають події та їх розвиток.
Таким чином, ANB може автоматично проаналізувати всі знайдені дані, розплутати складні зв'язки у великих мережах, що відображають взаємодії об'єктів різної природи і швидко представити все це в інтелектуальній графічній формі, полегшивши роботу аналітика і різко просунувши його до рішення поставлених задач, наприклад, при розкритті і розслідуванні злочинів.
iBase - система керування даними - викликає найбільший інтерес для користувачів, зацікавлених у створенні власної бази даних. Вона дозволяє збирати, структурувати, зберігати й обновляти дані з різнорідних джерел, складає звіти й обробляє дані за допомогою системи візуальних запитів за принципом "намалюй питання - отримай картинку-відповідь".
Система керування даними iBase містить спеціальні інструментальні засоби накопичення й обробки складно структурованої інформації з розширеними можливостями по взаємодії з графічними засобами аналізу, відрізняючись проте інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, що виключає необхідність вивчення складної мови запитів бази даних [8].
Важливим для практики є те, що iBase надає можливість працювати "у команді", тобто уможливлює в реальному масштабі часу поділятися з колегами знаннями про ту чи іншу ситуацію, що виникає, наприклад, у процесі розкриття і розслідування злочинів. При цьому, зрозуміло, забезпечується повна інтеграція з ANB.
iBridge - інтерфейсні програмні засоби зв'язку існуючих баз даних і додатків з Analysts Notebook:
- у поєднанні з Аnаlуst's Notebook представляють могутнє й ефективне аналітичне середовище;
- дозволяють швидко витягти й об'єднати в одній діаграмі інформацію з усіх доступних баз даних;
- ефективно виявляють сховані взаємозв'язки в існуючих даних.
Аnаlуst's Workstation:
- поєднує можливості Аnаlуst's Notebook, iBase, iGlass (компонента, що полегшує побудову графіків);
- дозволяє інтегруватися з ГІС-технологиями й іншими технологіями аналітичної обробки даних. До речі, пакет iGlass надає найрізноманітні можливості для аналізу даних, використовуючи комбінацію запитів, графіків і діаграм. З його допомогою здійснюється оперативне виділення і порівняння потрібних схем і взаємозв'язків між ними. При цьому унікальна навігаційна модель у iGlass дає можливість перевіряти різні гіпотези, створювати діаграми в різноманітних форматах і стилях, просуваючи дослідницьку ідею до оптимального втілення.
Виробник технологій "Ай-Ту" - компанія і2.Ltd - заснована в 1990 році, є лідером світового ринку програмних інструментів для візуалізації й аналітичної обробки інформації.
Технології є дуже корисними в діяльності аналітичних служб правоохоронних структур при організації ефективних заходів щодо боротьби зі злочинністю, а саме: при розслідуванні складних багатоепізодних злочинів, розкритті серійних злочинів, боротьбі з організованою злочинністю, незаконним обігом наркотиків і зброї, шахрайством, виробництвом і поширенням контрафактної продукції, "відмиванням" грошей, злочинами у сфері високих технологій, автомобільного бізнесу, боротьбі з тероризмом, при організації безпеки масових заходів, пошуку зниклих і т. ін.
Таким чином, наявні практичні приклади застосування технологій "Ай-Ту", наочно підтверджують ту думку, що перспективи сучасних аналітичних технологій найчастіше обмежені лише фантазією дослідника.
Останнім часом технології "Ай-Ту" стали активно застосовуватися за рубежем у сполученні з ГІС-технологіями. ГІС (геоінформаційні системи) - це цілий клас програмних продуктів, основною задачею яких є обробка й аналіз даних яки мають просторову локалізацію. До таких даних відноситься будь-як інформація, що містить, крім описової (атрибутивної) складової, координатну компоненту.
Поняття ГІС-технології набагато ширше, ніж "програмне забезпечення для геології, географії, картографії". Застосування

 
 

Цікаве

Загрузка...