WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Завдання податкової міліції ДПА України – ефективна протидія тіньовій економіці - Реферат

Завдання податкової міліції ДПА України – ефективна протидія тіньовій економіці - Реферат

увагу податківців привернув вантажний автомобіль МАН із причепом, що перевозив понад 20 т м'ясопродуктів. Зі слів водія, вантаж прямував на адресу однієї з м'ясопереробних компаній у Черкаській обл. Це підтверджували і супровідні документи.
Однак, в ході перевірки виявилося, що ветеринарне свідоцтво та посвідчення про якість товару були підробленими. Співробітники податкової міліції з'ясували, що постачальник вантажу - підприємець з Луцька, насправді не мала відношення до м'ясопродуктів.
У результаті оперативно-розшукових заходів було встановлено, що нелегальний канал постачань буворганізований директором однієї з волинських комерційних фірм разом із громадянином Росії, що проживає в м. Луцьку.
Оптові партії м'ясопродуктів нібито належали ряду київських фірм. Насправді, ці комерційні структури створив волинський бізнесмен і вони виявилися фіктивними.
Потім неіснуючими київськими підприємствами оформлявся продаж товару. Офіційним закупником м'яса були кілька членів угруповання, зареєстровані як волинські приватні підприємці. Від їх імені і здійснювалися нелегальні постачання на регіони України.
Варто відзначити, що м'ясопереробні комбінати, що закуповували товар у шахраїв, навіть не здогадували про походження м'ясопродуктів. Махінаторам вдалося виготовити підроблені печатки кількох районних ветеринарних лікарень, ветеринарні свідоцтва, посвідчення якості, а також печатку Управління державної ветеринарної медицини Волинської держадміністрації. Всі фальшивки були виконані на високому рівні та не викликали ніяких підозр.
Використовуючи цю схему, нечистим на руку підприємцям вдалося реалізувати неякісних м'ясопродуктів на суму майже 2,5 млн грн.
Частину отриманих грошей організатори нелегального бізнесу перевели у валюту, а на інші придбали престижні квартири й особняк в обласному центрі. Шахраї купили також офісне приміщення, очевидно, сподіваючись створити легальну структуру для прикриття своїх махінацій.
На сьогодні слідство по кримінальній справі, яку порушили відразу за кількома статтями, закінчено. Матеріали передані до суду.
Підрозділами податкової міліції тільки за чотири місяці цього року виявлено майже 2,5 тис. фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, викрито понад 120 "конвертаційних" центрів, з їх розрахункових рахунків до бюджету стягнуто майже 23 млн грн.
У Донецькій обл. співробітники підрозділу по боротьбі з "відмиванням" коштів, отриманих злочинним шляхом, розкрили діяльність організованого злочинного угруповання, яке діяло у кредитно-фінансовій і банківській системах.
Організував роботу конвертаційного центру 35-річний житель м. Донецька та втягнув у свій злочинний бізнес посадових осіб ряду комерційних підприємств і банківських установ. Створивши і використовуючи кілька фірм, "тіньовики" через них протягом року "відмивали брудні гроші" у вигляді несплачених податків.
Оперативними заходами податківці встановили ряд транзитних підприємств, на розрахункові рахунки яких перераховувалися великі грошові суми від підприємців, що користувалися послугами центру. Нескладна фінансова схема дозволяла відразу пред'являти до оплати векселя і переказувати кошти на рахунки фізичних осіб за нібито надану ними продукцію, зокрема сільськогосподарську. Приватні особи дійсно ставили свої підписи на порожніх бланках, однак наявні гроші знімалися з їх рахунків співробітниками банку і передавалися кур'єру для доставки клієнтам конвертаційного центру. Всі інші необхідні документи виписувалися власноруч працівниками банку, залученими до злочинної діяльності.
Як правило, на роль фізичних осіб підбирали малозабезпечених людей, що за свої підписи на документах одержували 10-15 грн. Цікавим є і той факт, що вербувальником громадян і відповідальним за їх присутність в банку під час відкриття розрахункових рахунків був місцевий житель раніше засуджений за вимагання.
Всього в злочинну діяльність конвертаційного центру було втягнуто близько 110 чол. Робота оперативників податкової міліції ускладнювалася тим, що фінансова злочинна група мала розгалужену мережу і кожні два місяці змінювала адреси офісів, де проходила видача грошей та обробка документів.
Під час проведення обшуків співробітники податкової міліції в офісах фірми вилучили понад 400 тис. грн, 10 тис. дол. США і шість кредитних карток "Віза", "Еврокард", "Мастеркард". Крім того, було виявлені чорнові бухгалтерські документи, комп'ютерна техніка, у базі даних якої зберігалася інформація про фінансові махінації, а також - печатки фіктивних фірм, зареєстрованих у містах Києві і Донецьку.
На розрахункових рахунках фінансових махінаторів було арештовано понад 600 тис. грн, накладено арешт на дві іномарки - "Мерседес" і джип "Тойота Ленд-Крузер", що належали членам організованої злочинної групи.
Всього лише за попередніми підрахунками протягом двох років ними було переведено в готівку понад 200 млн грн.
У ході слідства було також встановлено, що кошти надходили практично з усіх регіонів України, акумулювалися на рахунках ряду банків м. Києва, а потім перелічувалися на депозитні рахунки комерційних банків Донецької обл.
За фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, "відмивання" коштів порушено кримінальні справи та арештовано п'ятеро безпосередніх керівників конвертаційного центра.
Аналіз порушених кримінальних справ свідчить, що фіктивні підприємства широко використовуються тіньовиками для незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість. У результаті протидії цьому явищу виявлено близько 2 тис. фактів подання необґрунтованих заяв на відшкодування податку на додану вартість, внаслідок чого попереджено незаконне вилучення з бюджету майже 550 млн грн.
У Волинської області одна з місцевих комерційних фірм, використовуючи "послуги" підприємства-пільговика (фірми, що створювалася з іноземними інвестиціями і мала пільги з оподатковування), а також здійснюючи вексельні схеми розрахунків, придбала трансфертні права на спортсменів та методологічну програму їх підготовки. Згодом комерсанти уклали десятки контрактів з фіктивними фірмами, завдяки чому вартість двох дискет і трьох журналів склала 3,5 млрд грн. Це дозволило підприємству підготувати документи і претендувати на право одержання з бюджету понад 580 млн грн - суму, що майже удвічі перевищує весь річний бюджет області.
Фахівці

 
 

Цікаве

Загрузка...