WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Ідентифікація фізичних осіб як протидія організованій злочинності та тероризму - Реферат

Ідентифікація фізичних осіб як протидія організованій злочинності та тероризму - Реферат


Реферат
на тему:
Ідентифікація фізичних осіб як протидія організованій злочинності та тероризму
Нещодавно пройшли вибори Президента України, які визнані міжнародною спільнотою як демократичні та прозорі. Проте, всі пам'ятають, що вони відбувалися у три етапи. Це було пов'язане з низкою юридичних, організаційних і технічних проблем.
Серед них слід відзначити відсутність повних і точних списків виборців, а також оцінок кількості виборців за різними категоріями (наприклад, кількість інвалідів різних груп, виборців, які відсутні в Україні на момент голосування і т. ін.), ідентифікації особи, яка прийшла на голосування.
Зазначимо, що достовірні дані щодо обліку громадян та інших фізичних осіб різних категорій необхідні не лише для виборчого процесу, а, передусім, для планування народного господарства, надання адресної допомоги, відстеження процесів міграції населення, оцінки його потенціалу і т. ін.
У всьому світі проблема забезпечення надійної ідентифікації особи набула особливої актуальності після подій 11 вересня 2001 року. Зокрема, згідно з Резолюцією Ради безпеки ООН № 1373 від 28 вересня 2001 року всі держави повинні вжити заходів для попередження підробки та незаконного використання ідентифікаційних документів та пересування терористів шляхом ефективного прикордонного контролю проїзних документів та контролю за наданням документів, що посвідчують особу.
Протягом останнього часу аналіз персональних даних на основі нових інформаційних технологій в Україні здійснювали різні відомства [1]. Значний досвід використання автоматизованих систем різного призначення мають правоохоронні органи [2]. Широкому загалу відомий Державний реєстр фізичних осіб платників податків та інших обов'язкових платежів (автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до бюджетів та внески до державних цільових фондів у порядку і на умовах, що визначаються законодавчими актами України) [3].
Аналіз процесу автоматизації інформаційного супроводження економічних, соціальних, інших суспільних питань свідчить про те, що органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації забезпечують його обмежено, лише на відомчому рівні. Інформаційна взаємодія баз персональних даних різних реєстрів не здійснюється, їх дані часто є несумісними, жоден з реєстрів не охоплює все населення країни. Це створює труднощі при здійсненні ідентифікації фізичних осіб, унеможливлює отримання органами державної влади і органами місцевого самоврядування комплексної і достовірної інформації про населення для забезпечення вирішення передбачених завдань, знижує можливості прогнозування і ефективність відповідних процесів.
Тому у квітні минулого року було ухвалено рішення щодо прискорення створення і введення в дію Єдиного державного реєстру фізичних осіб та забезпечення виготовлення ідентифікаційних документів - носіїв інформації персонального характеру.
Національні реєстри населення існують у багатьох країнах світу: у Швеції - з 1947 року, в Ісландії - 1953, у Данії - 1968, у Франції - 1971, в Іспанії - 1976, в Бельгії - 1983, у Греції - 1986, у Болгарії - з 1999 року. В Росії в грудні 2003 введено в експлуатацію першу чергу автоматизованої системи "Державний реєстр населення". Координацію робіт в Україні у цьому напрямі покладено на Міжвідомчу комісію, склад якої затверджено Постановою Кабінету Міністрів від 18 червня 2004 р. № 789 [4].
Створення Державного реєстру населення означає ще один реальний крок України на шляху до європейської інтеграції, адже не тільки, наприклад, система паспортизації нашої країни, а й уся система індентифікаційних документів модернізується відповідно до європейських вимог. Адже у зв'язку з необхідністю посилення боротьби з тероризмом за рішенням країн ЄС і "великої вісімки" з 2006 року перетин кордонів цих країн громадянами інших держав буде можливим лише з паспортами, що мають підвищені ступені захисту. Ці заходи відповідають також положенням Варшавської конференції щодо спільної боротьби проти тероризму стосовно запровадження єдиних методів паспортного контролю, спрямованих на протидію незаконній міграції та переміщенню екстремістських груп через території держав-учасниць.
Зокрема, пунктом 19 Постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2001 р. № 1694 передбачено, що з метою запобігання спробі незаконних іммігрантів і представників екстремістських груп використати паспортні та інші документи України у своїй протиправній діяльності слід прискорити роботу з практичного впровадження Єдиної державної автоматизованої паспортної системи України, - зокрема зі створення централізованої системи виготовлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, інших персоніфікованих документів громадян, відповідно до вимог законодавства ЄС [5].
Концепція створення Єдиного державного реєстру фізичних осіб, яка ґрунтується на вимогах Конституції України, інших актів законодавства, що регулюють питання реєстрації населення та видачі ідентифікаційних документів в Україні, конвенцій та директив Європейського парламенту, Ради Європейського Союзу та інших міжнародних організацій, затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2004 р. № 1500 [6].
Ідентифікаційні документи (ID documents) фізичної особи - це документи у вигляді картки встановленого зразка, що є матеріальним носієм інформації про фізичну особу персонального характеру, яка міститься у Реєстрі.
З початку 2005 року в Україні вже

 
 

Цікаве

Загрузка...