WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів - Реферат

Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів - Реферат

виданий кожному членові сім'ї власника газового пістолета (револьвера), який має на це право.
Кількість працівників суб'єкта підприємницької діяльності, установи, організації, яким може бути виданий дозвіл на зберігання (носіння) газового пістолета (револьвера), обмежується трьома особами на кожний газовий пістолет (револьвер).
Реалізація (продаж) спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, холодної зброї та спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, що її здійснюють суб'єкти підприємницької діяльності, регулюється спеціальним нормативним актом. Цей акт - Умови і правила здійснення підприємницької діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовленню печаток і штампів - затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 жовтня 1993 р № 643 (із змінами та доповненнями, внесеними наказом МВС від 13 травня 1996 р. № 311).
Зазначений вище вид підприємницької діяльності відповідно до підпункту 3 п. 1 Положення про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 1994 р. № 316, можна здійснювати лише за наявності спеціального дозволу (ліцензії), що його видає МВС України згідно з Інструкцією про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, ремонт і реалізацію спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізацію спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створення та утримання стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 жовтня 1993р. №643.
Заява підприємцями- юридичними особами та підприємцями-громадянами на отримання ліцензії подається за територіальністю до ГУМВС у Автономній Республіці Крим, ГУМВС у областях, містах Києві і Севастополі за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та відповідно до обраного виду підприємництва.
До заяви на отримання ліцензії додаються:
o підприємцями - юридичними особами - копії установчих документів;
o підприємцями-громадянами - копії установчих документів та документів, що засвідчують рівень освіти і кваліфікації, необхідні для здійснення обраних видів діяльності;
o квитанція банку про оплату послуг за видачу ліцензії. Органи внутрішніх справ при отриманні заяв на видачу ліцензій на здійснення підприємницької діяльності перевіряють умови, необхідні для видачі ліцензії:
o наявність погоджених з МВС України та іншими заінтересованими міністерствами і відомствами умов, необхідних для продажу спортивної, мисливської вогнепальної зброї і спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії;
o відомості про осіб, відповідальних за відкриття функціонування магазинів по реалізації зброї, боєприпасів до неї та газових балончиків, пістолетів (револьверів) і патронів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії;
o придатність приміщень для відкриття та функціонування підприємств по реалізації зазначеної вище зброї, що визначається комісією у складі представників органів внутрішніх справ (міліції, пожежного нагляду і державної служби охорони) та заінтересованих організацій, а при потребі - архітектурного і санітарного нагляду з урахуванням встановлених вимог.
Ліцензія не видається за відсутності зазначених умов здійснення підприємницької діяльності та за наявності відносно особи, відповідальної за здійснення підприємницької діяльності:
o висновку (довідки) медичного закладу (лікувально-кваліфікаційної комісії), який свідчить про те, що така особа за станом здоров'я не може здійснювати вказану роботу або володіти зазначеною вище зброєю;
o даних про систематичні порушення такою особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями та наркотичними речовинами;
o пред'явленого обвинувачення про вчинення злочину, а також віддання до суду;
o непогашеної судимості за умисні злочини;
o вироку суду про заборону займатися зазначеною діяльністю;
o позбавлення ліцензії на вказані види підприємницької діяльності.
Мисливська вогнепальназброя, газові пістолети (револьвери) здаються на комісійний продаж громадянами або представниками організацій за направленням органів внутрішніх справ за документами, які засвідчують особу. При здачі на комісійний продаж вогнепальної зброї, газових пістолетів (револьверів) без вказаних направлень, адміністрація магазину приймає їх і передає із зазначенням відомостей про особу, що їх здала, до органів внутрішніх справ за територіальністю. Квитанцію про приймання на комісійний продаж зброї, газових пістолетів (револьверів) разом з дозволом на їх зберігання громадянин подає у 10-денний термін до органів внутрішніх справ, де їх було зареєстровано. Після одержання органами внутрішніх справ повідомлення з магазину про реалізацію зброї, газових пістолетів (револьверів) останніх знімають з обліку.
Торговельні організації повинні вести облік проданих вогнепальної зброї, мисливських ножів та боєприпасів, газових балончиків, газових пістолетів (револьверів) у книгах обліку, які нумеруються, прошнуровуються та скріплюються печаткою місцевих органів внутрішніх справ. Про вид, систему, марку, калібр, номер проданих зброї, газових пістолетів (револьверів) продавець вносить відповідні записи у дублікат дозволу на придбання вогнепальної зброї, газових пістолетів (револьверів) і книгу обліку. Вони засвідчуються підписом продавця і штампом магазину із зазначенням дати продажу цих предметів.
Боєприпаси до мисливської вогнепальної зброї, мисливські ножі, патрони до газових пістолетів (револьверів) у магазинах продаються організаціям після пред'явлення дозволу органів внутрішніх справ на зберігання вогнепальної зброї, газових пістолетів (револьверів), доручення і документа, який засвідчує особу - представника організації.
Продаж мисливських ножів громадянам, які вже мають у власному користуванні мисливську вогнепальну зброю, здійснюється на підставі дозволів на її зберігання. При цьому у розділі "Особливі відмітки" такого дозволу адміністрація магазину ставить штамп. Придбані таким способом мисливські ножі громадяни зобов'язані у 10-денний термін зареєструвати в органі внутрішніх справ за місцем проживання. Про реєстрацію придбаних мисливських ножів в органі внутрішніх справ робиться відповідна відмітка в картці-заяві облікової справи власника такої мисливської вогнепальної зброї, а у розділі "Особливі, відмітки" дозволу на її зберігання ставиться штамп.
Записи про продані боєприпаси до мисливської зброї та патрони до газових пістолетів (револьверів) здійснюються у дозволі на зберігання зброї і вказаних спеціальних засобів.

 
 

Цікаве

Загрузка...