WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → “За” і “проти” сучасних пошукових технологій у дослідженні наркотичних проблем неповнолітніх України - Реферат

“За” і “проти” сучасних пошукових технологій у дослідженні наркотичних проблем неповнолітніх України - Реферат

Казахстану.
Інтерпретація отриманих результатів
1.Соціально-психологічні чинники залучення до наркобізнесу неповнолітніх
Рівень НОН серед неповнолітніх, на наш погляд, детермінують такі соціально-економічні фактори:
1. Відсутність сильних державних інституцій - гаранту внутрішньої та зовнішньої безпеки держави [13].
2. Згубна демографічна політика: в Україні близько 1 млн бездоглядних дітей, тобто, більше, ніж після Другої світової війни, понад 7 млн українців виїхали за кордон у пошуках роботи, серед них 500 тис. жінок, які перебувають фактично у рабстві [14]. Зростання фактів бродяжництва та безпритульності неповнолітніх, що часто є наслідками негативного впливу сімейного середовища (створення мережі потенційних споживачів та збувальників наркотиків).
3. Швидкі темпи розвитку ринкової економіки. Неготовність держави до блискавичних перетворень у системі господарювання.
4. Феномен поширення НОН серед неповнолітніх є результатом взаємодії комплексу політичних, соціально-економічних, організаційно-управлінських, інформаційно-технологічних, особистісних, дозвільних, сімейних, психотравмуючих та багатьох інших факторів.
5. Зниження попиту на робочу силу, труднощі з працевлаштуванням та навчанням, що значною мірою є наслідком скорочення кількості робочих місць та комерціалізації освіти. Незайнятість суспільно корисною працею. В іншому разі можна було б використовувати трудову зайнятість неповнолітніх (за умови належної оплати) як альтернативу втягненню до НОН.
6. Недостатньо ефективне шкільне виховання, відсутність кваліфікованих шкільних психологів.
7. Нехтування неповнолітніми нормами моралі, прищеплення молодіжної субкультури, у колі якої споживання наркотичних засобів та психотропних речовин є "престижним".
8. Доступність наркотичних засобів для неповнолітніх через збільшення кількості контрабандних наркозасобів, виробництва наркотиків усередині країни.
9. Розпад системи державних органів, що зобов'язані були здійснювати профілактичні заходи серед населення України, у першу чергу серед неповнолітніх, - розвал наркологічної служби, яка мала проводити реабілітацію наркозалежних та профілактику поширення наркоманії.
10. Регресивний вплив системи "західних благ", які пропагують наркокультуру через ЗМІ, що справедливо можна вважати елементом наркотероризму проти України.
11. Пасивність українських ЗМІ у висвітленні власних і зарубіжних наркопроблем (передачі, інформація у друкованих засобах інформації з актуальних питань наркополітики держави з'являються вкрай рідко), а якщо ми й спостерігаємо останнім часом удавану активізацію ЗМІ у розгляді наркопроблем неповнолітніх, то це здебільшого має формалізований характер і відверто непрофесійну спрямованість телепрограм за відсутності працівників Кримінальної міліції у справах неповнолітніх МВС України.
12. Неналежне ставлення правоохоронних органів (звертається увага та вживаються заходи переважно тоді, коли йдеться про синтетичні або важкі наркотики), населення України (причиною є почасти правовий нігілізм) до наркопроблем в державі.
13. Відсутність ефективного матеріального забезпечення реалізації державних програм у напрямі реабілітації наркозалежного населення - молоді та підлітків, протидії наркобізнесу.
14. Недосконалість нормативно-правового, організаційних механізмів протидії наркобізнесу та наркоманії серед неповнолітніх.
15. Відсутність продуктів сімейства Intelliqent Miner - "глибинного аналізу інформації" через високу вартість - від 18 до 75 тис. дол. США, використання яких дозволяло б швидко проводити контент-аналіз інформаційних пластів та відповідно реагувати органам державної влади на зміни у процесах розповсюдження наркоманії та наркобізнесу в Україні, у першу чергу, серед неповнолітніх як найбільш незахищеного соціально-вікового прошарку населення, бо інакше завтра можна запізнитися і мати вже не підлітків з девіантною поведінкою, а втрачене покоління - заплатити набагато більшу ціну.
2. Кількісно-якісна експертиза досліджуваних інформаційних джерел.
Згідно з протоколами контент-аналізу найбільш вагомими щодо кількісних показників частоти фіксації обраних категорій виявилися:
- організаційно-розпорядчі документи органів законодавчої та виконавчої влади України, Російської Федерації та Казахстану - з досліджуваних 17 документів звертають на себе увагу лише 7;
- статистично-аналітичні документи УБНОН МВС України та Міжвідомчого НДЦ при Координаційному комітеті при Президентові України, Міжвідомчого наукового збірника "Проблеми боротьби з корупцією, організованою злочинністю та контрабандою" - з досліджених 4 документів тільки 3 є змістовними;
- збірники наукових праць і матеріали науково-практичних конференцій з міст Одеси, Дніпропетровська, Києва, Харкова та Львова - з 8-ми аналізованих матеріалів з означених проблем лише 5 містять необхідну інформацію;
- журнали та бюлетені: "Человек и Закон", "Правовая политика и правовая жизнь" - з 9-ти проаналізованих журналів за розглядуваною темою 2 висвітлюють коло проблемних питань;
- інформаційні джерела ЗМІ: текстовий варіант телепередачі "Кримінал" від 03. 02. 03 та всього 2 публікації в газеті "Факти" - з 3-ох публікацій лише 2 відповідають меті контент-аналізу.
Враховуючи серйозні тенденції у розвитку українського наркобізнесу та пов'язаного з ним постійного зростання рівня наркоманії, що зачіпає, перш за все, найбільш незахищений соціально-віковий прошарок - неповнолітніх, відверто недостатню увагу з боку органів державної влади - МОЗ, Мінтрансу України (показники контент-аналізу по цих установах є найнижчими!), хоча відомо згідно зі статистикою МВС, СБУ, що транспорт все активніше використовується для наркоконтрабанди та перевезень наркотиків різними способами, вкрай низьку ефективність діяльності вітчизняних ЗМІ, вважаємо за необхідне: визнати на вищому державному рівні проблему наркобізнесу та поширення наркоманії серед неповнолітніх за пряму загрозу національній безпеці України, генофонду нації, як це визначено у ст. 7 Закону України "Про основи національної безпеки України" від 19 червня 2003 р. № 64-IV; покласти вирішення даної проблеми та інтенсифікацію протидії наркобізнесу і наркоманії як комплексного першочергового державного завдання не тільки на правоохоронні, розвідувальні та контррозвідувальні органи, а й на Міністерство охорони здоров'я, Міністерство освіти та науки, Міністерство транспорту, Міністерство агрополітики, Державний комітет України у справах сім'ї та молоді, Державний комітет з інформаційної політики, телебачення та радіомовлення, інші органи виконавчої влади в межах ст. 8 зазначеного Закону України у сенсі забезпечення державної безпеки. Результатом проведеного контент-аналізу є (на рівні органів державної влади) виявлення формалізму і ставлення до проблеми на зразок "аби відбути", про що свідчать кількісно-якісні показники проаналізованих організаційно-розпорядчих документів органів

 
 

Цікаве

Загрузка...