WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Завдання податкової міліції ДПА України – ефективна протидія тіньовій економіці - Реферат

Завдання податкової міліції ДПА України – ефективна протидія тіньовій економіці - Реферат

податкової служби стверджують, що останнім часом податок на додаткову вартість втрачає свою функцію основного джерела поповнення бюджету держави і стає механізмом надходження коштів у тіньову економіку. При цьому злочинні схеми махінаторів постійно удосконалюються. І в кожному випадку подібні фінансові афери були б неможливі без використання фіктивних підприємств.
Завдяки заходам, вжитим податковою службою, фактично був викоренений первинний ринок утворення фіктивних підприємств. Однак, сьогодні сформований вторинний ринок підприємств з ознаками фіктивності, які спочатку реєструються юридичними фірмами як легальні, а в подальшому, шляхом зміни форми діяльності, засновників і директорів, перетворюються на "мильні кульки". Саме на них тіньовики покладають податкові зобов'язання, а самі ухиляються від обов'язкових платежів і незаконно формують податковий кредит. І якщо при первинній реєстрації підприємства обминути податкову службу неможливо, то при перереєстрації ці питання не узгоджуються з ДПА України.
Лише в минулому році середній обіг коштів на рахунках фіктивних підприємств склав понад 5 млн грн. З огляду на те, що у 2002 р. виявлено більше 4 тис. підприємств з ознакамифіктивності, загальний обіг коштів, проведений по рахунках з метою ухилення від податків, склав більше 20 млрд грн. А по ПДВ бюджет недоотримав більше 4 млрд грн.
Співробітниками податкової міліції столиці була виявлена і припинена діяльність організованого злочинного угруповання з регіональними і міжнародними зв'язками, що у самому центрі м. Києва організували всеукраїнський підпільний центр з незаконного відшкодування ПДВ. Нелегальна структура надавала за визначену плату послуги з незаконного формування податкового кредиту підприємствам усіх форм власності. Суть злочинної схеми була такою: купуючи у фірм-виробників товар за звичайною заводською ціною, махінатори інсценували продаж продукції через десятки фіктивних фірм. При цьому вартість одиниці товару завищувалась у 20-30 разів. Після цього продукція йшла на експорт фіктивному підприємству, яке контролювало все те саме злочинне угруповання. Відповідно, у бюджет держави при цьому пред'являлася величезна сума до відшкодування ПДВ при експорті товару, ціна якого штучно була завищена в десятки разів. Отримані в такий спосіб засоби використовувалися шахрайським угрупованням для придбання пакетів акцій великих машинобудівних підприємств Львівської, Миколаївської, Харківської й інших обл.
За такою ж схемою одна з одеських фірм зуміла нібито продати за кордон більше 10 тис. контрольних калібрів для виготовлення різьблення. Податківців зацікавив такий незвичайний попит за кордоном на ці прилади. При перевірці з'ясувалося, що їх поштучна ціна, за даними українських інструментальних заводів, складає 15-20 грн. А заповзятливі одесити, використовуючи вже відомі махінації, завищили вартість продукції до 12 (!) тис. грн за штуку. Завдяки цьому бізнесмени намагалися незаконно сформувати податковий кредит на суму більше ніж 20 млн грн.
Варто відзначити, що схеми безпідставного формування негативного значення ПДВ постійно удосконалюються, вуалюються як цілком реальні фінансово-господарські операції. І тільки перевіряючи всю схему руху грошових і товарних потоків, загалом можливо виявити порушення податкового законодавства.
Так, кілька комерційних фірм, зареєстрованих у Київській обл., згідно з наданими документами, протягом року нібито реалізовували в Росію і Білорусь більше 700 тис. штук підшипників виробництва Луцького заводу. Вартість експортного продажу складала понад 200 грн за штуку. Перевіркою податківців встановлено, що заводська ціна одного підшипника становила в середньому 1,5 грн. Таким чином махінатори через мережу фіктивних фірм завищували вартість одиниці товару в 150 разів. Цікавим є і той факт, що бізнесмени вказали кількість експортованих підшипників, що у півтора рази перевищувала весь річний обсяг виробництва Луцького підшипникового заводу.
Сьогодні перевіряються десятки підприємств, які за рахунок аналогічних експортних операцій з підшипниками ліквідовували свої податкові зобов'язання. Сьогодні податковою службою проведена певна робота, яка дає зрозуміти несумлінному підприємцю, що при перевірці податковий аудит доходить до самого виробника, і якщо в ланцюжку є фіктивна фірма, ПДВ не відшкодовується.
Сьогодні наша першочергова мета - здійснити ряд заходів для удосконалення організаційної структури, форм і методів діяльності підрозділів податкової міліції відповідно до процесів, що відбуваються в економіці.
Ми маємо намір залучити тіньовий капітал до оподаткування шляхом відстеження товарно-грошових потоків. Це потребує контролю за використанням готівки та запобігання використання банківської системи в протиправних цілях. Нарешті, необхідно вирішити питання щодо скорочення і ліквідації недоїмки завдяки поліпшенню роботи з платниками податків, заохочення їх до добровільної сплати та скорочення заборгованості перед бюджетом.
Нині життєво необхідно закріпити у свідомості платника податків аксіому, що податкова міліція не є каральним органом, покликаним тиснути на підприємця за будь-яке правопорушення. Силові функції податкової міліції вступають в дію лише тоді, коли мають місце серйозні кримінальні злочини, навмисні ухиляння від сплати податків, на які люди йдуть свідомо, з попереднім холоднокровним розрахунком.
Насамперед, наше завдання - це зменшення податкового тиску на платника, постійна інформаційна робота з ним, створення таких умов, за яких кількість добровільних платежів буде максимальною. Сьогодні ми працюємо над проведенням профілактики правової безграмотності в сфері оподатковування, через яку відбувається більшість правопорушень.
Оцінюючи величезну загрозу для економіки держави, яку становить тіньовий капітал, зусилля підрозділів податкової міліції спрямовані на викриття резонансних злочинів у сфері оподаткування, відшкодування завданих державі збитків, виявлення конвертаційних центрів, фактів виготовлення недоброякісних товарів у підпільних цехах, "відмивання брудних" коштів.
Крок за кроком наступати на тіньову економіку, досягати стовідсоткової сплати податків, будувати ділові партнерські взаємини з платниками податків - наші головні завдання, виконання яких і надалі забезпечуватиме визнання роботи податківця суспільством.

 
 

Цікаве

Загрузка...