WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Актуальні питання боротьби з міжнародним морським піратством - Реферат

Актуальні питання боротьби з міжнародним морським піратством - Реферат

з неврегульованістю територіальних питань.
Зниження кількості випадків піратських нападів у середині 90-их років відбулося в результаті підвищення рівня співробітництва в боротьбі з піратством, координації діяльності сил берегової охорони і військово-морських сил держав, обміну інформацією й проведення інших заходів. Так, у 1992 році встановлені прямі зв'язки між керівництвом ВМС Індонезії і Сінгапуру, створений спільний Комітет з військово-морського співробітництва і група планування спільної оперативної діяльності. Уведено спільне патрулювання кораблів і катерів сил берегової охорони, морської поліції, митної служби і ВМС Малайзії, Сінгапуру, Індонезії і Філіппін у зоні затоки, а також укладено угоду про можливість переслідування піратів у територіальних водах іншої держави. Відзначається, що у водах Індонезії щодня до патрулювання задіяно 26 кораблів і катерів, 10 літальних апаратів берегової охорони і ВМС країни. У 1993 році була встановлена "гаряча лінія" зв'язку між КНР і Японією. ВМС Філіппін виділили спеціальну радіочастоту, на якій потерпілі судна можуть звертатися по допомогу до кораблів ВМС і берегової охорони Філіппін. В результаті спільних зусиль кількість піратських нападів у Малаккській протоці зменшилася до 8 разів [8, с. 12].
Найбільш значимі ініціативи в боротьбі з піратством в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні виходять від Японії, яка є найбільшою судноплавною державою регіону. Ще в жовтні 1987 року японським Інститутом оборонних досліджень була запропонована концепція "Миротворчість в океанській сфері", що охоплює також і питання боротьби з піратством. Японія не раз пропонувала кораблі сил берегової оборони і ВМС для спільного патрулювання в зонах міжнародних проток. Одним з найбільш могутніх, добре оснащених у світі і таких, що має значний потенціал по боротьбі зпіратством вважається Департамент морської охорони Японії. На озброєнні перебуває близько 115 сторожових кораблів великої автономності (у тому числі - оснащених вертольотами), 47 середньої, 103 патрульні катери берегової служби. Також наявні більш ніж 45 патрульних літаків і 41 вертоліт [9, с. 106].
Свій традиційний вплив на всі процеси в сфері безпеки в регіонах, безперечно, зберігають за собою США. Зусилля американців, як світового лідера у протидії тероризму, відзначаються й у боротьбі з піратством, чому неодмінно сприяє передова присутність ВМС США. Так, кілька років тому американський 7-ий флот, разом з індійськими кораблями, почали спільне патрулювання північно-західної частини Малаккської протоки та Андаманського моря [10, с. 11].
Значні патрульні сили, що задіяні для боротьби з піратством, були взяті зі складу ВМС Індонезії, Тайваню, Таїланду і Філіппін. Проводяться інтенсивні заходи щодо модернізації і посилення берегової охорони, морської поліції та ВМС зазначених країн.
Основні ініціативи, що розвиваються в галузі боротьби з піратством, спрямовані на:
- усунення протиріч і невідповідностей національних юридичних актів, що стосуються боротьби з піратством (законодавство окремих країн навіть не кодифікує поняття піратства, а розслідування злочинів ведеться по статтях, пов'язаних із крадіжками і грабежем). Це дозволить додати новий імпульс розвитку міжнародної кооперації в цій сфері і розширить коло країн, що ратифікували Конвенцію 1988 року, присвячену протидії незаконній діяльності на морі;
- вірогідне та необхідне поглиблення діяльності в рамках більш широкого спектра міжнародних організацій та інститутів, у тому числі перерахованих вище, за провідної ролі на світовому рівні Міжнародної морської організації ООН;
- сприяння і допомогу судновласникам і судноплавним компаніям з опорою на Аналітичний центр з проблем піратства Міжнародного морського бюро;
- розширення дво- і багатостороннього співробітництва з організацією спільного патрулювання об'єднаними силами, створення єдиної інформаційної системи спостереження, сприяння в підготовці особового складу сил берегової охорони і військово-морських сил, проведення спільних навчань і маневрів, обмін інформацією і технічним співробітництвом.
Таким чином, проблема піратства сьогодні залишається однією з найактуальніших, що значно впливає на торгове судноплавство в певних районах Світового океану і навіть - на стан регіональної безпеки. Успішна протидія і боротьба з піратством за сучасних умов не можлива без координації зусиль міжнародного співтовариства і розвитку регіонального співробітництва. До того ж, великої актуальності набуває протидія піратству завдяки його потенційно можливому взаємозв'язку з міжнародним тероризмом. Найбільш давні проблеми людства нині постають з новими загрозами при всій їх екзотичності та виявляються найбільш живучими. Дана обставина, однак, скоріше свідчить лише про необхідність вжиття кардинальних заходів і виділення великих ресурсів з розробкою довгострокової програми. Тим більше, що спільні зусилля держав, як показує практика, здатні вплинути на стан справ у даній сфері.
Список використаних джерел
1. Григорян В.Л., Дмитриев В.И. Пиратство, разбой и терроризм на море. - М.: Академкнига, 2004. - 135 с.
2. Морской терроризм // Моск. журнал междунар. права, 2001. - № 2. - С. 383 - 390.
3. Проблемы борьбы с пиратством на рубеже веков // Право и политика. - М., 2000. - № 4.
4. Lloyd's List. World watch. - 2005.- No. 59,051.
5. Моджорян Л.А. Терроризм на море. Борьба государств за безопасность морского судоходства. - М.: Междунар. отношения. - 1991. - 260 с.
6. Lloyd's List. World watch. - 2005 - No. 59,052.
7. Брунтальский П.А. "Второе 11 сентября" случится в океане // Оборона и Безопасность. - 30 дек. 2005 - 10 янв. 2006. - № 150. - С. 6 - 7.
8. Международное право и борьба с терроризмом на море // Власть: Криминолог. ассоциация, 2002.
9. Международные проблемы борьбы с морским пиратством // Уголовное право, 2001. - № 4. - С. 105 - 107.
10. Савельев Н.В. Мировое морское сообщество объединяет усилия в борьбе с преступностью на море // Право и безопасность. - 2004 - № 2.

 
 

Цікаве

Загрузка...