WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA) - Реферат

Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA) - Реферат

більш безпечним доставляти не героїн, а високоякісний опій (тут пам'ятаємо пропорцію 1:10), щоб потім з нього виготовляти той самий героїн в нових облаштованих підпільних нарколабораторіях в Росії, або у країнах, ближчих до неї, ніж Афганістан. Зрозуміло, що легше контрабандно переправити 10 кг опію, з якого потім виробити приблизно 100 кг героїну, ніж контрабандно перевезти ту саму вагу готового наркопродукту.
Російська Федерація, у свою чергу, заперечує наявність і діяльність підпільних нарколабораторій на її території з виробництва героїну з афганського опію, посилаючись на те, що такі лабораторії працюють в Таджикистані та інших центральноазійських країнах.
Під час проведення операції "Заслін-2", наведеної вище, спецагенти використовували також метод "передавання" інформації за 6 місяців, коли висновки DЕА щодо операції фізично передавали іншим наркоагенціям в різних країнах. На основі аналізу матеріалів і вилучень порушили кримінальну справу проти ОЗГ наркоторговців з Росії, Таджикистану, Киргизстану, переконавшисьзайвий раз, що Таджикистан є "головними воротами" Північного маршруту контрабанди опіатів.
Схема наркобізнесу працює таким чином: наркотики перевозяться спочатку на північ, до Киргизстану, потім - до Казахстану. Партії наркопродукту зберігаються на території Таджикистану та сумнозвісного Ошського вузлу, Південного Киргизстану. Великі вантажі перетинають територію Казахстану, але не зберігаються там (проходять лише транзитом). У свою чергу, середньоазійські наркоугруповання постачають опіати до Росії для оптового і роздрібного продажу (табл. 2). Для контрабанди використовують навіть пасажирський транспорт без будь-яких особливих тайників - навіть на колінах, відкрито, можуть провозити до 2-3 кг героїну в автомобілі, не турбуючись ні про що, або машиною з підробленими дипломатичними документами.
Таблиця 2
Дані вилучень опіатів на території Росії у 2005 році
Дата вилучення Кількість і вид наркотичного засобу Міста
вилучення
18 червня 207 кг героїну Єкатеринбург
21 червня 155 кг героїну Курган
8 липня 66 кг героїну та 75 кг опію Омськ
23 липня 242 кг героїну Москва
17 жовтня 362 кг героїну Оренбурзька область
Центральноазійські ОЗУ наркоділків управляють роздрібною торгівлею на вулицях. Великі обсяги опіатів вилучалися, за даними DEA, лише в Москві, тепер - по всій Росії. Члени організованих злочинних угруповань навчилися ефективно протидіяти правоохоронцям, тому міжнародна операція "Заслін-2" триває, як правило, протягом щонайменше 1 року.
З огляду на зазначене DEA пропонує об'єднати країни СНД і ГУААМ в напрямі з'ясування питання про те, які саме ОЗГ наркобізнесу працюють на Північному маршруті, тому представляється важливим створення у країнах Центральної Азії за участю DEA розвідувального центра стосовно цієї проблеми.
Що ж стосується такого важливого питання, як злочинні наркоугруповання та їх оперативна розробка, то існує неписане основне правило: "Де є наркотик, там завжди існує потенціал насильства через гіпотетичну можливість заволодіння наркогрошима, або самими наркотиками". Наприклад, у США 1 кг героїну коштує у межах 50-60 тис. дол. США. На переконання фахівців DEA, у вчиненні організованих наркозлочинів завжди існує змова - домовленість людей про вчинення спільного злочину. Наприклад, якщо когось беруть в Україні з кокаїном, то це є прямою ознакою міжнародної транснаціональної спрямованості злочину. За 4 роки аналізу наркоситуації в Україні не було виявлено обігу великих контрабандних партій психотропних речовин амфетамінного ряду чи вироблених у підпільних нарколабораторіях усередині країни.
З огляду на різницю у національних антинаркотичних законодавствах, наявними є переваги міжнародної співпраці, що проявляються у наступному: до своїх (національних) ресурсів залучаються ще й, наприклад DEA, а також Інтерполу. Особливо це проявляється тоді, коли треба заарештовувати наркобоса, наприклад, у Пакистані або Перу, тим більше, що останній ніколи в житті в руках наркотики не тримав, а лише гроші від наркобізнесу. Ми повністю поділяємо думку агентів DEA стосовно того, що завжди простіше вдарити по низових ланках, як це наявне, на жаль, в Україні, а організатор наркодіяльності постачатиме наркотики далі.
Основна ідея хорошої спецоперації - "накрити" якомога більше членів ОЗГ або ЗО, на противагу заарештованим 3-4 дрібним "пішакам" (як це має місце в Україні - Авт. І.В.). А розслідування справ наркотрафіку завжди має потенціал того, що додатково можуть виникнути змовники або пособники злочину. Для ефективного розслідування треба мати співпрацю з іншими агенціями, у першу чергу, міжнародними, коли йдеться про міжнародний/транснаціональний наркобізнес, та дбати про те, як далі поводитися, якщо вилучення наркотиків виявиться неможливим. Наркозлочинці завжди превалюють над полісменами (з огляду на можливості повноважень і національне законодавство), бо вони не обмежуються у здійсненні своєї діяльності територіями.
У разі наркобізнесу завжди існує так звана "потенційна відповідальність" наркозлочинця, що виражається у тому, що він (злочинець):
1. Знає про готування до злочину; 2. Допомагає у вчиненні злочинної діяльності; 3. Підшуковує транспорт, забезпечує безпеку співучасників злочину. Але існує величезне "але" - важко при всьому переліченому довести участь у злочинній змові на здійснення наркозлочину.
Тому використовуються деякі способи доведення такої змови, одним з яких є як раз прослуховування телефонних розмов, але і тут наявні труднощі - вимагається дозвіл суду та вагомі (для судді) докази злочинної діяльності особи, яку планується прослуховувати. У сенсі доказів, з досвіду роботи DEA, варто вже на цій стадії розслідування мати докази місцезнаходження встановлених співучасників, наприклад, у Туреччині, але як раз на цій стадії потребуватиметься активна допомога та інформація турецьких правоохоронців, яка уможливить довести, що оперативна інформація від інформатора не фабрикована та є перспективною в оперативному сенсі.
Приклад справи по Мексиці. Інфільтрований агент дав номер телефону спецагента DEA D.О. наркоділеру для проведення псевдо комерційних переговорів, у свою чергу, наркоторговець весь час користувався цим номером, а всі дзвінки фіксувалися на (комп'ютері) сервері.
Але тут виникає цілком логічне запитання: чи зобов'язаний агент DEA звітувати перед судом за 10, а не за 1 прослуханий номер, якщо за рештою оперативна інформація про наркодіяльність не підтвердилася? Справа в тім, що вся виконана і зафіксована матеріально робота спецагента надається обов'язково суду, навіть якісь дрібні

 
 

Цікаве

Загрузка...