WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Загроза корупції та організованої злочинності українській системі охорони здоров’я - Реферат

Загроза корупції та організованої злочинності українській системі охорони здоров’я - Реферат

того, щоб систему охорони здоров'я зробити більш ефективною та поставити більш міцний заслін на шляху корупційних зловживань та кримінальних дій, необхідно зробити діяльність міністерств, ДМК, лікарських та медичних організацій більш прозорою. При цьому чи не найзначнішу роль відіграє завдання розкриття шляхів надходження грошей від спонсорів, тобто від фармакологічних та медичних фірм до міністерств та лікарень й медичних та лікарських організацій.
Конче необхідно також змінити суспільну атмосферу, що все більш поблажливо ставиться до проявів корупції у суспільстві, особливо в галузі охорониздоров'я. Необхідно, щоб корупція в медичній сфері отримувала постійне суспільне несприйняття та обурення.
Крім того, необхідно реформувати систему охорони здоров'я таким чином, щоб грошові потоки стали прозорими для спостерігачів й, перш за все, застрахованих пацієнтів. Цьому має сприяти нова електронна картка, що реєструє грошові операції [4].
Саме на урядовому рівні повинні відбутися суттєві зміни, щоб система очистилася від корупції й злочинності. Проте, саме цей рівень - далекий від визнання з боку відповідних міністерств. Так, Клаус Фатер, чиновник по зв'язку із пресою з Міністерства охорони здоров'я запевнив, що стан корупції та зловживань буде перевірено. На тому справа й закінчилася. Лікарська організація "Kassen?rztliche Bundesvereinigung" ("Об'єднання лікарів, послуги яких оплачуються із фондів медичних страхових кас" далі - ОЛ) проголосила одразу ж звинувачення членів у причетності до кримінальних та корупційних дій абсурдом, а результати досліджень міжнародної організації "ТІ" були охарактеризовані як "переповнений помилками" [4, с. 1]. Захист гуртових інтересів для ОЛ виявився набагато важливішим, ніж пошуки істини.
Ще більш відвертим у захисті своїх спільних інтересів виявилася "Спілка підприємств фармокологічної індустрії" (Bundesverband der Pharmazeutischen Industrie, далі - СПФІ), яка відкидає усі звинувачення у корупції та нелегальних справах як надумані та несерйозні. Так само СПФІ виступає проти будь-якої спроби посилення санкцій проти корупції та кримінальних дій у медичній сфері. І хоч пояснення такої позиції СПФІ обгрунтовує достатністю існуючих законів, проте справжні мотиви проглядаються дуже чітко й не потребують пояснення. Замішані у корупції та ОЗ особи не зацікавлені у розголошенні справ та посиленні жорстокості законів по боротьбі із цими видами злочинності.
Незважаючи на причетність й пряму участь чиновників та підприємців, лікарів та медичного персоналу у корупції та ОЗ, вони є все-таки не єдиними винними у критичному стані щодо моралі, корупції та злочинності (як організованої, так і неорганізованої) у медичній сфері Німеччини. Крім них, задіяна й друга сторона - пацієнти. Наявні такі види злочину, як передача, позичення й продаж електронних чіп-карток пацієнтів, які використовуються сторонніми особами для оплати лікування, процедур, медикаментів і т. ін. [5].
І все-таки не пацієнти, а фармакологічна індустрія (надалі - ФІ) несе "левову частку" відповідальності за корупцію та ОЗ у медицині. Саме ФІ організовує розкішні семінари для лікарів, медичних чиновників та журналістів, підкуповує лікарів та аптекарів з метою забезпечити збут своєї дуже дорогої, досить часто зовсім не ефективної, а іноді шкідливої продукції. При виробництві й допуску фармакологічної продукції на ринок використовується ціла система протизаконних й злочинних дій, які під силу лише великим й фінансово потужним організаціям з міцними зв'язками у найвищих ешелонах політики та уряду. За допомогою широко розгалуженої ОЗ та корупції вдається просувати на ринок застарілі медикаменти під виглядом нових. Так, тільки з 1990 по 2003 рр. у Німеччині з'явилося на ринку 400 нових медикаментів, які на 90 % лише за назвою були новими, які аж ніяк не покращили терапію, проте коштували значно більше за їх попередників.
Фармакологічні концерни використовують нелегальні, здебільшого кримінальні методи для рекламування та збуту своєї продукції. Тут прислуговуються переважно корумповані й безхребетні науковці, медики та чиновники, які за відносно невелику платню оформлюють на замовлення ФІ потрібні результати досліджень, наукові відгуки та необхідні дозволи для застарілих, шкідливих та значно завищених за ціною препаратів. Тут німецькі підприємства виступають досить часто ланцюгом ОЗ у світовому масштабі. Згадаємо лише про роль концерну з Людвігсхафену "BASF" у злочинній домовленості підприємств з виготовлення вітаміну "Е".
Реклама, що пропагує медичні препарати, є дуже часто надто далекою від істини, а іноді й зовсім надуманою. Телевізійна реклама - агресивна й рідко вказує на суть продукта, проте постійно створює ореол чудодійства [6].
Не варто вважати, що викладені вище корупційні та кримінальні дії у медичній галузі Німеччини стосуються лише цієї країни й не мають прямого відношення для України. Принаймні, з часів падіння "залізної завіси" та прискореного крокування глобалізації наша держава втягнута як у позитивні, так і негативні процеси, що розгортаються як у європейському, так і в світовому масштабах. Наведемо лише один приклад - діяльність в Україні мережі підприємників, які маскуються під медиків, що визначають діагноз складних захворювань по краплині крові й продають препарати, які завдають лише шкоду*. Зрозуміло, що без корупційних та кримінальних контактів з відповідними чиновниками та лікарями такі кримінальні дії були би неможливими.
Будь-який фармакологічний ринок є потенційно схильним до корупційних та кримінальних дій, бо його структура є досить складною, при вирішенні питань задіяна дуже значна кількість людей. На прикладі Німеччини ці тенденції проявляються в тому, що все більша частина чиновництва та лікарів, які в суспільстві й нині мають досить високу репутацію непідкупних та об'єктивних, стають на корумпований та злочинний шлях, не в змозі відмовитися від спокуси великих грошей.
Медична сфера має ряд особливостей, на яких варто зупинитися, щоб зрозуміти основу корупційної та злочинної діяльності. Перш за все, слід відзначити, що погляди на призначення медицини суттєво відрізняються залежно від того, хто стикається з медициною:
1. Хворі й немічні покладають велику (часом - й останню) надію на те, що медицина їм допоможе одужати, укріпити здоров'я або зберегти життя. Тому вони й ставляться з великою довірою

 
 

Цікаве

Загрузка...