WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів - Реферат

Правове регулювання торгівлі окремими видами товарів - Реферат

керівник (заступник керівника), головний бухгалтер, касир і засвідчують круглою печаткою. Якщо продаж транспортних засобів і номерних агрегатів відбувається через філію господарюючого суб'єкта за погодженням з Управлінням ДАІ МВС України, видача довідок-рахунків здійснюється за підписом керівника (заступника керівника), головного бухгалтера, касира та засвідчується круглою печаткою філії.
Вимоги щодо показників якості нових транспортних засобів, маркування, приймання, зберігання регламентуються стандартами, технічними умовами та іншою нормативно-технічною документацією.
У разі неповної комплектності або неналежної якості транспортного засобу він підлягає уцінці. Уцінені транспортні засоби з гарантії знімаються, про що інформується покупець.
Забороняється продаж нових транспортних засобів і номерних агрегатів з дефектами, що загрожують безпеці дорожнього руху, або які за технічним станом не відповідають нормативам і стандартам, діючим в Україні, а також які не пройшли передпродажної підготовки.
Передпродажна підготовка транспортних засобів проводиться кваліфікованими фахівцями продавця згідно з вимогами нормативно-технічної документації. Продавець у сервісній книжці обов'язково робить позначку про проведення передпродажної підготовки транспортних засобів.
На продані транспортні засоби продавець повинен видати покупцеві сервісну книжку, інструкцію про порядок експлуатації, товарний (касовий) чек або інший письмовий документ, що засвідчує факт купівлі, а також довідку-рахунок, яка є підставою для реєстрації транспортного засобу в органах ДАІ.
У разі відсутності сервісної книжки покупцеві видається довідка про проведення передпродажної підготовки.
Комісійна торгівля транспортними засобами і номерними агрегатами проводиться на підставі договору комісії між господарюючим суб'єктом, який приймає товар на комісію (далі - комісіонер), і громадянином, підприємством (організацією, установою), які здають товар на комісію (далі - комітент). Договором комісії комітент доручає продаж товару комісіонерові за визначену винагороду.
Торгівля транспортними засобами і номерними агрегатами, що були в користуванні, здійснюється шляхом скупки їх у громадян, підприємств (організацій, установ) та подальшого їх продажу іншим громадянам, підприємствам (організаціям, установам). Між скупкою та продажем продавець може зробити технічне обслуговування та ремонт транспортного засобу.
Скупка транспортних засобів і номерних агрегатів проводиться на підставі договору між продавцем (господарюючим суб'єктом) та громадянином, підприємством (організацією, установою) - власником транспортного засобу чи номерного агрегату.
При продажу транспортних засобів, які мають дефекти, що загрожують безпеці дорожнього руху та життю громадян, продавець повідомляє покупця у письмовій формі про існуючі дефекти та неможливість експлуатації транспортного засобу до їх усунення.
Якщо виявлено недоліки у транспортних засобах і номерних агрегатах, що перебувають на гарантії, діє ст. 14 Закону України "Про захист прав споживачів".
Після продажу транспортні засоби реєструють в органах ДАІ на підставі довідки-рахунку і технічного паспорта (що належав попередньому власникові), які надаються продавцем покупцеві. В розділі технічного паспорта "Особливі відмітки" робиться запис: "Автомобіль (інший технічний засіб) проданий за довідкою-рахунком, серія, номер, дата", який підписує керівник та засвідчує печаткою.
Торгівля примірниками аудіовізуальних творів і фонограм. З метою забезпечення охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності, правомірного використання аудіовізуальних творів і фонограм, а також впорядкування роздрібної торгівлі ними Кабінет Міністрів України постановою від 4 листопада 1997 р. М8 1209 затвердив Правила роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів і фонограм.
Відповідно до Правил роздрібна торгівля примірниками творів і фонограм здійснюється через спеціалізовані підприємства торгівлі, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, які зареєстровані у встановленому порядку і мають ліцензію на роздрібну торгівлю непродовольчими товарами (далі - суб'єкт підприємницької діяльності).
Під аудіовізуальним твором Правила розуміють твір, який складається з набору пов'язаних між собою зображень, що створюють відчуття руху, із звуковим супроводом або без нього. До аудіовізуальних творів належать кінематографічні та інші твори, виражені засобами, аналогічними засобам кінематографії, такі, як телевізійні та інші способи фіксації зображень із звуковим супроводом на магнітних плівках, платівках, дисках тощо.
Фонограма - виключно звуковий запис будь-якого виконання чи інших звуків. Диски, магнітофонні касети та інші носії записів є примірниками фонограми.
Роздрібна торгівля примірниками творів і фонограм проводиться через спеціалізовані підприємства торгівлі, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, які зареєстровані у встановленому порядку і мають ліцензію на роздрібну торгівлю непродовольчими товарами (далі - суб'єкт підприємницької діяльності).
До примірників творів і фонограм, що надходять до роздрібної торговельної мережі, повинні додаватися супровідні документи (рахунки-фактури, прибутково-видаткові накладні тощо), документи, що підтверджують якість примірників твору і фонограми, з відомостями про виробника твору чи фонограми, виробника їх примірників, правила використання та гарантійні зобов'язання.
На етикетці індивідуальної упаковки примірника твору і фонограми мають бути маркувальні дані:
o для аудіовізуального твору - назва твору, штриховий код, час демонстрування, імена сценариста, режисера, оператора, художника-постановника, авторів музики, спеціально створеної для аудіовізуального твору, продюсера (виробника)аудіовізуального твору, знак охорони авторського права (латинська літера С у колі ©, ім'я (найменування) особи, яка має авторське право, рік першої публікації твору, імена головних виконавців, номер прокатного посвідчення Мінкультури, номер договору з особою, яка має авторське і суміжні права, чи номер угоди з ДААСП, дата випуску твору, дата відтворення примірників твору;
o для фонограм - назва твору, штриховий код, час звучання, імена автора музики, автора тексту, знак охорони суміжних прав (латинська літера Р у колі ®, ім'я (найменування) особи, якій належать суміжні права (виробник фонограми, виконавець), рік першої публікації фонограми, найменування виробника примірника фонограми, його адреса, товарний (фірмовий) знак, номер угоди виробника примірників фонограм з особою, яка має авторське і суміжні права, чи з ДААСП, дата випуску, дата відтворення примірників фонограм.
Усі примірники творів і фонограм мають бути забезпечені відповідно до вимог ст. 18 Закону України "Про захист прав споживачів" інформацією, викладеною письмово українською мовою.
У торговельному залі примірники творів і фонограм розміщуються окремо за носіями запису та їх жанром.
Місце продажу примірників творів і фонограм має бути забезпечено якісною апаратурою для перевірки якості їх запису на прохання покупця (аудіо- та відеомагнітофонами, телевізорами тощо).
Роздрібна торгівля примірниками творів і фонограм забороняється:
якщо примірники творів і фонограм є контрафактними або містять фальсифікований знак для товарів і послуг;
у

 
 

Цікаве

Загрузка...