WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративно-правова протидія організованій злочинності у сфері трафіку та проституції в Україні - Реферат

Адміністративно-правова протидія організованій злочинності у сфері трафіку та проституції в Україні - Реферат

тип злочинів має латентний характер).
Можливо, що з цієї причини правоохоронні інститути звертаються до вирішення питань, пов'язаних із трафіком лише у зв'язку з правопорушеннями та злочинами іншого роду: контрабандою, убивствами, нелегальною міграцією і т. ін. Але очевидно, що даний підхід є застарілим. Як свідчить статистика і практика діяльності злочинних організацій, трафік є самостійним видом злочинів. Більше того, не контрабанда людьми є суміжнім злочином, але багато інших видів злочинів слідують за трафіком. Високі доходи, що дає секс-бізнес, пов'язані із суміжною кримінальною діяльністю: купівлею-продажем наркотиків і зброї, ввозом і вивозом дорогоцінних металів, автомобільним бізнесом, національною і міжнародною мережею організованої злочинності, корумпованістю чиновництва й т. ін. Примушування жінок до занять проституцією супроводжуєтьсямінімальним ризиком для торговців, у той час, як їх прибутки є величезними. При цьому отримані доходи потрапляють до тіньового сектору економіки і потім "відмиваються" у різних легальних сферах: через торгові мережі, банки і т. ін.
Правоохоронні органи України зіткнулись зі злочинами, пов'я заними з торгівлею людьми, на початку 90-х років минулого століття.
З метою посилення боротьби з проституцією та звідництвом, виявлення осіб, які утримують будинки розпусти і звідництва, а також виконання розпорядження МВС України "Про заходи, щодо посилення боротьби з розповсюдженням венеричних захворювань, проституції та СНІДу" від 23.12.97 № 277, був створений наказом МВС України "По посиленню боротьби із звідництвом, розповсюдженням проституції та СНІДу" від 28.03.1998 № 110 тимчасовий відділ по боротьбі з проституцією та звідництвом ГУ МВС України в м. Києві.
З метою посилення боротьби з торгівлею людьми у березні 1998 року Верховна Рада України приймає Закон "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України", у зв'язку з яким Кримінальний кодекс України було доповнено статтею, яка передбачала покарання за торгівлю людьми (ст. 124-1 КК України). У квітні 2001 року Верховна Рада України приймає новий Кримінальний Кодекс України, який набув чинності з 1 вересня 2001 року, до якого увійшла стаття 149. - Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини.
У жовтні 1998 року наказом № 411 Головного управління МВС України відповідно до рішення Київської міськради від 02.07.98 № 62 та наказу МВС України від 04.09.98 № 652 був створений відділ по боротьбі з правопорушеннями у сфері громадської моральності при ГУ МВС України в м. Києві.
У 1999 році створено Координаційну раду по боротьбі з торгівлею жінками та дітьми при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.
У 2000 році в структурі Департаменту карного розшуку МВС України та в обласних управліннях внутрішніх справ створено спеціалізовані підрозділи по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми.
Постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2002 року № 766 затверджено Постанову "Про утворення Комплексної програми протидії торгівлі людьми на 2002-2005 роки". Головна мета цієї програми - розвиток механізмів по запобіганню торгівлі людьми, кримінального переслідування осіб, причетних до цього виду злочину, захисту та реінтеграції потерпілих. У цілях міжвідомчої координації здійснення заходів, що визначені Комплексною програмою, було утворено Міжвідомчу координаційну раду з питань протидії торгівлі людьми, що є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України.
Указом Президента України "Про заходи щодо дальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян" від 18.02.2002 року № 143 визначено, що боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів України [3].
З метою ефективного попередження торгівлі людьми в Україні успішно діють ряд міжнародних організацій та мережа громадських об'єднань.
Міжнародний жіночий правозахисний центр "Ла Страда-Україна" здійснює активну просвітницьку діяльність з метою запобігання торгівлі людьми в Україні з 1997 року. Необхідність охопити якомога більшу аудиторію з ціллю запобігання торгівлі людьми спонукала фахівців центру "Ла Страда-Україна" створити мобільну лекторську групу, члени якої вживають заходів на всій території України. З 1 вересня по 20 грудня 2004 року члени лекторської групи Центру мали можливість проведення таких заходів для учнів та студентів з метою підвищення рівня обізнаності з проблеми та навчання моделям безпечної поведінки. Дана діяльність здійснюється за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.
Окрім того, діє міжнародна організація міграції (МОМ - Inter national Organisation for Migration - міжурядова організація, створена 1951 р., що керується Статутом (прийнятий 1951, переглянутий 1989). Основними функціями є забезпечення впорядкованої регульованої міграції населення з урахуванням специфічних потреб країн еміграції та імміграції; перерозподіл кваліфікованих людських ресурсів з метою економічного, соціального, культурного розвитку держав; організоване переселення біженців, переміщених осіб та інших груп населення, змушених покинути свою батьківщину; забезпечення можливостей для урядів та неурядових організацій обмінюватись досвідом, координувати дії в галузі міграцій. Основні напрями допомоги МОМ: для біженців - оформлення документації в країнах першого перебування і переселення до третіх країн, медичне обслуговування, мовна та культурна підготовка; для міжнародних мігрантів - консультування, медичне освідування і відбір, мовна підготовка, організація переїзду, допомога в підборі житла, фінансове сприяння. Бюджет МОМ формується за рахунок щорічних внесків країн-учасниць за спеціальними нормативами, а також добровільних внесків. Штаб-квартира розташована у м. Же неві [4, с. 738]), яка проводить в Україні проект: матеріали в мас-медіа, тематичні брошури, тлумачить дівчатам і жінкам про загрозу небезпеки невизначеного працевлаштування, а реально - втягування до роботи повіями за кордоном.
Також слід визнати плідною співпрацю МВС України з міжнародними організаціями та

 
 

Цікаве

Загрузка...