WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Боротьба з фальшивомонетництвом як один із напрямів протидії організованій злочинності - Реферат

Боротьба з фальшивомонетництвом як один із напрямів протидії організованій злочинності - Реферат

хитрощів для приховування злочинної діяльності.
Цікаво, що законодавець дореволюційного періоду передбачав повне звільнення від покарання осіб, що повідомили про співучасників злочину та допомогли його розкрити. На думку А. Лохицького, повне звільнення від покарання особи обумовлене острахом, який навіювала банда фальшивомонетників, і прагненням законодавця зруйнувати таку злочинну організацію [8, с. 479].
Транснаціональний характер діяльності злочинців, підвищення рівня їх професіоналізму, збільшення випадків підробки обумовлює виділення боротьби з даним злочином в окремий напрям роботи підрозділів по боротьбі з економічними злочинами органів внутрішніх справ. Існує необхідність взаємодії підрозділів МВС та інших міністерств і відомств, а також - з правоохоронних органів інших країн. Це повністю відповідає міжнародним принципам боротьби із злочинністю. У травні 2000 року в м. Луганську були затримані громадяни Республіки Молдова, які збували підробленні стодоларові купюри. У них було вилучено понад 3 тис. дол. США. Як було встановлено у ході слідства, дана валюта виготовлялася на території Республіки Молдова [9, с. 135].
Злочинні формування мають добре налагоджені канали нелегальної поставки на територію України фальшивих грошових знаків і цінних паперів. В нашій країні діють злочинні організації з Російської Федерації (Чечня), Польщі, Болгарії, Молдови та ін.
Аналіз тенденцій розвитку злочинної діяльності, пов'язаної з виготовленням і розповсюдженням фальшивих грошових знаків, вказує не тільки на розширення міжнародних меж, але й на підвищення рівня організованості злочинних груп фальшивомонетників на основі розподілу функцій між злочинними угрупованнями, організаторами, великими і дрібнимирозповсюджувачами. Використовуючи зростаючі технічні можливості для виготовлення підроблених грошей, злочинці повсюдно збільшують масштаби своєї протиправної діяльності.
З розповсюдженням поліграфічної і розмножувальної техніки, здатної до високоякісного відтворення друкарської продукції у великих кількостях при мінімальних витратах часу, сформувалася чітка тенденція зростання кримінального професіоналізму фальшивомонетників. Непоодинокими стали випадки, коли до виготовлення фальшивих грошових знаків, до оптової торгівлі і посередницької діяльності з їх реалізації підключаються злочинні групи різної орієнтації, зокрема організовані на етнічній основі, ділки наркобізнесу, валютники. Із залученням капіталу з інших кримінальних сфер організовується виготовлення і широкий збут фальшивих грошових знаків, вербуються посередники, підбираються на певних умовах оптові покупці, організуючі кінець кінцем їх введення в обіг. Часто до моменту роздрібного збуту фальшиві гроші проходять багатоступінчату систему розповсюдження через велику кількість осіб і злочинних груп, які їх використовують як товар з різними курсами обміну, переважно на наркотики, зброю, автомашини, відео- та аудіоапаратуру, комп'ютерну техніку.
Таким чином, у характеристиці фальшивомонетництва необхідно відзначити наявність складних структур внутрішніх і зовнішніх зв'язків злочинців та їх організованість. У 2000 році в Україні було виявлено 2430 злочинів пов'язаних з фальшивомонетництвом [10]. Найбільше фактів вилучення фальшивок зареєстровано в Києві (446), Харківській (306), Львівській (231), а також - Черкаській, Донецькій, Дніпропетровській, та Житомирській областях. З обігу вилучено понад 6 тисяч фальшивих банкнот національної валюти на суму 103,5 тис. грн (як і в минулі роки, домінують банкноти номіналом 10 і 20 гривень зразка 1992 року) та більше 1,2 тис. купюр фальсифікованих доларів США на суму понад 116,4 тис. Міліція припинила діяльність 19 майстерень, знешкодила 106 злочинних угруповань, у тому числі 24 з ознаками організованих. На розгляд судів направлено 512 кримінальних справ стосовно 836 осіб [7, с. 7].
Враховуючи все наведене, можна дійти висновків, що проблема удосконалення роботи правоохоронних органів з попередження та розслідування фальшивомонетництва у зв'язку з поширенням діяльності в Україні організованих злочинних угрупувань фальшивомонетників набуває останніми роками особливої актуальності. Масований характер виготовлення підробок і складність розслідування цієї категорії злочинів свідчать про її високу суспільну небезпеку. З кожним роком фальсифікація грошей розповсюджується на нові території, розширюється та оновлюється й асортимент "виробів". Кількість країн, чия валюта підроблюється і на території яких виявляються фальшиві гроші, невпинно зростає. І тому, на нашу думку, для більш ефективної протидії фальшивомонетництву існує необхідність об'єднання зусиль працівників ОВС та інших спеціальних служб різних країн світу, застосування найсучасніші досягнень науки і техніки, підготовки більш досвідчених фахівців для виявлення та профілактики даного виду злочину.
Список використаних джерел.
1. Ронський І. Державна готівка "розбавлена" фальшивою національною валютою на 0,01 відсотка // Юрид. вісник України. - 2000. - 13-19 квіт. - № 15. - С. 6.
2. Мацишин В.С. Систематизація обставин, які необхідно встановлювати у кримінальних справах про фальшивомонетництво // Право України. - 2001. - № 6. - С. 65-68.
3. Панченко А. Попалась фальшивая купюра - лучше сразу выбросьте! // Сегодня. - 2004 - 7 окт. - № 226.
4. Інформаційний бюлетень про стан злочинності на території України за 2003 рік. - К.: ДІТ МВС України, 2004.
5. Валерко В. В. Україну ввозять усе. Навіть фальшиві гроші // Юрид. вісник України. - 1997. - № 8. - С. 1.5. Криміногенна ситуація в Україні. Оцінка, тенденції, проблеми. - К.: ГШ УОІ, 2001.
6. Международная конвенция по борьбе с подделкой денежных знаков (Женева, 20 апреля 1929 года) // Сб. действующих договоров, соглашений и конвенций, заключенных СССР с иностранными государствами. - М., 1933. - Вып. VIII. - С. 40-53.
7. Валерко В. Наступ на фальшивомонетників // Уряд. кур'єр. - 2001. - 24 квіт. - С. 7.
8. Лохвицкий А. Курсъ русскаго уголовнаго права: 2-е изд-ие. - СПб., 1871. - 710 с.
9. Бірюкова Т.П. Особливості огляду місця події у справах про фальшивомонетництво // Вісник Луганського ін-ту внутрішніх справ МВС України: Наук. - теоретич. журнал. - Луганськ: ЛІВС МВС України. - 2000. - Вип. 4. - С. 132-137.
10. Криміногенна ситуація в Україні. Оцінка, тенденції, проблеми. - К.: ГШ УОІ, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...