WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Боротьба з організованими злочинними угрупованнями у сфері використання банківських платіжних карток - Реферат

Боротьба з організованими злочинними угрупованнями у сфері використання банківських платіжних карток - Реферат

відділення:
- оперативно-контрольне;
- інформаційно-аналітичного супроводження розкриття злочинів;
- з розкриття злочинів у сфері високих технологій [2].
Оперативно-розшукова діяльність з виявлення, припинення і розкриття правопорушень у сфері телекомунікаційної та комп'ютерної інформації здійснюється зазначеним Управлінням МВС РБ та аналогічними низовими структурними підрозділами у кримінальній міліції ГУВС Мінміськвиконкому, УВС облвиконкомів і на транспорті, яким воно надає організаційну та методичну допомогу. Робота Управління здійснюється у тісній взаємодії з іншими підрозділами кримінальної міліції та Управлінням інформаційних технологій МВС РБ.
А от у Великобританії для забезпечення ефективної боротьби з внутрішньодержавними та транскордонними комп'ютерними злочинами восени 2001 року було створено Національний підрозділ по боротьбі із злочинами у сфері високих технологій Королівства Великобританія (NHTCU), який складається з чотирьох відділів:
- збору оперативної та загальної інформації, до функцій якого входять, зокрема, розвідка та аналітика;
- здійснення операцій, до функцій якого, зокрема входить ведення розслідувань;
- технічного та інформаційного забезпечення;
- застосування спеціальної техніки, який, зокрема, проводить відновлення й вивчення електронних доказів та експертні дослідження.
У свою чергу, секретна служба США (US Secret Service), яка входить до складу Міністерства фінансів США, проводить розслідування фінансових злочинів за трьома категоріями:
- проти фінансової системи (злочини проти фінансових установ (банківське шахрайство), шахрайство з використанням електронних засобів доступу (кредитних карток), відмивання грошей;
- з використанням електронної апаратури (комп'ютерне шахрайство, шахрайство проти телефонних компаній);
- шахрайства проти державних фінансових програм (зобов'язання казначейства США, махінації з електронним переказом грошових коштів, махінації з продовольчими купонами) [3].
Але на час набуття Україною незалежності у структурі МВС України не було спеціалізованих підрозділів боротьби з високотехнологічною злочинністю. Не мали ми й досвіду розкриття злочинів у сфері електронних платежів, ефективних методик документування протиправної діяльності.
З метою підвищення ефективності розкриття та попередження органами внутрішніх справ правопорушень у сфері інтелектуальної власності й високих технологій у структурі Державної служби боротьби з економічною злочинністю у травні 2001 року було створено підрозділи по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій [4].
У Департаменті ДСБЕЗ МВС України утворено Управління боротьби з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій, яке складалося з двох відділів боротьби з правопорушеннями у сфері:
- інтелектуальної власності;
- високих технологій.
На регіональному рівні в структурі обласних управлінь (відділів) ДСБЕЗ створено відділи (відділення, групи) боротьби з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій, штат яких затверджується Міністром внутрішніх справ і комплектується особами, що мають юридичну, економічну, технічну освіту та необхідний досвід практичної роботи.
Серед основних напрямів діяльності цих підрозділів:
- боротьба з правопорушеннями у сферах комп'ютерної інформації, електронних платежів та телекомунікацій, з незаконним обігом радіоелектронних та спеціальних технічних засобів;
- запобігання легалізації ("відмиванню") грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом, що здійснюються за допомогою високих інформаційних технологій [5].
Управління боротьби з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій Департаменту ДСБЕЗ МВС України організовує та контролює діяльність відповідних структурних підрозділів у всіх регіонах України та на залізницях. Керівництво Департаменту приділяє особливу увагу комплектуванню цих підрозділів досвідченими працівниками, які мають відповідні знання, навички роботи у сфері інформаційних технологій та досвід оперативно-технічного документування. Діяльність підрозділів ДСБЕЗ по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій організована відповідно до стану оперативної обстановки на підставі постанов Верховної Ради і Уряду України, рішень Президента, наказів і вказівок МВС України, рішень Колегії МВС України. Основну увагу зосереджено на підвищенні ефективності діяльності підрозділів за рахунок розробки та удосконалення ефективних форм і методів боротьби зі злочинними проявами у сфері високих технологій, у тому числі - й у сфері електронних платежів.
Боротьба зі злочинністю у сфері електронних платежів здійснюється не лише підрозділами ДСБЕЗ, а й іншими підрозділами органів внутрішніх справ при тісній взаємодії з підрозділами інших правоохоронних органів.
Відповідно до розподілу повноважень та взаємодії між службами МВС України для належного виконання завдань щодо протидії правопорушенням у сфері електронних платежів залучаються підрозділи кримінального блоку, слідчі підрозділи, підрозділи міліції громадської безпеки. Організація взаємодії та координація роботи щодо здійснення зазначеної діяльності покладається на Управління по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій Департаменту ДСБЕЗ МВС України.
З метою координації роботи у зазначеному напрямі Управлінням по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій Департаменту ДСБЕЗ МВС України здійснюється:
- систематизація і комплексний аналіз інформації, необхідної для прийняття невідкладних заходів реагування на зміни оперативної обстановки у сфері електронних платежів;
- забезпечення взаємообміну інформацією відносно злочинів та злочинців між підрозділами МВС України та іншими зацікавленими правоохоронними органами;
- відстежування тенденцій розвитку "карткової" злочинності, причин і умов, що їй сприяють, та сповіщення підрозділів МВС, правоохоронних органів про наявні тенденції її поширення.
До компетенції Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВСУкраїни у протидії правопорушенням у сфері комп'ютерних технологій входить організація роботи в регіональних підрозділах БОЗ щодо боротьби з організованими злочинними угрупованнями, які вчиняють "карткові" злочини, а також інформування підрозділів по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій ДСБЕЗ про лідерів та членів організованих злочинних угруповань, які вчиняють "карткові" злочини.
До компетенції підрозділів карного розшуку у протидії правопорушенням у сфері комп'ютерних технологій віднесено здійснення організаційних заходів, спрямованих на розкриття злочинів, коли платіжні засоби були предметом злочину.
Підрозділи міліції громадської безпеки повинні інформувати підрозділи по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій ДСБЕЗ про осіб, які причетні до правопорушень з протиправним використанням платіжних карток.
Слідчі підрозділи забезпечують якісне розслідування кримінальних справ, вивчення причин та умов, що сприяють злочинності у сфері електронних платежів.
У ДНДКЦ МВС України створюється колекція підроблених платіжних карток, які використовувались на території України. При розслідуванні кримінальних справ про злочини із застосуванням підроблених платіжних карток для встановлення фактів їх підробки проводяться криміналістичні експертизи: судово-почеркознавча, технічна експертиза документів, трасологічна експертиза, експертиза вмісту магнітного носія.
Відділом боротьби з правопорушеннями у сфері

 
 

Цікаве

Загрузка...