WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Деякі аспекти управління у сфері боротьби з організованою злочинністю - Реферат

Деякі аспекти управління у сфері боротьби з організованою злочинністю - Реферат

зумовлений видом суспільної діяльності. Це дає можливість класифікувати їх на: профілактичні (адміністративні, адміністративно-виробничі, науково-технічні) та оперативні заходи.
Заходи безпеки профілактичного характеру забезпечують такі умови: запобігання, попередження правопорушень, злочинів; обмеження, локалізації їх негативного впливу; забезпечення безпеки осіб, охорони (майна, певної території), успішної ліквідації злочинних проявів, створення умов, щовиключають рецидив злочину, повторення правопорушення.
Наведені умови є завданнями як для загальнодержавної системи захисту у сфері боротьби з організованою злочинністю, так і для кожної з правоохоронних підсистем, які діють у певній сфері суспільного життя.
Зміст діяльності оперативного характеру полягає в активності спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю (боротьба з силами, що агресивно протистоять закону), рятуванні людей та наданні допомоги у ліквідації надзвичайних ситуацій. Цими заходами забезпечуються умови безпеки особистості й суспільства, водночас вони є завданнями правоохоронних підсистем, в яких створені спеціальні оперативні підрозділи правопорядку.
Критерієм для характеристики підсистем загальнодержавної системи боротьби з організованою злочинністю і корупцією є функції суб'єктів.
Виходячи зі змісту, який викладається у згаданих підсистемах, функціональні обов'язки їх суб'єктів характеризують функції відповідної правоохоронної підсистеми у зв'язку з тим, що на суб'єкт покладені обов'язки, спрямовані на виконання функції конкретної підсистеми. Вони називаються функціональними.
Таким чином, аналіз кожної з підсистем міститься у характеристиці її функцій, заходів і організаційних структур.
Система видів органів, служб по боротьбі з організованою злочинністю, корупцією, "служб безпеки" створена з метою захисту життя і здоров'я громадян, приватної, колективної та державної власності від злочинних, протиправних проявів, підтримання належного рівня громадського порядку і громадської безпеки на об'єктах і в населених пунктах.
Суб'єктами загальнодержавної системи боротьби з організованою злочинністю і корупцією згідно із Законом України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", "Про боротьбу з корупцією" є:
1. Державні організації, які мають визначене коло обов'язків і діють в певній сфері соціального життя:
а) спеціально створені для боротьби з організованою злочинністю державні органи:
- Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України;
- спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю (МВС; СБУ);
б) державні органи, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю в межах виконання покладених на них інших основних функцій (ОВС, СБУ, органи прокуратури, митні органи, органи ДПСУ, органи Державної податкової служби та Державної контрольно-ревізійної служби, органи і установи виконання покарань).
2. Органи, які ведуть боротьбу з корупцією:
а) МВС України - центральний орган виконавчої влади з питань формування і реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, ведення боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, безпеки дорожнього руху та пожежної безпеки, охорони та оборони особливо важливих державних об'єктів;
б) Служба безпеки України - державний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України;
в) органи прокуратури України - єдина система, на яку покладається: підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом; нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян;
г) структурні підрозділи (працівники) з питань запобігання корупційним і злочинним проявам центральних і місцевих органів виконавчої влади.
Основними завданнями видів підрозділів, органів, служб безпеки є: здійснення контролю за дотриманням приписів правових норм у відповідній сфері; запобігання злочинам, проявам корупції; припинення злочинів, захист людей та надання допомоги в ліквідації наслідків протиправних, злочинних посягань, катастроф і стихійного лиха.
Ці завдання визначають характер правоохоронної діяльності, які впроваджуються кожним з видів органів.
Також до справи боротьби з організованою злочинністю і корупцією мають бути залучені фізичні особи та громадські організації, основуючись на їх конституційних правах та обов'язках [5].
Потреба усунення перешкод, що виникають у процесі управлінського впливу, передбачає будову служб, відповідальних за боротьбу з організованою злочинністю. Їх корпоративна дієвість потрібна переважно для здійснення ефективного управління у сфері забезпечення громадської безпеки.
Це вимагає існування налагодженої системи приведення в дію відповідним чином, в потрібний час і в певному місці комбінованих сил. Неузгоджені дії суб'єктів безпеки рано чи пізно призведуть до катастрофи, тому, безумовно, визнається, що цими процесами необхідно керувати. Подібне управління вимагає існування єдиного центру, з яким би ототожнювався процес управління у сфері безпеки. Досвід управлінської діяльності свідчить, що для надійної діяльності у відповідній сфері необхідна централізація, а дії повинні бути більш рішучими, ніж в інших сферах суспільного життя.
Список використаних джерел
1. Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю: Закон України від 30 червня 1993 року // Відомості Верховної Ради. - 1993. - № 35. - Ст. 358.
2. Про боротьбу з корупцією: Закон України від 5 жовтня 1995 року // Відомості Верховної Ради. - 1995. - № 34. - Ст. 266.
3. Про боротьбу з тероризмом: Закон України від 20 березня 2003 року // Відомості Верховної Ради. - 2003. - № 125. - Ст. 180.
4. Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві: Закон України від 23 грудня 1993 року // Відомості Верховної Ради. - 1994. - № 11. - Ст. 51.
5. Конституція України: прийнята 28 червня 1996 року // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 30. - Ст. 141.

 
 

Цікаве

Загрузка...