WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Замісна терапія у контексті протидії незаконному обігу наркотичних засобів і поширенню наркобізнесу в Україні - Реферат

Замісна терапія у контексті протидії незаконному обігу наркотичних засобів і поширенню наркобізнесу в Україні - Реферат

влади загальнонаціонального рівня зі своїми регіональними органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі й в областях. Функції МВС України стосовно протидії незаконному обігу наркотиків і запобігання злочинам у сфері організованого наркобізнесу передати Національній агенції з контролю за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, як це вже наявне в Російській Федерації та має певні позитивні результати.
4. Об'єднання трьох складових зниження попиту - епідеміологічний контроль - інформація про реальну наркоситуацію в Україні та оцінка ефективності заходів протидії; превентивно-профілактичні заходи - на первинній стадії зародження наркоманій у дошкільному та шкільному віці - превенція буде ефективною ще з мінімального віку, наприклад у дитячих садках у вигляді максимального доступу до знань про згубний вплив наркоспоживання, робота ефективних соціальних програм у напрямі забезпечення добрих стосунків у сім'ї, наявність позитивних мікросоціумів, де споживання наркотиків відсутнє, або різко засуджується, прагнення отримати освіту, нормальну роботу; відповідний рівень безоплатного лікування з наступною ресоціалізацією колишніх наркоманів.
Але без активної участі державних інституцій, без знищення проявів стигматизації - відсторонення від наркопроблем і наркозалежних здорової частини населення, без економічного зростання добробуту населення України всі намагання у даному напрямі будуть зводитися нанівець та знову працюватимуть різноманітні міфи про наркотики й наркобізнес, у той самий час триватиме процес поширення кримінального наркотизму в України [19, с. 4, 6].
Довідка. Підтвердженням правильності та вірного розуміння нами й прибічниками розумного підходу до вирішення складного спектру наркопроблем може слугувати наведений приклад. У той самий час, коли готувалася до друку дана публікація, було отримано від Всеукраїнської громадської організації "Антикорупційний форум" офіційний лист Міністерства охорони здоров'я України [20], в якому МОЗ в особі першого заступника Міністра С.М. Ханенка інформує, що згідно з дорученням Кабінету Міністрів України від 16.03.05 № 11237/1/1-05 розглянуло лист ВГО "Антикорупційний форум" стосовно заборони впровадження "метадонової програми" при застосуванні замісної терапії у наркозалежних як такої, що в разі запровадження створює сприятливі умови для різних зловживань з боку медичних працівників і наркозалежних, спричиняє проблему "наркотичного пайка" при використанні метадону і припиняє пошук ефективних методів лікування. Більше того, МОЗ України обґрунтовано у сенсі надання допомоги ВІЛ-інфікованим та профілактики поширення ВІЛ-інфекції серед ін'єкційних наркоспоживачів запропонувало препарат бупренорфін, особливо у сублінгвальних формах, а використання метадону для проведення замісної терапії - вважати позбавленим достатніх практичних можливостей для побудови програм означеної терапії на його основі. Дивно, але яким поступливим одразу виявилося Міністерство охорони здоров'я, коли до його псевдо-медичних ініціатив вдалося привернути увагу спеціальної робочої групи з 10-ти провідних національних фахівців у даній галузі, 11-ти міжнародних експертів, направлених Представництвом ООН в Україні, ВООЗ, Програми ООН-СНІД, Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД? Гіпотетично можна передбачити, що професійна увага до наркопроблем в країні, а не лише і тільки до замісної терапії зможе дійсно розробити та запроваджувати ефективний механізм контролю за наркоситуацією та стримування наркобізнесу і наркоманій в Україні.
Список використаних джерел
1. Тимофеев Л.М. Героиновая оккупация // Московские новости. - 2001. - 13 - 19 марта. - № 11 (1079); Центр по изучению нелегальной экономической деятельности при Российском государственном гуманитарном университете, 1999 - 2003. - М.
