WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Інтелектуалізація злочинності. Варіант стримування - Реферат

Інтелектуалізація злочинності. Варіант стримування - Реферат

Gis-maping, можливо встановити по електронній карті шлях пересування користувача такого телефону та швидко аналізувати його контакти по телефону на основі бази даних власників телефонних номерів.
Як приклади сучасних технологій для боротьби зі злочинністю можна навести застосування і використання Compag FMS (компанії Compag) - повнофункціональної системи, що дозволяє на основі виявлених аномалій визначити телефонних шахраїв як у провідній, так і безпровідній мережах; Cerebrus (компанії Nortel Networks) - орієнтує аналітиків на аналіз аномалій, що базуються на даних про абонента, а не на аналізі аномалій, заснованих на наданих послугах (визначається ступінь вірогідності того, наскільки кожне конкретне відхилення у діях абонента є шахрайством певного типу або шахрайством кількох типів одночасно); WatchDog (компанії Basset Telecom Solutions) - виявляє та фіксує факти шахрайства на підставі порівняння експертної моделі поведінки абонентів та наявної; STELLA FMS - маштабована аналітична система, яка дозволяє виявити та проаналізувати аномальну поточну поведінку абонента з попередньо визначеними моделями на підставі даних за тривалий час, а також з метою контролю процесів обробки даних у білінговій, фінансовій та інших оперативних системах [2].
Співробітниками підрозділів ФБР та FIN-CEN широко використовуються спеціальні програмні засоби для виявлення сумнівних операцій в ході аналізу фінансових трансакцій.
Відстежування фінансових потоків багато в чому грунтується на "візуальному" мисленні. Тут широко використовуються наочні схеми й діаграми, таблиці та графіки. В експертних системах застосовуються засоби комп'ютерної мультиплікації і візуальні інтерфейси. Інформація в них представлена у вигляді зображення об'єктів і показує взаємозв'язок між ними. Управління системами здійснюється шляхом безпосередньої зміни зображення господарських структур. Розвиток даного напряму став можливим після появи нових "інструментальних" засобів - програмних пакетів і експертних систем. Ці засоби забезпечують уявлення даних про стан господарських об'єктів.
Застосування експертних систем на сьогодні є достатньо актуальним, їх можливо використовувати і для протидії легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом. За допомогою експертних систем, в яких використані методи маршрутизації, тобто розробки схем фінансових, товарних, транспортних і інформаційних потоків, картосхем корпоративних структур і маршрутів фінансових і товарних потоків (технологія CASE та CALSE) та інших, можливо відстежувати фінансові потоки окремих компаній, фінансово-промислових груп та цілих галузей. Новітні технології використовуються при глибокому аналізі пасивів й активів комерційних банків, інших фінансових установ, розробці та виявленні схем реінжинірингу підприємств, що мають дочірні фірми та філії. Використовуючи експертні системи, можливо встановлювати фінансові механізми холдингових компаній та інших господарських об'єднань.
Дослідження зарубіжного досвіду свідчить, що нині оперативно-розшукова профілактика злочинів повинна також ґрунтуватися на вивченні основних тенденцій розвитку і нових якостей організованої злочинності. Це передбачає нові підходи реалізації аналітичних розробок щодо інформаційно-психологічних впливів, спрямованих на боротьбу з організованою злочинністю в різних суспільних інформаційних сферах, зокрема в засобах масової інформації.
Крім того, такі дослідження свідчать і про актуальність наукового обгрунтування нових практичних заходів інформаційно-аналітичного забезпечення правоохоронних органів: формування його стратегічних, тактичних та оперативних рівнів.
Проте, сьогодні ще вважається за актуальну функція "сценарного підходу", тобто оцінки та прогнозу загроз криміналізації суспільних відносин, у тому числі проникнення і зрощення організованої злочинності з найрізноманітнішими сферами соціального, економічного і політичного життя суспільства. Але експерти вважають, що все більш відбуваються події, на які аналітики не сподівалися. Під такі та більш складні ситуації на Заході розроблені проекти "Планування в умовах невизначеності" та "Теорія контрольованого хаосу". На думку фахівців, "такі проекти не теоретичні винаходи - речі відпрацьовані практикою" [3, с. 2].
Особливо важливим є той факт, що у більшості країн, поряд із традиційними напрямами ОРД, формуються нові - комплексне застосування спеціальних технічних засобів і технологій для одержання стратегічної, тактичної та оперативної інформації для реалізації державної політики у сфері боротьби зі злочинністю. Це може здійснюватись з використанням комп'ютерних програм, розроблених за інформаційною технологією синтезу, аналізу, реферування, пошуку і змістовної інтерпретації текстової інформації та змістовного перекладу текстової інформації з однієї мови на іншу. За допомогою створених технології і людино-машинного інтерфейсу природною мовою можливо розробляти пілотні зразки систем обробки та аналізу текстів природною мовою, створювати зразок системи автоматичної класифікації текстів.
Що означає можливість отримання необхідної інформації в українському, російському, англійському сегменті глобальної мережі Інтернет, її переклад на необхідну мову та сортування за заданими ознаками для подальшого аналізу? Застосування зазначених засобів уможливить наведене нижче:
- збирання, аналіз та узагальнення публікацій у ЗМІ щодо окремих резонансних злочинів, тенденцій злочинності та інформаційно-психологічного впливу кримінальних структур на органи влади, зокрема на правоохоронні органи;
- моніторинг електронних мереж телекомунікації, зняття інформації про злочини, що готуються злочинними формуваннями, з технічних каналів зв'язку, розвідка радіоефіру, комп'ютерна розвідка в Інтернет;
- виявлення, розкриття та розслідування злочинів, що вчиняються з використанням комп'ютерних технологій (кіберзлочини);
- виявлення фінансового підґрунтя організованої злочинності;
- ведення інформаційно-психологічного впливу через засоби масової інформації з метою боротьби з організованою злочинністю та упередження негативного впливу кримінальних структур на громадську свідомість і т. ін.
Нашою метою є доведення необхідності надання ОВС такої правоохоронної функції, як інформаційно-аналітична розвідка, зокрема одного з її піднапрямів, - кримінологічної комп'ютерної розвідки та контррозвідки.
Таким чином, застосування сучасних комп'ютерних інформаційних технологій повинно підняти на новий якісний рівень оперативно-розшукову і розвідувальну діяльність правоохоронних органів. Це має знайти вираження у формуванні нових ефективних підходів на рівні оперативно-розшукових заходів у боротьбіз організованою злочинністю та у протидії її проявам як у сфері "високих інформаційних технологій", так і в інформаційних сферах різних галузей суспільних відносин в цілому.
Список використаних джерел
1. Макиенко А.В., Борбат Д.В. Разведывательно-поисковая работа в информационной среде: тактика и возможности // Российск. следователь. - М. - 2004. - № 12.
2. Аналитическая система по борьбе с мошенничеством для операторов телекоммуникационных услуг STELLA FMS. Пилот-проект. Общее описание. - Версия 1.06.04.4. - К. - 28 с.
3. Бессмертный И. Уловки интеллектуалов // Еженедельник "2000". - 2004. - 5 марта.

 
 

Цікаве

Загрузка...