WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративна юрисдикція - Реферат

Адміністративна юрисдикція - Реферат

шляхового господарства і зв'язку" - 70 складів;
глава 12 "Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громад-ського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій ді-яльності" - 4 склади;
глава 14 "Адміністративні правопорушення, що посягають на громад-ський порядок і громадську безпеку" - 9 складів;
глава 15 "Адміністративні правопорушення, що посягають на вста-новлений порядок управління" - 28 складів.
Право розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів внутрішніх справ (міліції) надано посадовим особам цих органів, що зведені законодавцем у 8 груп:
- начальники органів внутрішніх справ і їх заступники;
- начальники чи заступники начальників відділів (управлінь) внут-рішніх справ;
- начальники лінійних пунктів міліції;
- працівники міліції, на яких покладено нагляд за додержанням пра-вил з охорони порядку та безпеки руху на залізничному транспорті (ст. 109), а також правил користування засобами залізничного транспорту (ст. 110);
- начальники чи заступники начальників органів внутрішніх справ на транспорті та інших органів внутрішніх справ, прирівняних до районних і міських відділів (управлінь) внутрішніх справ, начальники відділень міліції, що є в системі органів внутрішніх справ;
- дільничні інспектори (старші дільничні інспектори) міліції;
- начальники чи заступники начальників відділень (відділів, управлінь, Головного управління) ДАІ, дорожньої міліції, командири чи заступники командирів окремих підрозділів дорожньо-патрульної служби;
- працівники Державної автомобільної інспекції, що мають спеціальні звання.
Справи про адміністративні правопорушення, підвідомчі органам внутрішніх справ (міліції), крім справ про порушення правил дорожнього руху й пошкодження доріг, залізничних переїздів та інших дорожніх споруд, від імені цих органів розглядають у повному обсязі начальники чи заступники начальників територіальних відділів (управлінь) внутрішніх справ.
У деяких випадках, поряд з ними й у межах наданих повноважень, справи про адміністративні правопорушення можуть розглядати й інші посадові особи органів внутрішніх справ.
Зокрема, справи про порушення правил з охорони порядку та безпеки руху на залізничному, морському і річковомутранспорті (частини 1-4 ст. 109, ч. З ст. 114 і ст. 116), правил користування засобами зазначених видів транспорту (ст. 110, ч. 1 ст. 115 і ч 2 ст. 117), правил безпеки польотів (ст. 111), правил перевезення небезпечних речовин і предметів на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті (частини 1-3 ст. 133), про безквитковий політ пасажира (ч. 2 ст. 135) можуть розглядати також начальники лінійних пунктів міліції. При цьому розмір штрафу, що накладається начальниками лінійних пунктів міліції, не може перевищувати чотирьох неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Справи про викидання сміття й інших предметів з вікон і дверей ва-гонів потягів, про перехід через залізничні колії у невстановлених місцях (ч. З ст. 109), про порушення правил користування засобами залізничного транспорту (ст. ПО) розглядають також інші працівники міліції, на яких покладений нагляд за додержанням відповідних правил
Начальники чи заступники начальників органів внутрішніх справ на транспорті, інших органів внутрішніх справ, прирівняних до територіальних відділів (управлінь) внутрішніх справ, а також начальники відділень міліції мають право, поряд з начальниками територіальних органів внутрішніх справ, розглядати справи про незаконне придбання чи збереження наркотичних засобів у невеликих розмірах або вживання наркотичних засобів без призначення лікаря (ч. І ст. 44), виготовлення, збереження самогону й апаратів для його вироблення (ст. 176), придбання самогону й інших міцних спиртних напоїв домашнього виробництва (ст. 177), роз-пиття спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п'яному вигляді (ст. 178).
Повноваження посадових осіб ДАТ визначаються пунктами 2 і З ст. 222. Вони розглядають справи про адміністративні проступки, пов'язані з порушенням правил дорожнього руху, а також деякі інші (наприклад, самовільне використання транспортних засобів чи механізмів, збереження транспортних засобів у невстановлених місцях - ст. 132). Це справи про перевищення водіями транспортних засобів швидкості руху, недодержання вимог дорожніх знаків, порушення правил перевезення людей, проїзду перехресть (ст.122), про невиконання водієм вимог працівника міліції щодо зупинки транспортного засобу, залишення місця дорожньо-транспортної події (ст. 122), участь водіїв мотоциклів, інших транспортних засобів у груповому пересуванні (ст. 122), порушення водіями правил проїзду залізничних переїздів (ст. 123), порушення водіями правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажів, доріг, дорожніх споруд, іншого майна (ст. 124), керування транспортними засобами особами, які не мають прав на керування (ст. 126), порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами, водіями та іншими особами, що створили аварійну обстановку (ст. 127), керування транспортними засобами у стані сп'яніння (ст. 130), використання водіями транспортних засобів у корисливих цілях (ч. 1 ст. 132).
За відсутності у відділі внутрішніх справ відділення (відділу) ДАІ за-значені справи розглядаються начальником або заступником начальника відділу внутрішніх справ. У розгляді таких справ можуть брати участь представники трудових колективів і громадських організацій.
Деякі категорії справ перебувають у подвійній юрисдикції: підвідомчі водночас міліції та суду. Це, зокрема, справи про незаконне виробництво, придбання, збереження, перевезення, пересилання наркотичних засобів чи психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах (ч. І ст. 44); справи про третє протягом року розлиття спиртних напоїв у громадських місцях чи появу в цих місцях у п'яному вигляді (ч. З ст. 178); дрібне хуліганство (ст. 173).
Таке положення дає право посадовим особам органів внутрішніх справ направляти відповідні справи до суду, якщо вони прийдуть до висновку, що застосування до порушника штрафу - міра недостатня.

 
 

Цікаве

Загрузка...