WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організаційно-правові засади дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Основні детермінанти їх порушення - Реферат

Організаційно-правові засади дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Основні детермінанти їх порушення - Реферат

Росії та Польщі. Протягом останніх п'яти років до Європейського суду звернулося 7 тисяч громадян нашої держави.
Лібералізм судів при призначенні покарань і винесення неправосудних рішень не справляє необхідного впливу на порушників закону. При винесенні таких рішень судді не завжди беруть до уваги, що за кожним злочином стоїть скривджена людина, права якої були грубо порушені внаслідок вчинення злочину.
12. Потребує підвищення ефективність розслідування органами прокуратури повідомлень про факти застосування працівниками правоохоронних органів тортур, жорстокого та такого, що принижує людську гідність, ставлення.
13. Вкрай повільно викорінюється практика оцінки роботи правоохоронних органів за валом показників. Як і раніше, правоохоронні органи у гонитві за нарощуванням результатів роботи шляхом викриття дріб'язкових правопорушень направляють до суду справи за малозначними злочинами. У той же час не вживається належних заходів щодо виявлення злочинів стосовно порушень законних прав і свобод громадян, відшкодування заподіяної матеріальної шкоди.
Утвердилася практика тяганини з розслідуванням і подальшого закриття кримінальних справ за викритими фактами заподіяння державі значних збитків.
14. Керівництво правоохоронних органів не забезпечує в повній мірі належну протидію організованій злочинності та проявам корупції, не завжди критично оцінює реальний стан на цій важливій ділянці службової діяльності, нерідко формально підходить до виявлення та попередження корупційних діянь, створює видимість активної діяльності. Провадження майже у половині адміністративних справ про корупцію щороку закривається судами через відсутність складу правопорушення або його малозначність. Цим самим завдається суттєва шкода конституційним правам громадян, інтересам держави, дискредитується діяльність правоохоронних органів.
В Україні склалася також загрозлива ситуація іззабезпеченням основних прав та свобод людини й громадянина на отримання повної, неупередженої інформації, необхідної для прийняття усвідомлених рішень. Значного поширення набув тиск на журналістів під час виконання ними своїх професійних обов'язків, у тому числі і з боку правоохоронних органів. Засоби масової інформації втрачають належну їм у демократичному суспільстві функцію посередника між владою та суспільством.
До проблем реального забезпечення конституційних прав і свобод людини увагу державних органів, громадськості по-справжньому не прикуто. В країні не створені дієві громадські інституції, які б реально впливали на функціонування і прозорість діяльності правоохоронних органів.
15. Вкрай незадовільно в правоохоронних органах проводиться і потребує суттєвого поліпшення кадрова політика. Не вживаються рішучі та дієві заходи щодо усунення від влади осіб, діяльність яких спричинила порушення прав людини.
16. Потребує підвищення також рівень гарантованості таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.
Слід відзначити також, що чинне законодавство [2] не містить всього набору норм права, які встановлюють заборони, тобто вказівки про недопустимість певної поведінки, що порушує права людини, неповно визнає завдання і компетенцію відповідних органів з охорони прав людини, їх профілактики, не надає повноти форм і видів юридичній відповідальності, не встановлює повний процесуальний порядок застосування запобіжних заходів, а головне - не системно і не достатньо регламентує діяльність правоохоронних органів із застосування існуючих юридичних норм, дія яких спрямована на запобігання можливим порушенням прав людини, корупції, бюрократизму, хабарництву, корисливості в управлінських відносинах.
З урахуванням викладеного, за наслідками наукового дослідження було встановлено, що існуючий державний механізм регулювання суспільних відносин у сфері захисту прав людини певною мірою має консервативний характер і на сьогодні не зовсім відповідає сучасним умовам розвитку України у всіх сферах її життя. Система правоохоронних органів має розгалужену і складну організаційно-функціональну структуру, що ускладнює організацію та здійснення процесу управління.
Пропонується у найкоротший термін усунути наявні прогалини, що існують у національному законодавстві у сферах виправно-трудового законодавства, питаннях законодавства, пов'язаного з незаконним обігом наркотичних речовин, сімейного законодавства, ефективності оскарження дій працівників правоохоронних органів і судів, законодавства про адміністративні правопорушення, оскарження дій слідчих працівників під час проведення досудового слідства, надання безоплатної адвокатської допомоги у цивільних справах, законодавства про банкрутство та введення в дію Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", кримінально-процесуального і цивільно-процесуального законодавства в частині прав на свободу і особисту недоторканність громадян.
Список використаних джерел
1. Постанова Верховної Ради України "Про засади державної політики в Україні в галузі прав людини" від 17 червня 1999 p. № 757-XIV // Офіц. вісник України. - 1999. - № 25. - Ст. 1147.
2. Закон України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю від 30 червня 1993 р. № 3341-XII // Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 35. - Ст. 358; Закон України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" від 19 червня 2003 р. № 975-IV // Офіц. вісник України. - 2003. -№ 29. - Ст. 1440; Указ Президента України "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення" від 13 серпня 2002 р. № 700/2002 // Офіц. вісник України. - 2002. - № 33. - Ст. 1528; Указ Президента України " Про додаткові заходи щодо дальшої демократизації суспільства та посилення цивільного контролю за діяльністю правоохоронних та розвідувальних органів України" від 18 лютого 2004 р. № 206/2004 // Офіц. вісник України. - 2004. - № 8. - Ст. 478.

 
 

Цікаве

Загрузка...