WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Ідентифікація фізичних осіб як протидія організованій злочинності та тероризму - Реферат

Ідентифікація фізичних осіб як протидія організованій злочинності та тероризму - Реферат

впроваджуються такі документи, які містять у собі електронну інформацію про своїх власників. Це, зокрема, паспорт громадянина України нового зразка, посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Впровадження нових документів обумовлено зростанням кількості підроблених традиційних документів старого зразка. Наприклад, тільки у сфері транспорту кожного року органами міліції виявляються більше тисячі фальшивих документів, серед яких, зокрема, посвідчення про реєстрацію транспортних засобів, водійські посвідчення, талони до водійських посвідчень, довідки-рахунки, талони про проходження техогляду і т. ін. Мають тенденцію до зростання злочини з використанням фальсифікованих документів для проведення незаконних операцій купівлі-продажу і реєстрації транспортних засобів, транзиту викрадених автомобілів з України в Білорусь і Росію і т. ін.
Ідентифікаційні документи виготовляються у вигляді пластикових карток формату ПД-1 (54,0 х 85,6 мм) і ПД-2 (74,0 х 105,0 мм), крім бланків документів, які виготовляються у вигляді книжечок у форматі ПД-3 (88,0 х 125,0 мм) з полікарбонатною сторінкою, з дотриманням вимог Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) щодо розмірів і розташування полів у машинозчитуваній зоні документів під час внесення відомостей про власника документа та фізичних характеристик матеріалів, що використовуються длявиготовлення документів. У документах зазначається код органу, що їх видав, та вносяться відомості українською мовою і латинськими літерами згідно з вимогами додатка 2 до Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення [7].
Ці документи надійно захищені від підробки. Так, зокрема, паспорт громадянина України нового зразка містить понад 25 ступенів захисту. Це пов'язане з тим, що "старий" паспорт не витримує жодної критики з огляду безпеки. Серед захисних елементів слід зазначити такі, як зображення мапи України на обкладинці невидимою флуоресцентною УФ-фарбою зеленого свічення, відцифроване зображення власника документа та відомості про нього, виконані способом лазерного гравіювання, дублювання відцифорованого зображення особи власника документа способом лазерної перфорації, фонові рисунки адміністративно-територіальних одиниць, яким присвячені сторінки паспорта, виконані спеціальними растровими елементами, що не повторюються і т. ін.
У закордонний паспорт, оформлений за новою технологією, на відміну від паспорта старого зразка, вноситься методом лазерного друку відцифрована фотографія власника паспорта, його особистий підпис, додаткові ступені захисту документа. Дані такого паспорта добре зчитуються автоматизованими засобами контролю, у тому числі й тими, котрі встановлені у прикордонних пунктах країн Європейського Союзу. Тому черги на кордоні будуть коротше, паспортний контроль буде проходити швидше.
Слід зазначити, що ця проблема стосується не тільки вітчизняних ідентифікаційних документів. Як повідомив на прес-конференції у Ліоні Генеральний секретар Інтерполу Рональд Нобле, вважаються загубленими понад 80 тис. паспортів і злочинці користуються понад 400 тис. викрадених та незаповнених паспортних бланків [8]. Тому міністри внутрішніх справ "великої вісімки" домовились про наступний крок щодо підвищення захисту документів - використання мікрочипів з даними про відбитки пальців особи та сітківки ока. У всіх країнах-членах ЄС вже зібрано бази даних відбитків пальців злочинців. Це означає, що за відомими відбитками можна встановити порушника. Відбитки пальців будуть вимагатися при отриманні візи і зберігатися в новій Інформаційній системі видачі віз (Visa Information System, VIS).
Закордонні паспорти нового зразка у Німеччині та США з'являться вже найближчим часом, а у Великобританії з цього питання вже прийнято відповідне законодавство. Відповідні заходи очікують і від інших країн Ради Європи.
Це повинно стати перешкодою для переміщення міжнародних терористів, багато з яких користуються фальшивими паспортами, а також - для нелегальної міграції, торгівлі людьми - сучасної форми рабства.
Список використаних джерел
1. Інформатизація управління соціальними системами: організаційно-правові питання теорії і практики: Навч. посіб. / В.Д. Гавловський, Р.А. Калюжний, В.С. Цимбалюк, Ю.В. Ящуринський, М.В. Гуцалюк; За заг. ред. М.Я. Швеця, Р.А. Калюжного. - К.: МАУП, 2003. - 336 с.
2. Гуцалюк М.В., Калюжний Р.А. Інформатизація правоохоронних органів України: проблеми та шляхи їх розв'язання // Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика). - 2003. - № 7. - С. 89 - 94.
3. Закон України "Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів" від 22 грудня 1994 року № 320/94-ВР.
4. Постанова Кабінету Міністрів "Про утворення міжвідомчої комісії з питань координації робіт із створення та функціонування Єдиного державного реєстру фізичних осіб" від 18 червня 2004 р. № 789.
5. Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Програми реалізації положень Варшавської конференції щодо спільної боротьби проти тероризму" від 14 грудня 2001 р. № 1694.
6. Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Концепції створення Єдиного державного реєстру фізичних осіб" від 9 листопада 2004 р. № 1500.
7. Постанова Кабінету Міністрів України "Питання виготовлення ідентифікаційних документів, дані яких вносяться до Єдиного державного реєстру фізичних осіб" від 9 листопада 2004 р. № 1499.
8. Я достаю из широких штанин… // Сегодня. - 2004. - 30 сент. - С. 5.

 
 

Цікаве

Загрузка...