WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Аспекти діяльності прикордонних військ України у боротьбі з наркобізнесом - Реферат

Аспекти діяльності прикордонних військ України у боротьбі з наркобізнесом - Реферат

прикордонник військ в цілому, такий обов'язок також не передбачений.
До речі, функції огляду транспортних засобів і майна., виявлення та припинення предметів і речовин, заборонених до вивезення і ввезення в Україну, та предметів контрабанди є згідно з Митним кодексом України основним завданням безпосередньо митних органів.
Таким чином, науково обгрунтованої регламентації діяльності прикордонників, з урахуванням досвіду органів прикордонної охорони інших країн (передусім, суміжних з Україною) і узгодженої з іншими суб'єктами боротьби з наркобізнесом в Україні, не розроблено. Як наслідок, у даний час у Держкомкордоні України організація і здійснення заходів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків здійснюються за умов відсутності нормативної бази, що, безумовно, негативно впливає на ефективність кінцевих результатів.
Аналіз чинного законодавства про боротьбу з наркобізнесом та організованоюзлочинністю в Україні, результатів оперативно-службової діяльності підрозділів прикордонних військ свідчить про необхідність удосконалення деяких інших положень Закону України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними". Наприклад, згідно з ч. З ст. 6 розділу II цього Закону органам, які безпосередньо проводили дізнання й попереднє слідство по злочинам, пов'язаним з незаконним обігом наркотиків, після розгляду судом відповідних справ передається 50% вартості конфіскованого майна і коштів, визначених судом такими, що набуті в ході цієї злочинної діяльності. Але, на відміну від інших суб'єктів боротьби з наркобізнесом, дія цього положення на прикордонні війська не розповсюджується, оскільки відповідно до п. 6. ст. 101 КПК України до компетенції оперативно-розшукових підрозділів прикордонних військ як органів дізнання входить проведення дізнання тільки у справах, пов'язаних з порушенням державного кордону України (ст. 75 KK України).
Незадовільне матеріально-технічне забезпечення. Внаслідок об'єктивних причин, потреби прикордонних військ у 1994-1995 рр. задовільнилися державою менш, ніж наполовину. Таким чином, у з'єднаннях і частинах склалася вкрай гостра ситуація, що викликана відчутною нестачею техніки, запасних частин, пально-мастильних матеріалів, засобів зв'язку, автоматизації тощо, через що було ускладнено пошук наркотичних і вибухових речовин. Відсутні також необхідні спеціальні і технічні засоби щодо виявлення наркотичних засобів у закритих об'ємах, портативні експрес-аналізатори. Ще й досі не вирішено питання щодо будівництва питомника для розведення і навчання службових собак. Оперативно-розшукові підрозділи не мають спеціальних портативних переносних і мобільних радіостанцій, що забезпечують стійкий і надійний зв'язок в УКХ діапазоні (потреба, - понад 1100 шт.), що значно ускладнює проведення оперативних заходів щодо виявлення і припинення у прикордонних районах каналів контрабандної діяльності. В той же час у більшості злочинних угруповань, що діють через кордон, є новітні мобільні радіостанції, які дозволяють не тільки забезпечувати зв'язок між ними, але в окремих випадках і прослуховувати радіопереговори прикордонних нарядів.
У підрозділах, розташованих на українсько-російській і українсько-білоруській ділянках кордону, відсутні спеціальні оптичні засоби для проведення спостереження за місцевістю і фотографування в денних і нічних умовах, що не дозволяє повною мірою оперативно виявляти і документувати злочинну діяльність.
Крім того, відмічається суттєвий некомплект засобів криміналістичної та аудіо- відеотехніки, факсимільних апаратів, персональних електронно-обчислювальних машин.
На ефективність боротьби з контрабандною негативно впливає неукомплектованість частин оперативним і спеціальним автотранспортом (пересувні криміналістичні лабораторії, автомобілі для перевезення затриманих осіб та ін.). Оперативно-розшукові підрозділи прикордонних військ на сьогодні мають лише 41 легковий автомобіль (потреба - 195), 30% з яких не придатні до експлуатування або простоюють у зв'язку з відсутністю запасних частин чи палива.
Кадрова проблема. Ефективність службово-бойової і оперативно-розшукової діяльності підрозділів прикордонних військ значною мірою залежить від наявності особового складу та його фахової підготовки у сфері протидії організованій злочинності, в тому числі - боротьби з незаконним обігом наркотиків.
За даними Держкомкордону України, укомплектованість підрозділів прикордонних військ, які беруть участь у боротьбі зі злочинністю, складає приблизно 70% від штатної чисельності. Це не дає змоги ефективно боротися зі злочинністю на кордоні, здійснювати в повному обсязі прикордонний контроль у пунктах пропуску та на "зеленому" кордоні, призводить до збільшення функціональних навантажень на офіцерів, прапорщиків тощо. Тому основні зусилля зосереджуються, в основному, на охороні небезпечних ділянок, організації паспортного контролю в пунктах пропуску та на виставленні тимчасових постів на найбільш вірогідних місцях порушення кордону.
Аналіз діяльності прикордонних військ щодо припинення спроб незаконного переміщення через кордон предметів і товарів свідчить, що єдиної науково обгрунтованої методики, яка б регламентувала порядок дій прикордонного наряду по виявленню предметів контрабанди при здійсненні прикордонного контролю, у підрозділах прикордонних військ не розроблено. Як наслідок, більшість наркосировини, виявленої прикордонними нарядами під час прикордонного оформлення поїздів, є безхазяйною, а канали нелегального транспортування наркотиків та їх переправщики залишаються невиявленими.
Взаємодія з іншими суб'єктами боротьби з наркобізнесом. Одним з основних напрямків в діяльності прикордонних військ по боротьбі з протиправним переміщенням наркотиків через кордон, виявленням каналів їх нелегального транспортування є взаємодія з іншими міністерствами та відомствами, правоохоронними органами України, оперативними органами прикордонної охорони суміжних держав.
У результаті вивчення стану та рівня взаємодії по боротьбі зі

 
 

Цікаве

Загрузка...