WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA) - Реферат

Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA) - Реферат

на світовому обігу героїну. Світовий ринок героїну, що утворився із "Золотого трикутника", "Золотого півмісяця", Латинської Америки та Мексики, з території якої постачається так званий "коричневий героїн" - 10 % цього продукту постачається для США, і представляє серйозну загрозу для безпеки країни. Тут наявна ще одна вкрай важлива проблема - контрабандне надходження не стільки самого героїну, а морфіну - з 1 кг морфіну отримують 10 кг героїну. У такий спосіб легше здійснювати так звану "експортну контрабанду" основи для виробництва важкого наркотичного засобу на території зовсім іншої країни - у нашому разі - у США, і безумовно меншим стає ризик втратити наркопродукт і самого наркоділера.Саме тому у США проблема нарколабораторій є проблемою номер "1" і не лише у разі виробництва героїну, а й у випадку виготовлення амфетамінів (метамфетаміну). Так, протягом 1995-1999 рр. у США щодо ліквідованих нарколабораторій з виробництва метамфетаміну за окремими штатами маємо таку статистику (динаміка показників за цими роками у відсотках складає): шт. Теннессі - 2900,0 %, Оклахома 2400,0 %, Аризона - 2175,0 %, Монтана - 1500,0 %, Огайо - 1300,0 %, Іллінойс - 1240,0 %, Алабама - 1200,0 %, Вашингтон - 1050,0 %, Нью-Мексико - 1000,0 %, Техас - 910,0 % та Аляска - 900,0 % [10]. У свою чергу, конфіскації амфетамінів зросли протягом 1993 - 1999 рр. майже на 38 тис. %.
Що стосується ринку кокаїну, то цей наркотичний засіб постачається до США з Перу, Болівії і Колумбії, звідки перевозиться до країни майже 99 % наркопродукту. Ринок марихуани - це країни Карибського басейну і Близького Сходу. Ринок синтетики контрабандно постачає до США, у першу чергу МДМА та Екстазі, з території Бельгії, Німеччини і Нідерландів.
З огляду на важливість проблем, розв'язуваних Адміністрацією США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків, її діяльністю керує Головний атторней при Президентові США. DЕА має більше ніж 100 регіональних офісів у США, у зарубіжних країнах - понад 80. Адміністрація має повноваження розслідувати наркозлочини за кордоном (у такому разі працюють міжнародні агенти).
Наприклад, антинаркотична операція, що тривала в Еквадорі. Два агенти DЕА - в Росії та Еквадорі - проаналізували конфіскації наркотиків на морських суднах, а потім підключили дані з Western Union про перекази грошових коштів за кордон, в результаті чого дійшли висновку про наявність потужної наркомережі, з якої вилучається лише якась певна частина наркотичних засобів. В даному разі йдеться про відносно новий Північний наркомаршрут, який проходить безпосередньо через Москву і Санкт-Петербург.
Щороку зростає також і виробництво опію в Афганістані, причому з 1 кг високоякісного опію отримують морфін, а з нього - вже приблизно 7-8 кг чистого героїну. Деякі дані виробництва опію в Афганістані можуть свідчити про потужне налагоджене нарковиробництво: 1999 - 5 тис. т; 2001 - виробництво опію знизилося до 0,5 тис. т, 2002 - вже знову зросло до 3,4 тис. т; 2003 - 3,6 тис. т; 2004 - 4,1" 4, 2 тис. т.
Щороку зростають також показники вилучень в Азії героїну (між іншим, через кордони Таджикистану проходить до 90 % афганського героїну). Росте і кількість наркоманів в Росії - сьогодні їх налічується близько 6 млн. Стосовно вилучень опію та героїну, за даними DEA, в Азійському регіоні, у найближчих сусідів Російської Федерації лише у 2003 році маємо таку картину (табл. 1).
Таблиця 1
Вилучення наркотиків за азійським регіоном у 2003 році - у найближчих сусідів Російської Федерації, кг
Назва країни Опій Героїн
Казахстан 193 707
Киргизстан 91 209
Туркменістан Нема даних 81
Узбекистан Нема даних 336
Таджикистан Нема даних 556
Відмічається зростання опіатного споживання також і в Росії, на думку представників і агентів DEA в Москві, що вони гіпотетично пов'язують зі створенням Федеральної служби контролю за наркотиками Російської Федерації. 1/3 світового обігу опіатів проходить через Північний маршрут. Виникає запитання: чому так відбувається? Тут виступають детермінанти, серед яких:
1. Активні економічні і торгові зв'язки - велика кількість сільськогосподарської продукції постачається із Центральної Азії до Росії (під вантажем, наприклад, провозять героїн; якщо транспортують 5 тонн огірків, хто шукатиме під ними героїн?).
2. З огляду на пункт 1, дається в знаки відсутність спеціального пошукового обладнання для виявлення наркотиків на кордоні.
3. Як свідчить практика роботи представників і агентів DEA в Російській Федерації, великі вантажі практично не перевіряються.
4. Подібною є система роботи прикордонної і митної служб у перелічених країнах (див. табл. 1).
5. Своєрідні налагоджені схеми "відмивання брудних" грошей - повертають наркогроші начебто як розрахунки за сільськогосподарську продукцію. Працює так звана "чиста легалізація", або використовується бартер, коли за наркотики сплачують, скажімо, деревиною.
6. У середньоазійських державах, з практичного досвіду DEA, відсутні державні органи з протидії незаконному обігу наркотиків.
7. Наявність спільної мови для спілкування - російської - знімає проблеми у комунікації.
8. Наявність великих ділянок ніким не охоронюваного державного кордону. Більше того, на узбецько - казахському кордоні стоять будинки, в яких у будинок заходиш в Узбекистані, а виходиш вже в Казахстані.
9. Крайній ступінь корумпованості працівників прикордонної і митної служб - поблизу кожного КПП елементарно можна дізнатися про те, до кого звернутися і скільки заплатити для того, щоб переправити нарковантаж. Як відомо, середня зарплатня прикордонників у Середній Азії становить 20 дол. США на місяць. З огляду на цю обставину, DЕА має намір просити ООН розглянути можливість виділення цільових коштів для нормальної заробітної плати прикордонникам у Таджикистані - звідси йде найбільша загроза контрабанди афганського героїну.
10. Консолідація міжнародного наркобізнесу, що проявляється в діяльності етнічних наркоугруповань таджиків в Афганістані, про що може свідчити операція "Заслін-2", в якій брали участь правоохоронці центральноазійських країн і Росії у грудні 2003 р. Всього було задіяно 10 країн, серед яких були і Росія, Грузія, Молдова, Україна та 16 різних агенцій. Перевірялась якість 520 вилучень наркотиків. Цікавили такі питання: кого заарештували, до якої етнічної групи належали особи, в якому напрямі вони рухалися. Всього було затримано 681 особу, вилучено 1 т 423 кг героїну та 1 т 025 кг опію + оцтовий ангідрид (прекурсор).
Тут у нас з'являється припущення про так звану диверсифікацію світового ринку героїну - можливо, наркоділкам є сенс і є

 
 

Цікаве

Загрузка...