WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Аспекти діяльності прикордонних військ України у боротьбі з наркобізнесом - Реферат

Аспекти діяльності прикордонних військ України у боротьбі з наркобізнесом - Реферат

злочинністю на кордоні встановлено, що спільна діяльність прикордонних військ з правоохоронними органами України у цьому напрямку здійснюється згідно з діючим законодавством, рішеннями Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, міжвідомчими інструкціями, в тому числі з інструкцією "Про взаємодію та розмежування функцій щодо здійснення контролю на державному кордоні", що затверджена керівниками відповідних міністерств і відомств у березні 1994 року.
Зокрема, протягом 1995 р. організовано і проведено 8 спільних спеціальних операцій ("Калкан", "Контрабандист", "Мігрант", "Транзит", "Західний рубіж", "Східний рубіж", Південь-95","Залізниці") з комплексним використанням сил і засобів.
Ефективна протидія організованій злочинності, в тому числі й на кордоні, передбачає запровадження налагодженого чіткого механізму обміну оперативною інформацією між правоохоронними органами та прикордонними військами. В той же час аналіз стану взаємодії свідчить про те, що на практиці цій обмін носить однобокий характер.
Зокрема, у 1995 р. оперативно-розшуковими підрозділами прикордонних військ направлено до МВС, СБ і Держмиткому України 35 письмових інформацій про виявлені канали нелегального транспортування наркотиків через державний кордон (МВС - 25, СБУ - 9, Держмитком -1), а також про припинені спроби їх незаконного переміщення, пропозиції щодо підвищення ефективності боротьби з наркобізнесом, узагальнені матеріали з цієї проблеми тощо. Між тим, було одержано тільки одну інформацію (від УСБУ по Вінницькій області).
Всього ж за цей період до правоохоронних органів було надіслано 118 інформацій про діяльність злочинних угруповань, що займаються контрабандою, організацією каналів нелегальної міграції через кордон України, незаконним провозом через нього зброї, вибухових і отруйнихречовин (.з них в СБУ - 86, МВС - 25, Держмитком - 7).
Таким чином, оперативно-розшукова діяльність підрозділів прикордонних військ здійснюється в умовах фактичної відсутності випереджувальної інформації від взаємодіючих органів про можливі спроби незаконного переміщення наркотиків.
Відсутність зворотньої інформації від правоохоронних структур (про реалізацію добутих оперативно-розшуковими органами прикордонвійськ даних про злочинну діяльність) і, головним чином, митних органів (про заходи, що були вжиті митниками відносно виявленої і влученої прикордоннарядами контрабанди) суттєво знижує ефективність боротьби зі злочинністю і негативно впливає на морально-психологічний стан прикордонників. На думку більшості з них, найкращою нагородою їм за успіхи в діяльності по боротьбі зі злочинністю будуть відомості про те, що інформація, яка була добута ними і передана у відповідні органи, реалізована і діяльність злочинців припинена.
Потребує подальшого удосконалення тактика спільної діяльності суб'єктів боротьби з наркобізнесом у галузі виявлення та припинення каналів незаконного переміщення наркотиків через. кордон. Передусім це стосується її оперативних аспектів. Специфіка діяльності злочинних угруповань по нелегальному переміщенню наркотиків через кордон вимагає від правоохоронних органів посилення оперативної розробки обслуговуючого персоналу поїздів міжнародного сполучення, в тому числі оперативного забезпечення поїздів у місцях їх формування, з метою одержання конкретної інформації про перевізників наркосировини і наступного їх затримання безпосередньо на кордоні.
Заслуговує на увагу і впровадження у практику досвіду російських прикордонників по боротьбі з контрабандою наркотиків, зброї, боєприпасів та інших заборонених товарів на каналах залізничного сполучення, систематичне проведення поглибленого вибіркового догляду поїздів із залученням значної кількості представників митних органів і міліції. Такі операції дозволяють здійснювати більш ретельний контроль пасажирів, багажу і можливих місць приховування контрабанди, що провозиться.
Враховуючи вищевикладене, а також з метою підвищення ефективності діяльності прикордонних військ по боротьбі з організованою злочинністю у сфері незаконного обігу наркотиків через державний кордон пропонуємо вжити таких заходів:
1. Внести до чинного законодавства зміни та доповнення, які визначили б механізм залучення підрозділів прикордонних військ у боротьбі з наркобізнесом і організованою злочинністю на кордоні. Усунути протиріччя в законах України "Про заходи протидії незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", "Про прикордонні війська України".
2. Враховуючи складний фінансовий стан у державі, для вирішення проблем підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення підрозділів прикордонних військ, що беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю, передусім оперативно-розшукових органів, у першочерговому порядку розробити механізм залучення додаткових позабюджетних коштів. Як джерело надходження можна використовувати частину коштів, одержаних від реалізації затриманої прикордонниками контрабанди.
3. Держкомкордону України розробити програму кадрового забезпечення прикордонних військ фахівцями з вищою юридичною, спеціальною (оперативною) освітою. Міністерству внутрішніх справ та Службі безпеки надати методичну допомогу Академії прикордонних військ України у розробці навчальних програм для підготовки відповідних спеціалістів.
4. Держкомкордону України разом з Міжвідомчим науково-дослідним центром з проблем боротьби з організованою злочинністю розробити методику стосовно виявлення та вилучення наркотиків під час здійснення прикордонного контролю.
5. Зобов'язати керівництво взаємодіючих підрозділів Держмиткому, МВС і СБУ розглянути питання щодо обов'язкового ознайомлення відповідних підрозділів прикордонних військ з кожною інформацією, яка письмово надіслана прикордонниками для подальшої реалізації у правоохоронні органи, а також інформування про виявлені та передані у митні органи предмети контрабанди.

 
 

Цікаве

Загрузка...