WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративно-правова протидія організованій злочинності у сфері трафіку та проституції в Україні - Реферат

Адміністративно-правова протидія організованій злочинності у сфері трафіку та проституції в Україні - Реферат

громадськими об'єднаннями, які створені в Україні і працюють у напрямі запобігання та боротьби з торгівлею людьми.
Підтвердженням такої взаємодії є підписання у грудні 2002 року Програми співробітництва між МВС України та Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні на 2003-2005 роки, стосовно діяльності якої згадувалось вище.
За сприянням міжнародних та неурядових організацій представники МВС України протягом останніх двох років брали участь в проведенні семінарів, конференцій та круглих столів, у тому числі з представниками правоохоронних органів країн транзиту та призначення, на яких розглядалися питання запобігання та протидії торгівлі людьми та проституції, вдосконалення взаємодії з правоохоронними структурами іноземних держав.
Важливим чинником міжнародного співробітництва, як вже було сказано, є підписання Україною, спільно з іншими 124 країнами, у грудні 2000 року в м. Палермо (Італія) Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності та Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї. Верховна Рада України 4 лютого 2004 року ратифікувала ці міжнародні документи, цим самим взяла на себе відповідальність щодо імплементації її положень. На підставі цього Міністерством внутрішніх справ України розроблено проект Закону України "Про внесення змін до статей 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) та 303 (проституція або примушування чи втягнення до заняття проституцією) КК України", яким пропонується передбачити кримінальну відповідальність за вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання особи шляхом насильства чи погрози його застосування, знищення чи пошкодженнямайна, викрадення, обману, зловживання довірою, зловживання владою чи своїм службовим становищем, або уразливим станом особи, а також інших форм примушування, вчинені з метою експлуатації. Крім того, пропонується декриміналізувати відповідальність за систематичне заняття проституцією, виключивши частину першу статті 303 КК України. Законопроект на сьогодні знаходиться на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
У свою чергу, Кабінетом Міністрів затверджено Комплексну програму протидії торгівлі людьми на 2002-2005 роки, головною метою якої є запобігання та кримінальне переслідування торгівців людьми, захист і реінтеграція потерпілих.
Діяльність правоохоронних органів щодо виконання вимог вищезазначеної програми дала свої результати, спеціалізованими підрозділами боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, Департаменту карного розшуку МВС України спільно з іншими підрозділами та службами органів внутрішніх справ протягом 2004 року виявлено понад 240 злочинів, передбачених ст. 149 КК України, в їх скоєнні було пред'яв лено обвинувачення 120 особам, відносно 48 з них обрано запобіжний захід - тримання під вартою. Було встановлено та повернуто в Україну 228 потерпілих від торгівлі людьми, у тому числі 10 неповнолітніх, знешкоджено 16 організаційних груп, які займалися торгівлею живим товаром [5].
На жаль, поки що залишаються невирішеними питання повернення на батьківщину потерпілих від торгівлі людьми в рамках вимог Конвенції ООН про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми. В межах вимог ставиться питання щодо забезпечення надійного та безпечного повернення додому потерпілих від торгівлі людьми, що є альтернативним підходом до принизливих депортацій, які дотепер практикуються в багатьох країнах призначення.
У цілому заходи, що вживаються органами внутрішніх справ у напрямі боротьби з торгівлею людьми та проституцією, мають цілеспрямований, комплексний характер. Разом з тим, наявні такі проблемні питання:
- недостатньо уваги приділено розробці типових планів взаємодії правоохоронних органів з виявлення та припинення правопорушень та злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми та проституцією, а також їх систематичного використання;
- аналіз ситуації з торгівлею людьми у світі свідчить про набуття розповсюдження таких форм торгівлі "живим товаром", як торгівля дітьми - кіднепінг; трудове рабство; використання у збройних конфліктах; з метою трансплантації внутрішніх органів та біологічних речовин - кров, кістковий мозок і т ін., що свідчить про необхідність термінового прийняття комплексу заходів направлених на попередження цих правопорушень;
- в достатній мірі не використовується вся сукупність адміністративних засобів, форм регулювання суспільних відносин у відповідній сфері;
- вищенаведені дані свідчать про те, що заходи, що проводяться органами внутрішніх справ, не повною мірою відповідають загрозливому рівню торгівлі людьми та поширенню проституції в Україні.
Оскільки торгівля людьми, проституція, секс-бізнес являються транснаціональними злочинами, а також міжнародними проблемами, вони не можуть бути вирішеними на рівні однієї лише України, тому протидія їм вимагає міжнародної кооперації і співпраці, а також взаємодії на різних рівнях:
- міжнародних та міжурядових організацій;
- держав, а саме, підписання багатосторонніх договорів про спільні дії, залучення іноземних експертів, спеціалістів з даних проблем, надання інформації.
Список використаних джерел
1. Организация работы по предупреждению торговли людьми: Пособие для педагогов, воспитателей, соц. педагогов, психологов, родителей // И.А. Альховка, С.Н. Дудник и др.; Под ред. В.В. Чечета. - Мн.: Национальный ин-т образования, 2004. - 144 с.
2. Торговля людьми. Социокриминологический анализ // Под общ. ред. Е.В. Тюрюкановой и Л.Д. Ерохиной. - М.: Academia, 2002. - 224 с.
3. Проблема торгівлі людьми в Україні // http://ctu.mvs.gov.ua
4. Міграційні процеси в сучасному світі: світовий, регіональний та національний виміри: (Понятійний апарат, концептуальні підходи, теорія і практика): Енцикл. // Упоряд. Ю.І. Римаренко; За ред. Ю. Римаренка. - К.: Довіра, 1998. - 912 с.
5. Андрієнко М.І. Реалізатори "живого товару" набирають обертів // http://mvsinfo.gov.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...