WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA) - Реферат

Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA) - Реферат

нотатки і помітки стосовно наркобізнесу, окрім "цілком таємних" матеріалів щодо роботи та інформації інформаторів; більше того, адвокат підозрюваного (заарештованого) має право доступу до всіх матеріалів. Дивно, але адвокат має право доступу навіть до матеріалів інформатора. Все зазначене дуже контролює законність дій агентів DEA при всій їх автономності та самостійності. Що стосується конфіденційності/таємності, то це є необхідною умовою розслідування наркозлочинів, тому що інформаторів саме через цю обставину іноді вбивають. Вся інформація до моменту порушення кримінальної справи є секретною, але і її агенти зобов'язані надавати адвокату, справа в тім, що з моменту арешту вона вже не буде секретною.
Ще один дуже важливий момент - для агентів DEА США не існує жодних процесуальних і часових обмежень на розслідування справ про наркобізнес. Наприклад, розслідування може тривати 5-6 років, аби всі необхідні докази по справі були зібраними і в межах законодавства, більше того, щоб була беззаперечно доведена злочинна діяльність і змова всіх фігурантів справи.
У 1997 році DEA отримала інформацію про незвичні дії - багато людей виходили і заходили з якимись валізами з одного будинку. Як потім з'ясувалося, це були колумбійці (наркоторговці), що стало згодом приводом для прослуховування телефонних розмов. Наркоділери весь час користувалися шифрами на кшталт "надішлипівсорочки", або "один чобіток", коли реально йшлося про кокаїн та його партію. Всі вони були учасниками дистриб'юторської мережі, користувалися мобільними телефонами, а розмови "слухали" агенти DЕА. Звідти саме і дізналися про якусь ще невідому донью Тулью. В результаті проведеної оперативно-розшукової діяльності було заарештовано всю ОЗГ та цю донью - 59-річну жінку - наркобоса, яка виявилася хазяйкою заправок і декількох легальних салонів краси. Дізналися і про фінансові активи, згодом заговорив і "язик", пояснюючи наркопаролі. Результатом антинаркотичної операції був арешт 19 осіб і "язика" на прізвище "Барбоза", який перебуває під програмою захисту свідків.
Дуже важливий момент, який називається моментом істини - авт. І.В. полягає в тому, що донья Тулія отримала довічне ув'язнення. Дуже важливо, щоб на вищому державному рівні, врешті-решт, зрозуміли, що м'які санкції статей кримінального закону за торгівлю і організоване поширення наркотиків жодним чином не впливають на наркобізнес, якщо до цього додати прописну істину, що на лави підсудних потрапляють наркозалежні та низові (роздрібні) наркоділери.
Розглянувши деякі аспекти досвіду Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA), можна дійти певних висновків.
1. Наркотичні проблеми у США мають безумовні тенденції до погіршення та відбивають загальносвітовий сценарій з поширення організованої злочинної діяльності у сфері організованого наркобізнесу, але з власними особливостями. Корисними представляються висновки агентів DEA щодо необхідності консолідації антинаркотичної роботи по всьому світові, використання інноваційних підходів до організації і проведення протидії, обміну позитивним досвідом з подолання цих проблем.
2. Особливостями НОН у США є те, що у країні широко представлений ринок марихуани, героїну, кокаїну, амфетамінів (метамфетаміну). Тому основною проблемою діяльності DEA є виявлення та ліквідація підпільних нарколабораторій, протидія контрабанді героїну і кокаїну, а також - незаконному обігу амфетамінів, особливо у молодіжному клубному середовищі.
3. Разом з тим, рівень НОН у США визначається вкрай приблизно і може бути помилковим, тому для України недоліки статистичного обліку не можуть представляти інтересу, але цікавим може виявитися досвід щодо статистичного обліку арештів, а не зареєстрованих кримінальних справ, як це має місце в Україні.
4. Важливим, на наш погляд, є сама організація та управління протидією наркобізнесу не лише у США, а й повноваження DEA на проведення розслідування міжнародних наркозлочинів. Цікавим є та обставина, що діяльністю Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків керує Головний атторней при Президентові США, що саме говорить про себе - усвідомлення на найвищому державному рівні важливості для безпеки країни приборкання наркобізнесу та зниження рівня наркотизації населення.
5. Корисною представляється пропозиція DEA щодо створення розвідувального центру по організованих групах наркобізнесу, що працюють на Північному маршруті, який пролягає через територію нашого найближчого сусіду - Російської Федерації.
6. Вважаємо, що для України дуже важливим може виявитися досвід DEA стосовно відсутності жодних процесуальних і часових обмежень на розслідування справ про наркобізнес. Нам необхідно переглянути усталену "паличну" систему підрахунку результатів і "нав'язливу статистику" боротьби з НОН, через що відсутній час для реалізації оперативно перспективної інформації стосовно крупних наркоділерів, або встановлення всього ланцюгу злочинної наркодіяльності.
Список використаних джерел
1. Иванова Е.Б. Как помочь наркоману. - 2-е изд., перераб. и доп. - СПб.: Невский Диалект, 2001. - 144 с.
2. Антинаркотична робота в навчальних закладах: Метод. реком. / Д.Й. Никифорчук, В.Г. Панок, О.М. Стрільців, 2004. - 64 с.
3. Баулин Ю.В. Национальные уголовно-правовые средства противодействия организованному наркобизнесу: Монография. - Х.: Изд. авт., 2002. - 268 с.
4. Руководство Организации Объединенных Наций по подготовке кадров в области обеспечения законов о наркотиках: ООН. - Нью-Йорк, 1989; Drug Enforcement Administration: US. Department of Justice, 2004. - P. 345.
5. Гаврилова Е.Б. Незаконная торговля оружием // Борьба с преступностью за рубежом. - 2005.
6. Савченко О.І. Міграційна ситуація в Україні. Стан боротьби з організованими формами нелегальної міграції // Право і суспільство. - 2005. - № 1.
7. Оцінка стану внутрішніх загроз національній безпеці України та шляхи їх нейтралізації: Міжвідом. наук. - дослід. центр з проблем боротьби з орг. злочинністю. - К., 2005. - 49 с.
8. Смирнова І.В. Кримінологічна характеристика наркобізнесу в сучасній Україні: Дослідження виконане за підтримки Центру з вивчення транснаціональної злочинності та корупції Американського університету (Вашингтон, США) в межах проекту "Малі гранти" Одеського інформ. - аналіт. центру з проблем боротьби з орг. злочинністю: Міжвідомч. наук. - дослід. центр з проблем боротьби з орг. злочинністю. - К., 2004. - 42 с.
9. Тарасова Н.В. Наркомания: опыт борьбы в США. - М.: ЮРКНИГА, 2004. - 184 с.
10. DEA (1995-1999): США.

 
 

Цікаве

Загрузка...