2. Смирнова І.В. Протидія наркобізнесу та наркоманії в Україні (кримінологічний аспект) // Наук. вісник Національної академії вн. справ. - К.: НАВСУ. - 2004. - № 3. - С. 190 - 194; Смирнова І.В. Організована злочинна діяльність у сфері незаконного обігу наркотичних засобів: загальне поняття стадій // Наук. вісник Національної академії вн. справ. - К.: НАВСУ. - 2005. - № 1. - С. 133 - 135.
3. Лист до редакції газети "Зеркало недели" від імені Всеукраїнського батьківського комітету боротьби з наркотиками (м. Полтава) від 02. 08. 04: Інформ. матеріали до Всеукраїнських громадських слухань "Антикорупційна експертиза "метадонової програми" лікування наркозалежних осіб", Київ, 23 груд. 2004 р. / Всеукраїнська громадська організація "Антикорупційнийфорум". - К., 2004. - 8 с.
4. Исмайлов Х.А. Программа борьбы с наркоманией в США // Науч. - аналит. обзор: Академия МВД СССР, Отдел информационного обеспечения учебного процесса. - М., 1987. - 34 с.
5. Раш Сью. Путеводитель по истории движения легализации наркотиков и как Вы можете это остановить // http:// www.narcom.ru.
6. Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними: Закон України від 15 лютого 1995 року // Відомості Верховної Ради України. - 1995. - № 10 (07.03.95). - Ст. 62.
7. О наркотических средствах и психотропных веществах: Федеральный закон Российской Федерации от 24 декабря 1997 г. // Собрание законодательства РФ. - 1998. - 12 янв. - № 2. - Ст. 219.
8. Про внесення змін до Закону України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів": Закон України від 8 липня 1999 року // Офіц. вісник України. - 1999. - № . - 32. - Ст. 1650.
9. Про затвердження Переліку наркотичних засобів і психотропних речовин: Постанова Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року // Офіц. вісник України. - 2000. - № 19. - Ст. 789.
10. Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Концепції стратегії дій Уряду, спрямованих на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки" // Офіц. вісн. України. - 2004. - № 10 (26.03.2004). - Ст. 594.
11. Наркопотребление и ВИЧ-инфекция // http: //www. napc.by.
12. Надеждин А.В. К вопросу о "заместительной терапии" у больных героиновой наркоманией // НИИ наркологии Минздрава Росси // www.narkotici.ru.
13. Заместительная поддерживающая терапия в ведении пациентов с опиоидной зависимостью и в профилактике ВИЧ-инфекции и СПИДа. Совместная позиция ВОЗ/УООННП/ЮНЭЙДС // Сайт "Нет - Наркотикам". - М., 2004.
14. В Украине началась реализация проекта "Заместительная терапия" для инъекционных наркоманов // www.podrobnosti.com.ua.
15. Жительница Боярки торговала метадоном // http: //www.podrobnosti.ua.
16. Иванец Н.Н., Альтшулер В.Б. "Заместительная терапия" наркомании метадоном и другими опиодными наркотиками: происхождение, суть и тенденции // Сайт "Нет - Наркотикам". - М., 2004.
17. Інформаційно-аналітичні матеріали про причини зростання масштабів наркоманії і злочинів, пов'язаних з нею, та заходи, які вживаються з метою запобігання цьому негативному явищу: МВС України. - К., 2004. - 13 с.
18. Юрьева Л.Н., Зубковская А.Г. Особенности клинической динамики зависимости от трамадола // Вісник Асоціації психіатрів України. - К., 2003. - № 3 - 4 (30 - 31).
19. Савченко А.В. Міжнародні та національні питання кримінальної відповідальності за злочини у сфері обігу наркотичних засобів: Навч. посібник / А.В. Савченко, В.І. Осадчий, В.В. Бульба. - К.: Вид. Паливода А., 2004. - 112 с.
20. Лист-відповідь першого заступника Міністра охорони здоров'я України С.М. Ханенка Всеукраїнській громадській організації "Антикорупційний форум" від 25 квітня 2005 р. № 3.22 - 10/537 на № 11237/1/-05 від 16. 03. 05.- К., 2005. - 2 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...